Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ale do 110KM ASV, AHF jakbyś chciał się powzorować. Z tego co wiem to różnica tkwi we wtryskach i jak założysz te od 110KM to możesz wgrać ten program na 140KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kombinuj przypadkiem ze skracaniem sztangi bo po pierwsze w bv43a to trudne,po drugie te turbiny nie potrzebują takich ingerencji ponieważ wstają książkowo.

Podobnie jest u Ciebie,wszystko idzie ogarnąć softem.

Prosze o ocene moich wypocin,5 razy robiłem poprawki ale wreszcie jakoś wstaje :hurra

http://vaglog.pl/log-011_Aubq5.html 3 bieg

http://vaglog.pl/log-011_A3WIXxt.html 4 bieg

http://vaglog.pl/log-020_P3sg13.html 020 moment obr.

Troche pozmieniałem dodatkowo w sofcie;ogranicznik dymu,ciśnienie dzwignołem na turbo,dorzuciłem koxu w ID.

jednej rzeczy nie rozumiem,dlaczego w mapie mam zadane 1,7 bar a w logach 1,6 i więcej nie pokaże? caha 5.rar

Edytowane przez oli80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś ogranicznik svbl, a mapę ograniczenia doładowania? Musisz znaleźć 3 mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,soft masz do pobrania możesz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgrałem mapę z mojego polo 1.4tdi amf, czy mógł by mi ktoś luknąć na nią i powiedzieć czy było coś grzebane? Porównywałem do ori map udostępnionych w necie i w moja różni się znacznie od tamtych. Dzięki za pomoc

 

polo 1.rar

 

Kolejny problem to to,że nie znajduje mi mapy soi, i svbl... mógł by mnie ktoś naprowadzić pod jakim adresem ich szukać??

Edytowane przez tedi509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednej rzeczy nie rozumiem,dlaczego w mapie mam zadane 1,7 bar a w logach 1,6 i więcej nie pokaże? [ATTACH]151864[/ATTACH]

 

Bo musisz zmienić limitery diagnostyczne. Ja właśnie nad tym pracuję w sofice AJM, bo nie pokazuje w logach więcej jak 70mg paliwa i 2601 doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie je znajde?Czy jak bym zbudował softa na jakimś AWXie czy AVFie problemu by nie było?czy tam jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo musisz zmienić limitery diagnostyczne. Ja właśnie nad tym pracuję w sofice AJM, bo nie pokazuje w logach więcej jak 70mg paliwa i 2601 doładowania.

Czy z tym doładowaniem nie będzie w "MAP linearization"? Ja nie mam jak sprawdzić bo mam ori pompkę, ale w sofcie od AJM jest właśnie do 2600 a w sofcie od AVF jest do 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam zmienione bo wczesniej adoptowałem mapsensor 3 barowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAP linearization to ustawienie czujnika MAP aby prawidłowo mierzył.

 

http://www.ecuedit.com/golf-4-alh-edc15-t502

Tutaj ostatni post jest dokładnie wyjaśnione co należy zmienić. AWX/AVF mają wyższe limitery diagnostyczne.

Komputer przy robieniu logów posługuję się innymi limiterami, które trzeba poprawić aby prawidłowo wyświetlały się logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz,to nie na moje umiejętności,prościej będzie napisać nowy soft na AWXie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:mlask, kto tutaj jest rekordzista AJM +turbo AWX ? u mnie udalo sie zrobic 157KM/377NM nie wiem czy warto sie łasic na wiecej, 2,5 Bar na turbo to nie za duzo? a co ze sprzeglem ile wytrzyma ? jest to A6 C5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5bar to taka górna granica tego turbo chociaż na ECU chwalą się niektórzy, że latają na 1,65bar pod warunkiem czystej geometrii.

 

AJM z tym turbem więcej jak 165KM nie wypluje. Dużo zależy też od hamowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruje sie niestety tylko funkcja programu sugerujaca moc, bo nie posiadam hamowni.. ktos pisal na forum o AJM 170km chociasz niechce mi sie w to wierzyc:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sugeruje sie niestety tylko funkcja programu sugerujaca moc, bo nie posiadam hamowni.. ktos pisal na forum o AJM 170km chociasz niechce mi sie w to wierzyc:mlask

 

Hehe teraz nieźle pojechałeś po bandzie . W rzeczywistości możesz mieć dużo mniej. Radze nie brać tego na poważnie co "Funkcja programu sugeruje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz SOI i DURATION dla 4tys. obr to mniej więcej ci powiem ile masz?

Ten program nie bierze pod uwagę SOI i DURATION przez co możesz mieć nawet i 500KM a realnie sporo mniej. On liczy po max. boost i dawce z DW->SL->TL.

 

AJM ma PD'ki pozwalające na około 160-180KM i to jest max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zalaczniku sa moje wypociny, da sie jeszcze cos z tego wycisnac?

nowy mod 5.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mogl by ktos looknac na moj wsad? nie wstydzic sie :mlask krytyka mile widziana:mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Odgrzeje temat ekonomi w naszych TDI i możliwości jej zwiększenia poprzez zmianę SOI (przyśpieszenie) oraz Target BOOST (a dokładniej zmniejszenia go, oczywiście razem ze sterowaniem N75). Ale zastanawiam się co zrobić z EGR`em. Z jednej strony dużo ludzi go zaślepia i wtedy szczególnie jest wskazana zmiana SOI oraz TB, ze względu na inne spalanie bez EGR. Szczerze to szkoda mi jest go wyłączyć całkowicie ze względu na dłuższe nagrzewanie auta po jego wyłączeniu. Za z kolei przemawia mniejszy lag oraz czysty dolot. Ale to są powiedzmy zalety i wady dość oczywiste.

1.Więc wróćmy do zwiększania ekonomiki naszych TDI. Lepsze rezultaty osiągnę (myślę tylko jeździe gdy auto ma 90°, nagrzewanie pomijam), gdy zostawię włączony EGR czy jak go wyłączę (ale użyje bardziej przyśpieszonych SOI)??

 

2. Drugi aspekt jest taki, że jeżeli faktycznie ekonomiczniej będzie wyłączyć ten EGR to czy mapą EGR temperature map i jej odpowiednią modyfikacją mogę uzyskać, że do jakiejś temperatury EGR będzie pracował normalnie??

EGR temperature maps by mac.jpg

Przejście Z egr on do off miało by miejsce z 65°C do 75°, gdyż dla tych temperatur są akurat mapy SOI (w moim ECU). I tak SOI dla 65° byłaby bez zmian (EGR ON), a SOI dla 75° była by już modyfikowana jak dla EGR OFF. Wykres z EXELA pokazuje zmianę skali aby zyskać dodatkowe punkty, a przy okazji nie zepsuć za bardzo wartości dla niższych temperatur. Na wolnych obrotach EGR byłby ON cały czas. Tylko czy dobrze interpretuje działanie tej mapy i zadziałało by to tak jak myślę??

 

Myślę, że temat poruszony przeze mnie jest dość ciekawy i proszę o wypowiedzenie się szczególnie zaawansowanych użytkowników forum.

 

p.s. Dawno już nie widziałem w tym wątku żadnej wypowiedzi Darona, a ciekawe rzeczy pisze i fajnie się czyta. Tak na marginesie wcale nie podpuszczam ;p

EGR temperature graf.jpg

EGR temperature maps ori.jpg

Edytowane przez maclato89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z odczytem softu. Mam sterownik 038906019KC z Passata i MPPS (chinol) nie potrafi go odczytać. Na stole na pająka we wszelkich trybach odczytu też nie potrafi odczytać softu. Identyfikację przechodzi, ale dalej nie. Blokada odczytu? Jak dokonać odczytu? Tylko BDM? Dotychczas mój kabel MPPs wszystko czytał i inny zapasowy sterownik też mi poczytał, więc jest sprawny. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności