Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem stare ecu (ajm) z nowym (awx) i były różne wartości. Chodzi o to że cała puszka została po ajm a silnik wraz z ecu wjechał awx

Witam

Dopiero zaczynam przygodę z mapami i chciałbym się dowiedzieć w których mapach mam patrzeć na wart i ew je zmieniać

Mam AJMa z turbo CAHA pompkami AL i jest problem z BIPami i to właśnie chciałbym ogarnąć na sam początek,

Duużo już przeczytałem tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania

Z góry dzięki za odpowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dopiero zaczynam przygodę z mapami i chciałbym się dowiedzieć w których mapach mam patrzeć na wart i ew je zmieniać

Mam AJMa z turbo CAHA pompkami AL i jest problem z BIPami i to właśnie chciałbym ogarnąć na sam początek,

Duużo już przeczytałem tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania

Z góry dzięki za odpowiedź;)

 

 

ponaj numer pompek jakie miałes założone orginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
038 130 073 f

 

 

mapa bipów jest taka sama dla wtrysków 073f jak i 073al

zmieniłeś mapy injector duration ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniłem jeszcze bo BIPy są kosmiczne i wywala mi błąd podczas jazdy

na wolnych obrotach mam ok 60 na każdym cyl a podczas jazdy wyrzuca przekroczoną granicę korekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie zmieniłem jeszcze bo BIPy są kosmiczne i wywala mi błąd podczas jazdy

na wolnych obrotach mam ok 60 na każdym cyl a podczas jazdy wyrzuca przekroczoną granicę korekcji

 

 

na początek podmień te pięć map duration

ile w sofcie masz map SOI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć skąd mam wziac mapy np. z ARL może być seria, żeby porównać ze swoją i zacząć rzeźbę w swojej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o pomoc w wyłączeniu MAF w sterowniku 028906021EF. Widzę przełącznik natomiast nie wiem jaką wartość wpisać w nim żeby auto jechało po MAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosił bym o pomoc w wyłączeniu MAF w sterowniku 028906021EF. Widzę przełącznik natomiast nie wiem jaką wartość wpisać w nim żeby auto jechało po MAP.

 

Akurat w tym sterowniku schemat z EDC15 nie zadziała - jest inna sekwencja, ale skoro już ją znalazłeś to wystarczy zmienić dwa kolejne bity o wartościach 0 0 na 1 1.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy plik w formacie Bin można wrzucić do sterownika komputera,

jeżeli nie to jak go sformatować do "ori"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być maksymalna długość Duration Injection in AVB ? Chciałbym 165-170 km.

teraz 155кm, 342nm

2260 2.jpg

czerwony - 1749V 1.32Bar

niebieski - BV43 1.55Bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy plik w formacie Bin można wrzucić do sterownika komputera,

jeżeli nie to jak go sformatować do "ori"

Niektóre kable same nadają rozszerzenie "ori", co w rzeczywistości niczym się nie różni od "bin".

Jak sformatować? Zmień rozszerzenie ręcznie na bin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka może być maksymalna długość Duration Injection in AVB ? Chciałbym 165-170 km.

teraz 155кm, 342nm

[ATTACH=CONFIG]119218[/ATTACH]

czerwony - 1749V 1.32Bar

niebieski - BV43 1.55Bar

Nie wiem kolego czy cie dobrze zrozumiem, ale z tego co wiem powinieneś zrobić-przeliczyć interpolację dawki paliwa. Zaczynam

się wdrażać w temat wiec niech ktoś bardziej kumaty potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 stopnie w duration 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko którą mapę EGR mam zapisać wartością 850 aby go wyłączyć? programik rozpoznaje dwie mapy - EGR 01 (codeblock5) i EGR 01 (codeblock 2 manual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanko którą mapę EGR mam zapisać wartością 850 aby go wyłączyć? programik rozpoznaje dwie mapy - EGR 01 (codeblock5) i EGR 01 (codeblock 2 manual)

 

Jedna mapa jest dla manuala(2) a druga dla automatu (5)

W zależności jak jest zakodowany ecu tak wybiera odpowiednie mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam zakodowany 00005 skrzynię mam manualną i jak zapisałem mapę EGR 01 (codeblock 2 manual) to EGR nadal działał dopiero jak zapisałem EGR 01 (codeblock5) wartością 850 to EGR przestał działać i VCDS pokazuje że jest wysterowany na 19,9% czyli wygląda na to że mam źle zakodowany sterownik?? Jeśli tak to jakie powinno być kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat w tym sterowniku schemat z EDC15 nie zadziała - jest inna sekwencja, ale skoro już ją znalazłeś to wystarczy zmienić dwa kolejne bity o wartościach 0 0 na 1 1.

Pozdrawiam

 

Możesz jeszcze troszkę rozwinąć temat jeśli to nie problem ?:)

 

Galeon - jak masz kodowanie w aucie 05 to zmieniaj wartości w 05. Generalnie powinno być 02 ale to chyba zależy też od auta.

Edytowane przez Swider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie, a teraz czysto teoretycznie czyli skoro mam kodowanie 05 i wyłączę EGR w mapie (codeblock 5) to jeżeli przekoduję sterownik na 02 VCDS - em to automatycznie uruchomię EGR (bez flashowania sterownika) oczywiście pod warunkiem że w ((codeblock 2 manual)EGR nie będzie wyłączony czy dobrze mi sie wydaje?? I czy skoro mój sadzomiot korzysta z map dla skrzyni automat to czy nie ma to wpływu na jego pracę, osiągi, spalanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności