Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

sporo już w tym temacie umiem. Ktoś napisał że mu dobre rzeczy wychodza więc chcialem zobaczyc efekty

To jak umiesz sporo w tym temacie to na co czekasz? Też się bałem , chodziłem w koło tego podchodziłem z każdej ztrony, kopałem w kostkę itd itp... aż w końcu siadłem porównałem softy w kilku fabrycznie mocnych dieslach... do swojego poczytałem po różnych forach porady, poprosiłem jednego z użytkowników tego forum o pomoc, pomógł wytłumaczył.. i resztę sam... efekt? A3 ciągnie lepiej niż ARL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja nie potrzebuje żadnego gotowca bo nie brakuje mi mocy. Lubię się uczyć i sporo już w tym temacie umiem. Ktoś napisał że mu dobre rzeczy wychodza więc chcialem zobaczyc efekty, nauczyć się czegos ale spoko. Jeszcze ktos spac by po nocach nie mogl że inni mają to samo albo lepsze za darmo.

 

Efekty bez hamowni ciężko ocenić dlatego wyjeździłem z 20 zbiorników w porównaniu z innym autem które cały czas było po modzie u dobrego tunera było wyznacznikiem !! 20x55 litrów to raz koszty 2 sprawa jak zrobisz 200 korekt softu to zrozumiesz co po co i dlaczego zmieniasz w sofcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bawie się tym programem, zmieniam różne rzeczy a na wykresie nadal mam to samo, 131 km, robie coś źle? nawet doladowanie zdusze na 1 bar to tez pokazuje serie wykres. soft to awx 130km

Edytowane przez tomek_olecko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniam różne rzeczy

 

Czyli jakie ?

 

a na wykresie nadal mam to samo

 

Trzyma Cię jakiś limiter, czegoś nie ruszyłeś

 

nawet doladowanie zdusze na 1 bar to tez pokazuje serie wykres

 

Ten wykres jest poglądowy i uwzględnia tylko dawkę paliwa, stąd moc i moment wychodzą +-10-15% na tym wykresie w porównaniu z realnymi parametrami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robie coś źle

a w jakim codeblocku dłubiesz? i jaki pobiera Ci do "wykresu" ;-) myślę że tu jest główny problem :) (oczywiście "save" i "refresh" potem zakładam że robisz ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no save itp to robię, mam swoją mapę z paska oryginał i przeróbke, orginalna przerabiam na wzór tej po modzie i nic, wszystkie funkcje z działu tuning wykorzystuje a dalej pokazuje mi 131km, chyba że jakichś map nie wykrywa automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaj na auto będzie czuć 2 sprawa jeśli coś jest nie tak to będziesz po logach widział który parametr się nie zgadza z tym co zmieniłeś w sofcie

Edytowane przez turekdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to to wiem, czekam na graty żeby złożyć paska do kupy i zaczynam testy, wtedy będzie wiadomo. Nie pamiętam, temp spalin da się VCDS zmierzyć czy nie? Tylko dziwi mnie to, że zmodzona mape próbuje rozwalić jak tylko mogę i dalej pokazuje, że jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temp spalin da się VCDS zmierzyć czy nie?

 

W Twoim przypadku nie, jedyna opcja to montaż sondy i wskaźnika EGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie tym programem i uzywam go nawet. Ma kilka wad takich jak, np brak mozliwosci wyboru banku w opcji "tuning" czy tez brak automatycznego przeskalowywania osi map, oraz nie kalkuluje wplywow czasu i katow na "wykres z hamowni" :P Fakt, ulatwia zabawe softem ale i tak trzeba wiedziec co do czego i jak. Ciekawe czy zrobia podobny do edc 16 i 17?

 

---------- Dodano o 06:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 06:46 ----------

 

kup i galetto i mpps. Mpps uwala wsady na niektorych strownikach. No akurat na tych czesto potrzebnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... nie potrzebuje żadnego gotowca bo nie brakuje mi mocy...

@durki - Jeździsz na oryginalnym, czy zmodyfikowanym?

Edytowane przez mpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@durki - Jeździsz na oryginalnym, czy zmodyfikowanym?

 

Na oryginale bo mi wystarczy ale już wgrywalem swoje "wypociny":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na oryginale bo mi wystarczy...

 

A możesz zapodać tutaj "Dyno graph view" swojego oryginała? Chciałbym sobie porównać z moim ;-)

 

---------- Dodano o 22:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:06 ----------

 

... dwu masa powiedziała "Nie chce więcej!" ...

 

Tak z ciekawości zapytam, czym to się objawia? Cobym zawczasu się zorientował, że moja też ma dość ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jasne że mogę ale jeśli trochę poczekasz bo komputer jest daleko;) a jak idzie zabawa z tym programem? Ja już chyba daje sobie spokoj bo trudno samemu ogarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że moja też ma dość

zorientujesz się na pewno, klepanie przy gaszeniu, głośna praca na obrotach i wibracje na budzie... Nie da się nie zauważyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zorientujesz się na pewno, klepanie przy gaszeniu, głośna praca na obrotach i wibracje na budzie... Nie da się nie zauważyć...

 

Do tego dzwonienie przy zmianie biegów i jak mocno depniesz na gaz z obrotów ok 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie ,ale strona domowa programu już nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mpm myślę, że w ograniczniku momentu jak i dymu masz 70mg od 2 do 4tyś obr. Tylko co z tego gdy pompki są skalibrowane do 60mg (w niektórych PD np. ATJ/AJM do 65mg, a np. Siemens w 2.0TDI kalibruje do 70mg) a żeby mieć odpowiednie czasy dla 70mg trzeba wykonać ekstrapolację, czego na 99.99999% nie masz zrobionego, więc realnie nie wiadomo jaka ilość paliwa jest u Ciebie wtryskiwana.

 

Kolego Daron mógłyś napisać jak sie oblicza ekstrapolacje jeśli to nie tajemnica?

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności