Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam passata B5FL z silnikiem AVB jako pacjenta.

Silnik podkręcony na ~130KM i teraz wsadzona hybryda AVB/ARL i problem jest iż późno wstaje [LOGI]:

http://vaglog.pl/log-011_Bs6Aig.html

Jak myślicie bawić się mapą czy lepiej skrócić sztangę? Jak widać N75 spada aż do 20% a małpa i tak nie chce wstać.

Gość który robił hybrydę upiera się iż jest już wystrojona i powinna wstawać jak fabryka, jak widać tak nie jest...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Panowie mam passata B5FL z silnikiem AVB jako pacjenta.

Silnik podkręcony na ~130KM i teraz wsadzona hybryda AVB/ARL i problem jest iż późno wstaje [LOGI]:

http://vaglog.pl/log-011_Bs6Aig.html

Jak myślicie bawić się mapą czy lepiej skrócić sztangę? Jak widać N75 spada aż do 20% a małpa i tak nie chce wstać.

Gość który robił hybrydę upiera się iż jest już wystrojona i powinna wstawać jak fabryka, jak widać tak nie jest...

Na fabrycznej suszarce AVB zrobi 130Hp, możesz spróbować regulacji sztangą ale takie późne wstawanie ma też zalety... dłużej posłuży dwumasa ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Soft robiony przed zmianą suszarki, hybryda wsadzona aby wyciągnąć więcej.

Niby oszczędzi,ale teraz to tak na prawdę w zakresie do 2.5k obr jedzie gorzej jak fabryka.

No nic pobawię się mapą N75 i skrócę sztangę o dwa obroty i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Powiem szczerze że VNT20 w moim AVF'ie lepiej wstaje niż ta hybryda :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Soft robiony przed zmianą suszarki, hybryda wsadzona aby wyciągnąć więcej.

Niby oszczędzi,ale teraz to tak na prawdę w zakresie do 2.5k obr jedzie gorzej jak fabryka.

No nic pobawię się mapą N75 i skrócę sztangę o dwa obroty i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Powiem szczerze że VNT20 w moim AVF'ie lepiej wstaje niż ta hybryda :P

Jak soft robiony przed zmianą turbiny to jest do poprawy...? Dużo osób twierdzi że BRD wstaje późno... napewno nie moja... ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem Wam że ciężki przypadek, po skróceniu sztangi [ok. 2mm] turbo w ogóle przestało ładować...

Regulacja mapy też nie przynosi pożądanych efektów, znajomy ma się skontaktować z gościem co mu robił tę hybrydę i zobaczymy co dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Witam :) Znalazłem trochę czasu i wziąłem się za modyfikację map swojego Passata. Wspomagałem się innymi modyfikowanymi softami, a że nie znam się na tym kompletnie, to część zwyczajnie skopiowałem. Najwięcej problemu sprawiły mi mapy duration, bo je wyliczałem sam. Bardzo proszę o ocenę mojego softu.

http://www12.zippyshare.com/v/3WEkKq26/file.html

Jeszcze jeden z mocniejszym dołem:

http://www84.zippyshare.com/v/4dkUzdjb/file.html

Edytowane przez Gruberek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam o to bardzo zaskakujący problem z moim pasztetem. Otóż jak wszyscy wiemy, w silniku o oznaczeniu AJM jest sterownik bez flash, więc trzeba go lutować. Więc wyszukałem ze sterownik z końcówka 019 BJ jest zamienny z 019 BK a BK już posiada flasha żeby zgrywać mapy po OBD. Ale w czym problem, w BK zassałem mapę, wyłaczyłem EGR jak w starej mapie, można powiedzieć że zgrywałem ją 1:1 i nie jest to samo. Już mi brakuje pomysłów co mogę dalej z tym zrobić. Tutaj dołączam program ze sterownika BK https://mega.nz/#!d8FWnRDC!yDdWYFvU6NSvAI3Urmt3yzgz7F2jsr_x0A13130Pjak

Jak ktoś może mi pomóc w odnalezieniu przyczyny byłbym bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrałem soft MPPSem, coś się zepsuło. Chyba nie zrobiłem checksum. Samochód nie odpala, ori softu nie mogę wgrać, wyskakuje błąd security acces. Coś się da z tym zrobić czy na stół? Edc15 2004r passat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Wgrałem soft MPPSem, coś się zepsuło. Chyba nie zrobiłem checksum. Samochód nie odpala, ori softu nie mogę wgrać, wyskakuje błąd security acces. Coś się da z tym zrobić czy na stół? Edc15 2004r passat

U mnie też czasem MPPS robi takie rzeczy, ale tylko wtedy jak zapomnę wyłączyć internet. Wtedy Galletto rozwiązuje problem... Jak masz pająka to ecu na stół i pójdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomek Jestem Blisko Mogę uruchomić samochód.

Widocznie sumy miałeś źle policzone albo Coś Mpps nabroił.

Czasami Pająk nie pomaga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    U mnie też czasem MPPS robi takie rzeczy, ale tylko wtedy jak zapomnę wyłączyć internet. Wtedy Galletto rozwiązuje problem... Jak masz pająka to ecu na stół i pójdzie.

No właśnie nie miałem wyłączonego internetu i chyba złapał mi wifi z mieszkania. Do tego grzebałem w winolsie, w sumie trochę z nudów i możliwe, ze tam tez coś sknociłem. No nic, za głupotę się płaci :D

@Piotrek dzięki za pomoc, ale zależy mi na czasie i mam gościa, który może mi to dzisiaj rano zrobić, tylko muszę mu 8km ode mnie podrzucić sterownik.

Co do pompek, o których rozmawialiśmy kiedyś, to są już wsadzone, okazało się, że gościu od którego kupiłem BA robi też softy i ma hamownie. Zrobił wszystko w komplecie i wyszło takie spokojne 165/380

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tyle wyszło na ori suszarce...? To ile ona dmucha?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym zobaczyć ten soft

Albo jest dużo dymu albo turbo dmucha po za swoją mapą wydajności i długo nie po żyje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)
    Chciałbym zobaczyć ten soft

Albo jest dużo dymu albo turbo dmucha po za swoją mapą wydajności i długo nie po żyje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja również, bo ori suszarka ma limiter na 2350 [emoji6]

Edytowane przez bodino

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie na ori

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)
    Nie na ori

Jak nie na ori to wynik jak na 101Hp nie najgorszy ...

Jak masz możliwość to wrzuć wykres chciałbym zobaczyć ile trzyma niutona.

Edytowane przez bodino

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomek Gliwice..jpg

Dmucha 2,47 z tego co widziałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    [ATTACH=CONFIG]154947[/ATTACH]

Dmucha 2,47 z tego co widziałem

Nawet dobrze trzyma aż przyjemniej się jeździ... [emoji6]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam chwilkę wolnego więc wstawiam wsad od swojego avb z turbiną brd i jeszcze na oryginalnych wtryskach. Proszę o ocenę, docelowo planuje zmiane wtrysków narazie brak funduszy.Pozdrawiam wszystkich.

http://www40.zippyshare.com/v/8iwgrrZd/file.html

http://www40.zippyshare.com/v/wLxPKSju/file.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Jeszcze dobrze nie zacząłem przygody z modyfikowaniem wsadów, ale sporo już przeczytałem i zaczynam kompletować sprzęt. Troche nie typowo zapytam na ten temat, ale tu chyba zaglądają najwięcej osoby które mogą podpowiedzieć.

Jaki programator byłby najbardziej przydatny i uniwersalny do zrobienia kopii pamięci zanim "kabelek" go ubije, czy odratowywania padniętych sterowników? Szukać czegoś typowo pod samochody, czy coś uniwersalnego typu TL 856, willem? ( wylut układów scalonych to dla mnie nie problem)

Generalnie cos za małą kwotę i przyszłościowe - do nauki i zabawy dla własnej satysfakcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta