Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Masz winolsa demo pewnie... Poszukaj po chomiku wersji z crackiem ;-) albo innego softu , tylko nie ECM titanium z chomika!! bo ja właśnie jestem po postawieniu systemu :D Taki jeden z forum mnie namówił ... :D ponad 200 infekcji po instalacji... ale może miałem złe źródło ;-)

Niestety programem z tego wątku będzie ciężko coś zwojować bo on robi EDC15...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie ten 038 906 018 fb wymienic na jakis inny bez wiekszych problemow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko trzeba zmienić wtyki które sa podłączane do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,czy w tym programie mapa dawki startowej jest opisana jako Start IQ ?

Bo jeżeli tak ,to coś mi nie gra.

Wszyscy piszą że dawka jest ucinana poniżej 400 obr/min, u mnie niezależnie od kodowania dawka jest od "0".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, musisz ją znaleźć w mapach nie opisanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę...przekopałem wszystkie i nic podobnego do mapy startowej nie znalazłem.

Jest taka możliwość że EDC15 Suite nie pokazuje prawidłowo wszystkich map (nieoznaczonych)?

Ew. mogę poprosić o podpowiedź?

Soft

http://chomikuj.pl/marek290/Orginalne+wsady+EDC15+VP+VAG/038906012AH-SG++2827,3002908492.Bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie niezależnie od kodowania dawka jest od "0".

przy 2masie tak jest, ale to nie jest jedyna mapa odpowiedzialna za rozruch... zależy co chcesz zrobić ;-)

Jest taka możliwość że EDC15 Suite nie pokazuje prawidłowo wszystkich map

niestety tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 2masie tak jest, ale to nie jest jedyna mapa odpowiedzialna za rozruch... zależy co chcesz zrobić

 

W moim przypadku potrzebę korekty mam całkowicie odmienną niż odwiedzający ten post.

Potrzebuję zmniejszyć dawkę.

Tłumaczę o co chodzi....

Auto ma 400tys,w grupie 13 miałem spore różnice dochodzące od -0,8 do + 1,5 (co tankowanie to inaczej).

Odpalenie rewelacyjne nie było ,ale bez różnicy zimny-ciepły.Pomyślałem że zmienię końcówki wtrysków ,no i zaczęło się..

Kupiłem końcówki Bosch 0,210 ,ale okazało się że podobno są to podróby ,a przynajmniej tak powiedział gość od wtrysków ponieważ jak stwierdził "Bosch NIGDY nie sprzedawał samych końcówek (tylko komplety naprawcze)".

Na reklamację było za późno ,bo przeleżały w szafce 3-mce.Do wymiany dałem korpusy od 90ps 220/300 ,po takie miałem.

Odebrałem wtryski (ustawił na 195/300). Założyłem ,skorygowałem zapłon z 34 na 49 i jazda.

No i jazda była....jak samolotem ,tyle tylko że od CPN do CPN z lekkim "ikarusem" z tyłu.

No cóż, Dawka na pompie poszła z 3,4 do 6mg (oczywiście kilka prób) i jest ok. Samochód pomyka lepiej ,pali = lub < tylko....NIE zapala szybciej niż po 6,8 sek. kręcenia. Temat akumulatora,rozrusznika itd. ZNAM. Oczywiście po "kopnięciu" nastawnika na 3mg jest OK. Tak samo jak po odpięciu czujnika temperatury.

Parę dni temu z ciekawości w Start IQ podniosłem wartości w liniach od "0" do "1008" obr/min w całym zakresie temp. o 10 jednostek.

Efekt jest dobry ,tylko na zimnym silniku spaliny są strasznie żrące.

Pomoże Ktoś jak ogarnąć ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże Ktoś jak ogarnąć ten problem?

Daron :D

 

Sam kopię się z podobnym problemem w A3 , który co ciekawe wystąpił po wymianie 2masy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czemu, ale nie mogę pobrqać tego wspaniałego programu :/

Może ktoś coś pomóc?

I jakby ktoś mógł to jakiś link z kabelkiem do tego bo szukam ale nic nie widzę, chyba że za słabo szukam :) bym bardzo prosił za co byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za pomoc :))

 

---------- Dodano o 14:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:36 ----------

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OBD2-Galletto-1260-ECU-Remap-Chip-Tuning-Flasher-Tool-/390456942447?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item5ae90c1f6f

Ten kabelek to rozumiem potrzebny jest ten z lewej strony tak?

Jesli pasuje to kupuje :))

Dzięki za info dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kabelek zakupiony, teraz tylko aby dobrze mi się współpracowało z tym programem. Jest może gdzies jakiś opis albo coś jak tym się posługiwać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kabelek zakupiony, teraz tylko aby dobrze mi się współpracowało z tym programem. Jest może gdzies jakiś opis albo coś jak tym się posługiwać? :)

 

O jaki silnik ci chodzi jak w podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie drugiego kompa na pierwsze próby.. bo szkoda uwalić tego na samochodzie, koszt jak trafisz to ok 20-30zł...

A jak używać.. większość danych jest napisana na forum naszym w tym temacie i pokrewnych...

zrobienie AWXa to prosta sprawa , schody się zaczynają , jak sobie człowiek coś wyduma... (np. pompki z B6 :D )....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik jak w opisie 1.9 TDI-PD Awx

 

---------- Dodano o 23:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:17 ----------

 

Jak uwalić? Co masz na myśli?

Jest mozliwość wgrania innych map paliwowych tak, żeby kucyków doszło? Bo jesli tak, to byłoby super :)

 

---------- Dodano o 23:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:18 ----------

 

Szkoda, że to wersja angielska, Jest możliwość pobrać polską wersje?

Na początek to chcem tylko egr-a wyłączyć, a potem to już zobaczymy co znajde na forum i jeśli będzie coś atrakcyjnego, a pomożecie na forum, lub znajde odpowiedzi post, bo nawet nie wiem jak tego wyszukać, to z miłą chęcią zaczne kąbinować :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak normalnie uwalić... zblokowac :) potem trzeba jeździć szukać pana co weźmie na stół i wylutuje i na programator wrzuci... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa :)

To dzięki za info :)

A co mogę zdziałać samemu, poza wyrzuceniem EGR-a z kompa?

Bo fajnie byłoby użyć tego kabelka i programu w dobry sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już z 1.5h i uwaznie czytałem cały post, wiele wiem i nie wiele :)

Jesli zgram te mmp i wrzuciłbym to tutaj, to mógłby ktoś się coś wypowiedzieć co jest u mnie nie tak lub co mógłbym pozmieniać gdyż mam niby 131km plus chip czyli Niby ^^ powinienem mieć około 150 kucy, ale wiem, że tyle niema ;/

Kupiłem kabelek, żeby zaślepić EGR-a żeby błędu nie wywalało, bo zaślepiony egr daje DUZO.

Doczytałem potem, że dużo ten program potrafii.

Mapy niby mam orginalne, ale może coś jest nie tak z turbo bo z dołu za późno wstaje.

Wcisne pedał gazu a auto powoli zabiera obroty, podmieniłem n75 zaś n18 nie wymieniłem, logi niby są dobre, ale nie mam możliwości porównać swoich z orginałem który cyka perfektyjnie, żeby zobaczyć gdzie tkwi problem ;/

Autko paliło mi 7 w trasie albo i 8 po tym czipie( kostce tylko) Spalanie spadło do 5.5-6l na 100km, mocy też przybyło, ale wolałbym mieć porządnego remap-a. Tylko nie wiem jak się za to wziąść.

Mógłby ktoś coś podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj to http://chomikuj.pl/darek10021971/VAG+EDC/chiptuning+EDC+15.pdf+mini,2986388602.pdf

 

to http://chomikuj.pl/darek10021971/VAG+EDC/VAG+EDC15P,2986384736.pdf

 

http://chomikuj.pl/darek10021971/VAG+EDC/Praca+Z++WINOLS+mini+pdf,2986385458.pdf to

 

i to http://chomikuj.pl/misman82/Motoryzacja/COMPARE+MAPS+130+VS+150,2632279747.xls

 

i jakoś powoli pójdzie pierwszy sofcik... potem poszukaj po necie różnych map.. (ORI+ MOD) i patrz na zmiany...(to taka droga na skróty do poznania "prawdy" ;-) TJUUNERY jej nie lubią... niewiedzieć czemu... ;-) ) przeglądnij podawane tu inne fora.. i załapiesz.. albo i nie.. ;-) nie wszystko da się ogarnąć od razu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności