Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

da rade zrobic w cordobie ASV lunch controll i odcinke ?? robiony byl na stole.

drugie pytanie czy po chipie na stole bedzie teraz go mozna modzic przez OBD ??

Edytowane przez p14c3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stole można wrzucać przez K-line lub lutować. By zrobić LC musi być sterownik z końcówką 012, a w cordobach raczej taki nie występował. Był CAN ale sterownik 018 więc lut...

 

Podaj numer sterownika będzie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zapytam o nurtującą mnie od kilku m-cy sprawę związaną z edycją map.

Sterownik 012CL,

Wiem, że jest taka mapka, która odpowiada za podgrzewanie świec w układzie chłodzenia - każdy wie, że są takie 3 świece, które załączają się w niskich temperaturach, aby wspomóc rozgrzewanie silnika.

Czy jest ktoś na forum, kto podrzuci obraz takiej mapki lub za DUUUŻE piwo wskaże w moim wsadzie taką mapkę?

Chciałbym, aby te świece dłużej u mnie grzały, bo auto stoi w zimę pod chmurką, a do pracy mam tylko 8km.

 

:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest ktoś na forum, kto podrzuci obraz takiej mapki

 

Podpowiem - mapa 10x1

 

038 906 018 fb

 

Tylko odcinke da rade zrobić, LC na tym sterowniku nie da rady. I przez OBD również nie pójdzie, tylko programator.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie jak wygląda mapa bipów w 1.9 tdi atj która jest odpowiedzialna za kanał 023?

Goglowałem ale temat map bipów jest prawie nie spotykany a jak już coś ktoś napisze to sie to nijak ma do rzeczywistości.

Jeśli mógłby mnie ktoś oświecić to byłbym wdzięczny.

 

 

Widze że tak jak na innych forach temat map bipów z kanału 023 jest owiany tajemnicą więc pozostaje mi metoda prób i błędów aby uruchomić u mnie auto na pompkach 073ag

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passatach bez problemu idzie przez OBD

Dariuszu we błędzie jesteś czcigodny! :D W początkowych AJMach(koniec 97-do drugiej połowy 98) ni chu chu nie zrobisz po kablu MPPS może zaciągnie ale przy wgrywaniu sterownik na 80%zrobi "FkU" ;-) Galetto to nawet nie zasysa takiego softu ;-)

 

 

Madzia zerknąłem na ten soft.. Spoko tylko... :) Kto go robił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dariuszu we błędzie jesteś czcigodny!

 

Tak ze wszystkich wskazówek których tutaj udzieliłem nie wspomniałem że są te większe gabarytowo sterowniki 019 na 6 torxów z początków produkcji PD które trzeba lutować.

 

A wracając do mojego stwierdzenia, wspominałem Magdzie na PW by sprawdziła cały numer sterownika bo może być konieczność lutowania ale jak się okazało jej sterownik będzie szedł i idzie po kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madzia zerknąłem na ten soft.. Spoko tylko... Kto go robił??

 

Jak wszystko przy aucie robie sama, tak rownież ten soft jest moim dziełem. Jednakże od tamtej pory poszlo trochę jeszcze dopracowań głównie w smoke limiter , co nie zmienia faktu, że i tak jeszcze męcze mape N75 aby lepiej wyregulować boosta.

 

Ogólnie podstawowy soft uważam za ok, teraz zgłębiam wciąż temat duration i SOI aby jeszcze uplynnić jazde i obniżyć spalanie.

 

Co do stera rzeczywiście u mnie jest nowszy, jednakże i tak nie idzie po kablu, coś krzaczy linie K w aucie.

 

Wcześniej podpinałam sie z linią K przy sterowniku bezpośrednio, jednakże teraz jak już mam chyba z 14 wersje softu, założyłam druga wtykę OBDII i przelącznik, którym przełączam się miedzy wtykami OBD, co bardzo ułatwia kolejne modyfikacje.

 

No i wciąż sie uczę i mam wrażenie, że im więcej wiem tym mniej rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
męcze mape N75

nooo...

 

Swoją drogą jak czytam Twoje wypowiedzi.. To doszukuje się męskiej ręki miedzy wierszami, albo politbiury jakiejś ;-)

 

BTW po co Ci DURATION i SOI przy tak małych zmianach w sofcie? Bez zmiany , turbo i pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ze wszystkich informacji, które znalazłam SOI pomaga znacząco obniżyć spalanie, stąd moje zainteresowanie SOI.

 

Duration rzeczywiście na razie nie muszę ruszać, ale szukam info przyszłościowo przy zmianie pompek i turbo.

 

 

Swoją drogą jak czytam Twoje wypowiedzi.. To doszukuje się męskiej ręki miedzy wierszami, albo politbiury jakiejś

 

Jakbym matkę słyszała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również próbowałem jakoś ugryźć temat mapy odpowiedzialnej za grzanie świec dogrzewających płyn w sterowniku 038906019AJ. Czy ta mapa 10x1 będzie wyskalowana już w wartościach odpowiadających temperaturze oC?

Zamiast świec mam podłączone sterowanie Webasto i zależy mi na przedstawieniu progu załączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu nikt Ci nie ogarnie... Po za tym odpaliłem sobie właśnie ATJa jakiegoś, i nie widziałem mapy 10x1... są 10x10 10x8 itd.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że tu nikt Ci nie ogarnie...

 

Jesteś w błędzie ;)

 

nie widziałem mapy 10x1

 

Nie myśl, że auto detekcja znajdzie jednowymiarowe mapy :)

 

GRZECHHH temat już dawno temu przerabiałem. Podrzuć link na PW do swojego softu, pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skąd można pobrać ten programik bo link z 1 postu wygasł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś w błędzie

No dobra Daron pomorze .. a po za tym nikt :D

 

 

skąd można pobrać ten programik bo link z 1 postu wygasł?

 

chomik , rapid itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126tomek - Koledzy skąd można pobrać ten programik bo link z 1 postu wygasł?

 

Z postu #79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na chomiku

 

mam problem po reinstalacji windowsa xp sp3 nie moge edytowac map , pojawia sie taki komunikat:

 

zczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

 

************** Tekst wyjątku **************

System.TypeLoadException: Nie można załadować typu 'System.ComponentModel.IEditableCollectionView' z zestawu 'WindowsBase, Version=3.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35'.

...................

 

ok trzeba bylo wersje offline framenetwork3.5 a instalowalem wersje online

Edytowane przez mperlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności