Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Poszukuję mapy MAF linearization (code 2) ponieważ zmieniłem dolot w moim ALH z ARL i nie mogę jej znaleźć, mój komputer to EDC15 - 038906018DQ a wsad ori

[h=2]Seat toledo 1.9TDI ALH 90HP 038906018DQ 0281001864 356835[/h]Poprawiam link pliku http://www.chiptuners.org/forums/viewtopic.php?f=6&t=1607&start=0&hilit=toledo+alh

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Dj_

Edytowane przez dj_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soi nie ruszony, turbo to chyba masz coś większego niż seria bo zadane doładowanie spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszarka ARL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszarka wzmacniana u bogdana z mielsca na grubszej ośce, 2 lata juz jezdzi i nic sie nie dzieje :P

i sorry ze odrazu nie napisalem , bardziej ciekaw bylem tego co siedzi w innych mapach

Edytowane przez mlodybps
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ona na 100% przy takim doładowaniu długo nie pożyje... Myślę że dla tego turbo bezpiecznie będzie 1.5 Bara i nie w tym zakresie...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

nie przesadzaj ;) 1,5 bara z arl to w serii jest ;) sprzęgło też ma 240mm moment jakiś kosmiczny nie jest więc będzie żyło, jedynie to zbyt długo zadane ciśnienie turbo ( przy 4000 dałbym z 1,5b)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytaj ze napisałem że ciąłbym przy wyższych obrotach, na ogranicznik momentu nie ma co patrzeć, popatrz na mape ogranicznika dymu oraz czas trwania wtrysku, nie ma sporych wartości, najlepiej aby wrzucił logi dynamiczne wtedy wszystko by wyszło. do tego szybko to turbo raczej nie wstanie skoro ma w N75 53% przy 1500 obrotów, a że dawki cięte przez maf więc sprzęgło bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zrobic i wrzucic , wlasnie tak jak piszesz na dole to nic sie nie dzieje dopiero kolo 2 tys czuc ze moment narasta i full jest kolo 2.5 k . Odrazu mówię ,że nie ja pisalem softa, tylko przygladam sie vag edc15... i mysle wrzuce softa do oceny.

Edytowane przez mlodybps
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie czy sterownik z Passata o nr 038906018p pójdzie po kablu mpps v13 ?czy trzeba go wyciągać z auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

apropo softa ruszylem troche soi(90) i mam pytanie. Czy jest ono odpowiednie dla duration 01 - 33 ? soi.jpg to tylko zarys wiem ze trzeba wiekszosc kolumn ruszysc, tylko jestem ciekaw czy dobrze dobralem

Edytowane przez mlodybps
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Galletto, ale zastanawiam się czy sam kabel wystarczy, czy muszę kupić tą wersje z tym dodatkowym "boxem"? Zaznaczam tylko do nauki i na własny użytek. Chciałbym aby obsłużyło nie tylko vagowskie tdi i 1.8T ale też np. Peugeota 308 1.6 HDI z 2008 roku, z tego co wiem to jest na EDC16. Według internetów Galletto 1260 powinno sobie ze wszystkim poradzić, może ktoś to potwierdzić?

 

Edit:

Tak przy okazji, robiłem mapę u jednego z Łódzkich tunerów ale powstał problem tego rodzaju, że spalanie mi wzrosło ok 1-1,5l/100km w trasie przy prędkości 130km/h na tempomacie, przy 4 osobach i bagażach, da się coś na podstawie tych logów powiedzieć? Oczywiście byłem u niego z tym problemem ale stwierdził, że jest wszystko dobrze. Niestety nie mam logów z przed modyfikacji. Moc wzrosła z 73km/183Nm na 89km/217Nm, więc jak na ten silnik nie jakoś dużo, przeważnie widuje 90-95km/220-240Nm.

VW Polo 1.4 TDI AMF logi.xlsx

Edytowane przez Teewar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem. Pomimo tego, ze w mapie czasu wtrysku mam 35,8' to po logach wychodzi 32,1'. Generalnie wartości z logów nie trzymają mi wartości mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pewien problem. Pomimo tego, ze w mapie czasu wtrysku mam 35,8' to po logach wychodzi 32,1'. Generalnie wartości z logów nie trzymają mi wartości mapy.

 

Witaj

Jest coś takiego jak SOI limiter temperature, miałem to samo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Jest coś takiego jak SOI limiter temperature, miałem to samo

pozdrawiam

 

No ale jak sama nazwa wskazuje, to jest jedynie limiter początku wtrysku, a mi chodzi o to, że przy danym soi aktywowana jest dana mapa duration, to wartości z tej mapy nie kryją mi się z logami. Uprzedzam, że nie trzyma żaden limiter bo wszystkie limitery na czas testów mam wywalone ponad dawkę przypisaną do tego czasu wtrysku. Dodatkowo, jeżeli zwiększę czas o np. 1' to w logach mi podskoczy jakiś ułamek tego. Dobrym pomysłem jest we wszystkich mapach duration dać takie same czasy dla najwyższej wartości?

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może zapodaj te logi i to coś tam wklepał w ID mapach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peugeota 308 1.6 HDI z 2008 roku, z tego co wiem to jest na EDC16. Według internetów Galletto 1260 powinno sobie ze wszystkim poradzić, może ktoś to potwierdzić?

 

Na 100% po wgraniu przez OBD będzie błąd nieprawidłowego zaprogramowania sterownika. W tym sterowniku (EDC16C34) tylko programowanie przez BDM a będzie wszystko jak należy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wygrywam moje berlingo 1.6Hdi z edc16 z 2008 mpps12 nawet jak sie wyłoży przy wgrywaniu to wystarczy kodowanie kompa lexią i działa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie.

Silnik ALH, sterownik widzi maksymalnie 51mg dawki, nie wiem jak go odblokować. Wrzucam wtryski 216, pompe 11, na mapie n146 ustawiam maksymalnie ok.4,6v przy 51mg/4000obr. czyli fizycznie może być ok. 69mg (ale to nie ważne) czy aby mapa Smoke Limiter poprawnie przeliczała dawki to najpierw ekstrapoluje wszystko do wartości 69mg, poszerzam deskryptor osi Airflow a później z każdej komórki odejmuję różnicę 69-51 czyli ok.18mg.

i dopiero taką mapę wgrywam? Czyli wartości w smoke limiterze będą maksymalnie do np. 51mg ale faktycznie to będzie przeliczone do 69mg.

Czy poprawnie to będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie mam pytanie.

Silnik ALH, sterownik widzi maksymalnie 51mg dawki, nie wiem jak go odblokować.

 

Trzeba przestawić limit diagnostyczny - i będzie "odblokowany", jeśli zależy Ci, żeby rzeczywiste wartości były widoczne w logach. Jak nie, to nie zwracaj na to uwagi. To samo dotyczy doładowania (ALH max. 2600mbar) Jak nie będziesz sobie mógł poradzić z przeskalowaniem diagnostyki to odezwij się na PW lub e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Panowie, chciałbym podkręcić delikatnie swoje autko (B5FL 1.9 TDi AVF 131 KM). Czytałem wasze wpisy i troche ich tu just bo az 84 strony, pobrałem niezbędne programy, znalazłem w necie oryginalny soft pod moje ecu i zacząłem go modyfikować. Ze względu iż jest to mój pierwszy raz chciałbym aby ktoś z was rzucił na to okiem, czy ide w dobrym kierunku, co robie źle. Nie chodzi mi o to żeby się na tym bogacić, chcę spróbować ponieważ jest to ciekawe i mnie interesuje.

 

Link do softu : http://www106.zippyshare.com/v/P0cjlJ6h/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności