Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak nie odważyłbym się wgrać samodzielnie zrobionego programu -

Ja już wgrywałem kilka "wariacji" na temat modyfikacji ;-) przy niewielkich zmianach dawki paliwa i nie za dużych zmianach ciśnienia doładowania, a jeszcze posiłkowaniu się innymi danymi (jak mapy innych samochodów czy fora) nie zrobisz softu który wysadzi Ci silnik(chyba że posiłkujesz się mapami ze znanej wszystkim paczki "WSADY.7z" - gdzie na wykresach są AJM pokręcone do 195KM i 400Nm :D )Oryginalne mapy ARLa BUKa Czy ASZta(dla 115) i heja jedziesz koksem -przepisywanką - potem robisz logi i sprawdzasz(cięcie dawki w wyższych partiach na bank :D ) I szukanie błedu, i poprawka i znowu heja na logi... TYLKO WAŻNA KWESTIA -Samochód musi być SPRAWNY101%... u mnie w A3 przy sofcie na podstawie BUK dwu masa powiedziała "Nie chce więcej!" :D więc bedzie wydatek.. ale na razie ma tylko wibracje więc do lata wytrzyma :D

 

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij z dołu i zapodaj górę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ,coś mi tu nie gra....

Program w opisie ma "tylko PD" ,ok rozumiem ale dlaczego w "zmianach" jest podziękowanie odnośnie:

 

"038906012CA, thanks Mats!" silnik ALH -czyli pompa.

 

Odczytałem swój sterownik MPPS-em ,wrzuciłem w program i znalazło mapy (suma kontrolna się zgadza) a mapy widoczne.

Czyli VP też obsługuje ,czy nie?

No chyba że odczytuje ,ale po obróbce nie wyliczy sumy.....

Jak to jest?

 

ps.Oczywiście nie mam sterownika orginalnego,tylko zmieniony wraz z wiązką na ....012AH o/z przez ODB2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem tu przez jakiś czas, miło czytać że temat się rozwija... chyba jako jedyny w PL traktujący o tym programie.

 

Jeżeli kodowe oznaczenie nowszych sterowników do VP to EDC15V/EDC15VM to faktycznie w Release Notes są wzmianki.

Jeżeli jest w stanie sprawdzić że są poprawne to prawdopodobnie policzy, spróbuj cos zmodyfikować i jeszcze raz otworzyć ten plik, czy potwierdzi że sumy są dalej poprawne.

ps.

Z ciekawości zassałem wsad do ALH i prawidłowo go rozpoznaje i ładuje odpowiedni moduł liczenia sum kontrolnych.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli VP też obsługuje ,czy nie?

Ten program robi wszystko na EDC15(i pochodne) sprawdzałem .. nawet AGRa robi ;-)

Co więcej łyka też EDC16 tylko cheków nie liczy wtedy i mapy trzeba samemu szukać(czyli jak winOlsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"038906012CA, thanks Mats!" silnik ALH -czyli pompa.

 

Tak pompa, ale 012 to już EDC15 :)

 

Czyli VP też obsługuje ,czy nie?

 

Z tego co pamiętam to 018 (AHU/AHH/AFN) czyli MSA15 również obsługuje z tym że należy połączyć pliki L i H w jeden. Jeżeli chodzi 012 to bezproblemowo.

 

EDC16 tylko cheków nie liczy

 

Sumy w EDC16 np. przez MPPS-a są liczone na bieżąco w trakcie wrzucania do sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sumy w EDC16 np. przez MPPS-a są liczone na bieżąco w trakcie wrzucania do sterownika.

Daron jestes wielki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez marek29 Zobacz posta

"038906012CA, thanks Mats!" silnik ALH -czyli pompa.

Tak pompa, ale 012 to już EDC15

 

Cytat Zamieszczone przez marek29 Zobacz posta

Czyli VP też obsługuje ,czy nie?

Z tego co pamiętam to 018 (AHU/AHH/AFN) czyli MSA15 również obsługuje z tym że należy połączyć pliki L i H w jeden. Jeżeli chodzi 012 to bezproblemowo.

 

@Darek ,czytaj co napisałem i co mam w podpisie .

Mam założony sterownik 012 wraz z wiązką.

Poza tym pisałem że odczytałem MPPS-em ,a 018 nie odczytasz :)

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek ,czytaj co napisałem i co mam w podpisie

 

marek, przeczytaj raz jeszcze co ja napisałem :)

 

Pytałeś czy obsługuje VP - odpisałem, że tak. Zaznaczyłem również że jeżeli chcemy zrobić 018 to należy pliki połączyć w jeden (opcja Merge), bo nie od dziś wiadomo, że sterowniki VP 018 czy 021 idą tylko i wyłącznie przez odlutowanie dwóch 27C010 i programator. Natomiast w 012 siedzi 29F400BT wielokrotnego zapisu i sterownik idzie po kablu.

 

Po obróbce 018 czy 012 bez problemu liczy sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bawi się ktoś trochę tym programem czy wszyscy to olali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bawi się ktoś trochę tym programem czy wszyscy to olali?

bawi i niezłe mody na edc15 wychodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często czytam że po dobrze zrobionym programie przy normalnej jeździe użytkownicy notują niższe spalanie średnie. Czy może ktoś rozwinąć ten wątek, z czego wynika ten fakt? Ewentualnie na które mapy zwrócić uwagę chcąc zrobić program nastawiony na ekonomikę kosztem osiągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie fabryki nie poprawisz pod tym kątem, a wszystko zależy od stylu jazdy jaki preferujesz mając soft po modyfikacji. Zauważalne obniżenie spalania zapewne związane jest z szybszym rozpędzaniem pojazdu, który ma podniesioną moc, czyli krócej trwa spalanie chwilowe. Oczywiście parametry są podkręcone, czyli w czasie tego rozpędzania auto dostaje więcej paliwa niż na serii, jednak suma sumarum wychodzi to z korzyścią dla kieszeni. Nie wiem, czy jest sens robić moda słabszego, na którym zaoszczędzisz 0,3l na setkę, a nie będziesz w stanie wyprzedzić dynamicznie tira.

Edytowane przez banshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić.

Jak miałem stary sterownik ..018 ,wlutowałem podstawki i zaprogramowałem 3 komplety pamięci (tzw. "gotowce" internetowe).

Z racji tego że dużo jeżdżę testowałem po kolei wszystkie.Oczywiście osiągi dużo lepsze a sumaryczne (średnie) spalanie mniejsze.

Ja również nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć ,ponieważ jak wszyscy wiedzą ,praw fizyki nie da oszukać (z pustego i salomon nie naleje).

Owszem, na małych dystansach np. wyjazd z domu do sklepu (6km) i zabawie we "wciskanie" na orginalnym programie nie przekroczył 8L,na modyfikowanym 10L.

Generalne każdego cieszy większa moc/moment ,więc zaraz po zmianie spalanie może wzrosnąć ,ale wracając do normalnego trybu jazdy obniży się o ok. 0,5L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pochwalisz się efektami swojej "zabawy";) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt zabawy dla każdego silnika będzie inny.

To na szybko w ramach rozsądku ,bez logów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem co to launch control i bez yt;) Chodzilo mi o całe mapy ktore wgrywales do auta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja wiem co to launch control i bez yt;) Chodzilo mi o całe mapy ktore wgrywales do auta;)

 

Hehehe:)

Gotowce znajdziesz na necie. Nikt ci nie da dobrego programu kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie programu w Firmie to 800-1500pln

Zrobienie programu "on-line" z własnym wkładem w postaci logowania i wgrywania softu 200-300pln

I teraz.....Dla osoby która "kuma czaczę" to jest ok. 1H.Potem logi ,korekta i znowu logi korekta.

Wracając do tematu:

1.Żadna osoba która z tego żyje nie podpowie Ci co i jak masz zrobić...

2.Możesz sam zdobywać wiedzę ,ale na wyniki będzie bardzo długo czekać...

3.Jeżeli mam spędzić kilkanaście dni na jako-takim "zrozumieniu" map ,a potem experymentach na swoim samochodzie to wierz mi wolę wydać 2-3 stówki i mieć święty spokój.

 

Co do programu...no cóż.... Osobom które modyfikują softy oczywiście nie jest to na rękę (i nie chodzi że możesz prosto zrobić to sam)

Chodzi o to że możesz porównać "swój" ze "zmodyfikowanym" i po 15min. zorientujesz się że tak naprawdę tylko "przyciął" ogranicznik momentu i "dolał paliwa".Całą resztę "olał".

 

Czytałem wątki o tym programie na wielu forach i na każdym temat "umarł".

 

Każdego "mod" cieszy ,bo jest lepiej ,ale....Nikt nie lubi jak ktoś go sprawdza....

Poza tym sam czytałem ocenę człowieka który "zrobił" program do A6 znajomego , a potem ten "bin" kolega wystawił na "inne" forum do oceny i ten sam człowiek go skrytykował! A to była jego praca....

Nic dodać,nic ująć.Porażka.

Dziwi mnie tylko fakt że nie ma swojej bazy softów (sumy kontrolne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie potrzebuje żadnego gotowca bo nie brakuje mi mocy. Lubię się uczyć i sporo już w tym temacie umiem. Ktoś napisał że mu dobre rzeczy wychodza więc chcialem zobaczyc efekty, nauczyć się czegos ale spoko. Jeszcze ktos spac by po nocach nie mogl że inni mają to samo albo lepsze za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności