Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

I są ori? Na ebayu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I są ori? Na ebayu?

 

Ja od czsu do czasu jeżdże z wujkem do angli na szroty. Tam fajne rzeczy da sie wyrwać na szrotach od angoli

Sami nie wiedzą co sprzedają i często gęsto można nowe części kupić u nich za śmieszne pieniądze

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Bardzo ciekawy temat fajnie się czyta mam prośbę o ocenę softu zgranego z auta podobno śmiga na tym 2 lata. Nie jestem autorem.

 

Czy da sie coś poprawić ??

 

038906019LJ-SG 5934 1.9tdi mod.zip

Edytowane przez ziomal-84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam takie pytanie może nie do końca w temacie ale mam problem typu miałem auto po chipie i przywymianie rozrządu zrobiła się z niego seria jest możliwe żeby się usunął albo źle ustawiony rozrząd ? Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za bałagan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle ustawiona synchronizacja wałka rozrządu. Wszystko znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko odnośnie edycji map w tym programie. Mianowicie, jak przeskoczyć problem, że osie niektórych map są za nisko wyskalowane? Np. mapa N75 w osi X(IQ) jest wyskalowana do max 45mg a ja potrzebuje nieco więcej. Można jakoś dodać kolumny, czy trzeba w każdej mapie odpowiednio zmieniać proporcje, żeby ostatnia kolumna miałka odpowiednią wartość?

EDIT: Z tego co widzę, nawet ori mapy mają tek, że np. w TL przy pewnych obrotach zadane jest 52mg a boost target ma oś wyskalowaną do 50mg...

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ostatnią kolumnę nadpisujesz proporcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na forum. Bardzo ciekawy temat fajnie się czyta mam prośbę o ocenę softu zgranego z auta podobno śmiga na tym 2 lata. Nie jestem autorem.

 

Czy da sie coś poprawić ??

 

[ATTACH]139475[/ATTACH]

 

Kogoś poniosło. Ustawił doładowanie na 1,75, ale na szczęście zapomniał o limiterach i doładowanie stoi na 1,45. Za dużo paliwa dołem po momencie, ucinane przez limiter dymu, więc generalnie nie ma strachu.

 

Witam jestem tu nowy i mam takie pytanie może nie do końca w temacie ale mam problem typu miałem auto po chipie i przy wymianie rozrządu zrobiła się z niego seria jest możliwe żeby się usunął albo źle ustawiony rozrząd ? Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za bałagan :)

 

Sam się soft nie może usunąć. Mógł go ktoś podmienić lub jeśli robiłeś wymianę w ASO wgrać aktualizację. Dlatego masz serie. Druga opcja, to tak jak napisał już ktoś wcześniej, poleciała synchronizacja (sprawdź jak masz możliwość). Przestawienie (nawet o ząb) skutkowałoby np. gorszym rozruchem, zmieniłby się nico dźwięk podczas pracy silnika, raczej byś się zorientował, że jest coś nie tak, ale nie wykluczałbym.

 

 

Witam. Mam takie pytanko odnośnie edycji map w tym programie. Mianowicie, jak przeskoczyć problem, że osie niektórych map są za nisko wyskalowane? Np. mapa N75 w osi X(IQ) jest wyskalowana do max 45mg a ja potrzebuje nieco więcej. Można jakoś dodać kolumny, czy trzeba w każdej mapie odpowiednio zmieniać proporcje, żeby ostatnia kolumna miałka odpowiednią wartość?

EDIT: Z tego co widzę, nawet ori mapy mają tek, że np. w TL przy pewnych obrotach zadane jest 52mg a boost target ma oś wyskalowaną do 50mg...

 

Wszystko można, ale nie jest to takie proste, by zmienić kilkoma kliknięciami z poziomu aplikacji do edycji map (choć są przypadki, w których można to zrobić dość prosto). Zdecydowanie lepszym, szybszym i prostszym (oraz jak najbardziej prawidłowym) sposobem jest przeskalowanie osi i znalezienie parametrów dla ustawionych wartości np. poprzez zastosowanie ekstrapolacji. Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. A dalej mnie zastanawia fakt, że we wsadzie od awx'a zadane jest 52mg a boost target ma max 50mg na osi. W takiej sytuacji możliwe jest, że obetnie dawki do tych 50 bo dalej nie ma mapy? Próbuje powolutku i z sensem ogarnąć delikatnie wsad do mojego AVB, podpieram się mapkami z mocniejszych wersji, no ale, każda mapa w tym moim wsadzie ma bardzo nisko wyskalowane dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, rozumiem. A dalej mnie zastanawia fakt, że we wsadzie od awx'a zadane jest 52mg a boost target ma max 50mg na osi. W takiej sytuacji możliwe jest, że obetnie dawki do tych 50 bo dalej nie ma mapy? Próbuje powolutku i z sensem ogarnąć delikatnie wsad do mojego AVB, podpieram się mapkami z mocniejszych wersji, no ale, każda mapa w tym moim wsadzie ma bardzo nisko wyskalowane dawki.

 

To nie tak, mapy ze sobą korelują, ale nie w taki sposób :) dawka nie zostanie obcięta. Taki boost jest dla 50mg i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rozwiałeś moje wątpliwości :) To dobrze, bo w innym wypadku chcąc lekko podnieść dawki miałbym do przepisania o wyliczenia sporo map :)

EDIT: Rzuci ktoś na to okiem? Dziękuję z góry.

http://speedy.sh/rePPx/1.9-avb.bin

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się soft nie może usunąć. Mógł go ktoś podmienić lub jeśli robiłeś wymianę w ASO wgrać aktualizację. Dlatego masz serie. Druga opcja, to tak jak napisał już ktoś wcześniej, poleciała synchronizacja (sprawdź jak masz możliwość). Przestawienie (nawet o ząb) skutkowałoby np. gorszym rozruchem, zmieniłby się nico dźwięk podczas pracy silnika, raczej byś się zorientował, że jest coś nie tak, ale nie wykluczałbym.

 

witam jeszcze raz, nie było to robione w aso a u zwykłego mechanika przy okazji wiem ze wyciągał smoka z baku i wkładał pompę i programował ją bo w seri nie ma a on wiedział o programie i nie aktualizował mapy na pewno chyba ze przez przypadek jakos to zrobił no a mi się wydaje ze silnik wyaje trochę inny dźwięk niż przedtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SVBL poza zakresem pomiarowym, sporo TL z dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svbl poprawiłem przeoczyłem to dzięki i troszeczkę szedłem z dołu na tl czyli reszta w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Logi pokażą co i jak z tą biedną dmuchawką. To max możliwości tej gt1749 jest ~1.35b?

 

Jeszcze jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Chciałbym uzyskać sytuacje w której mam maksymalnie niskie ciśnienie doładowania potrzebne do danej ilości paliwa w mg, czyli AFR w okolicy 15. Problem w tym, że przeliczenie boosta na air flow jest ciężkie ze względu na dużo zmiennych. Reasumując : jak zadać dość niskie, ale wystarczające ciśnienie do zadanego IQ?

Edytowane przez dartroom
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz takie niskie afr dać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym maksymalnie uwolnić spaliny ( nie chce bez potrzeby oporować spalin przez VNT ) dla ekonomii. Dodatkowo, chciałbym dać tylko tyle powietrza ile to konieczne ze względu na lichą turbinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności