Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wielkę;)

powiedz mi czy przy grzebaniu w sofcie wystarczy zmieniać tylko mapy:

driver wish

torque limiter

smoke limiter

soi

id tardet boost

boost limitery atm i svbl

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze N75, duration i ewentualnie dawki rozruchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby ktoś obejrzeć mojego moda do AXR z Turbo GT18V z Vectry? Mile widziane porady :) Pozdrawiam.

http://sh.st/rl9bX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ma się rzecz w silniku AWT? Gdzieś czytałem że silnik AWM jest taki sam jak awt co za tym idzie może dało by rade podmienić mapy? Ktoś próbował to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy poszukuje wsadu z kompa 038906019PJ

jakby ktoś posiadał to prosze na meila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie co to może być, kupiłem MPPS'a V12, jednak otrzymałem V13, przy próbie odczytu ROM'u po OBD, identyfikacja przebiega ok, czyta przez około 2 minuty, lecz plik który wypluwa ma tylko 212Kb i żaden program nie czyta go poprawnie. Nie wiem czy wymieniać ten interfejs na V12 - na aukcji pisało że będzie to 12 i sporo drożej kosztował a otrzymałem V13 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jest walnięty. Spróbuj na innym aucie czy jest to samo. Gdzie kupowałeś tego MPPS,a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowiedzcie co to może być, kupiłem MPPS'a V12, jednak otrzymałem V13, przy próbie odczytu ROM'u po OBD, identyfikacja przebiega ok, czyta przez około 2 minuty, lecz plik który wypluwa ma tylko 212Kb i żaden program nie czyta go poprawnie. Nie wiem czy wymieniać ten interfejs na V12 - na aukcji pisało że będzie to 12 i sporo drożej kosztował a otrzymałem V13 :/

 

V13 powinien bez problemu sobie poradzić, a wsad powinien mieć 512KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowiedzcie co to może być, kupiłem MPPS'a V12, jednak otrzymałem V13, przy próbie odczytu ROM'u po OBD, identyfikacja przebiega ok, czyta przez około 2 minuty, lecz plik który wypluwa ma tylko 212Kb i żaden program nie czyta go poprawnie. Nie wiem czy wymieniać ten interfejs na V12 - na aukcji pisało że będzie to 12 i sporo drożej kosztował a otrzymałem V13 :/

 

Ja również mam V13 i idzie bez problemów. Sprawdzałem na 2 golfach i na Alfie 156, także do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID odczytuje za każdym razem, plik przy różnych próbach wychodzi 212KB (slow, normal, data only, full). Mam już modyfikowany soft przez kogoś, czy jest jakaś opcja zabezpieczenia, żebym nie zgrał tego po OBD?

 

http://www76.zippyshare.com/v/20199519/file.html

 

To jest ten plik - za każdym razem wychodzi ten sam.

 

Natomiast przy próbie odczytu B6 PD aplikacja się wywala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez kkrzysi0

ID odczytuje za każdym razem, plik przy różnych próbach wychodzi 212KB (slow, normal, data only, full). Mam już modyfikowany soft przez kogoś, czy jest jakaś opcja zabezpieczenia, żebym nie zgrał tego po OBD?

 

http://www76.zippyshare.com/v/20199519/file.html

 

To jest ten plik - za każdym razem wychodzi ten sam.

 

Natomiast przy próbie odczytu B6 PD aplikacja się wywala...

Jak zabezpieczony to czasem tak się dzieje, u mnie miałem podobnie poszło dopiero na stole. Ale spróbuj w innym aucie bo może kabel uwalony.

 

Jak odtworzysz to co ściągnąłeś w Winhex'ie w pierwszej linii masz napisane, że plik został zaszyfrowany. Daron w tym wątku coś wspominał że można odszyfrować, ale jak skoro to przecież połowa flasha?.. I wątpie żeby na stole ściągną się cały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum, czy nie wystarczy ściągnąć z sieci pliku ori i sprawdzić jakie są różnice w WinHexie w pierwszej linii i je zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy BDM to odczyta bez lutowania? Boję się lutować swojego zabezpieczonego FLASH'a żeby nie popsuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy BDM to odczyta bez lutowania? Boję się lutować swojego zabezpieczonego FLASH'a żeby nie popsuć

 

sprawdz wpierw czy ten Twój Mpps jest coś wart na innym aucie, a jak będziesz pewny że jest dobry to próbuj na stole, na początku podpinając się pod wtyke

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a czy BDM to odczyta bez lutowania? Boję się lutować swojego zabezpieczonego FLASH'a żeby nie popsuć

 

sprawdz wpierw czy ten Twój Mpps jest coś wart na innym aucie, a jak będziesz pewny że jest dobry to próbuj na stole, na początku podpinając się pod wtyke

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Porównywałem jak piszesz i w pierwszej linii nie ma żadnej różnicy pomiędzy ori a tym który poszedł na stole.

Jeszcze uściślę, przed ponowną wizytą u tunera , mogłem sczytać Galletto_1260, po już nie szło w ogóle ani Mpps v12 jak też wspomniany wcześniej Galletto czytały tylko 192KB ( o ile dobrze pamiętam)

 

bodino, a otwierałeś tą część wsadu kkrzysi0 w winhex,ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy moge zastąpić sterownik 19AM programowalnym przez kabel np. 19DF bo taki mam? Oczywiście przerzucam program, zdejmuje immo... będzie to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy moge zastąpić sterownik 19AM programowalnym przez kabel np. 19DF bo taki mam? Oczywiście przerzucam program, zdejmuje immo... będzie to działało?

 

Tak możesz, z tym że nie przerzucisz softu z AM do DF - inne sumy kontrolne i inna architektura sterownika. Natomiast soft z 19CD jak najbardziej podejdzie zamiast DF.

 

Jeszcze uściślę, przed ponowną wizytą u tunera , mogłem sczytać Galletto_1260, po już nie szło w ogóle ani Mpps v12 jak też wspomniany wcześniej Galletto czytały tylko 192KB

 

Kable są w porządku, po prostu soft jest zabezpieczony przed odczytem. Jeżeli chce się go odczytać to należy wylutować układ i odczytać go w programatorze.

Programowanie natomiast przebiegnie po kablu bez zakłóceń ale oczywiście tracimy to co było wcześniej zaprogramowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez tomulo

Panowie, czy moge zastąpić sterownik 19AM programowalnym przez kabel np. 19DF bo taki mam? Oczywiście przerzucam program, zdejmuje immo... będzie to działało?

Tak możesz, z tym że nie przerzucisz softu z AM do DF - inne sumy kontrolne i inna architektura sterownika. Natomiast soft z 19CD jak najbardziej podejdzie zamiast DF.

 

Czyli dla pewność... Wrzucam soft z CD do DF zamieniam sterowniki i moge przez kabel bawić sie z tym AJM-em? Soft z CD obsługuje silniki 115km AJM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jak piszesz.

Możesz nieraz mieć problem z programowaniem po ODB w AJM/ATJ w Pasku bo nieraz go licznik blokuje. Wtedy albo odpinasz licznik - jeżeli jest bezpiecznik 5A nr 11, albo wyciągasz sterownik i robisz go na stole na pająku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą już se poradzę. Daron jeszcze jedna prośba, podeślesz mi ori do 19CD? nie wiem czemu nie moge znaleźć na chiptuners.. Albo link.. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności