Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

czy jest ktoś w posiadaniu EEPromu do 019PB? 

Mam chyba jakiś konflikt, a nie zgrałem oryginału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem program KESS i chciałbym trochę pokombinować na swoim aucie. VW Passsat 1.9TDI AVB 101KM. 

Czy ktoś ma jakieś gotowe wsady ECU do tego silnika? Na co muszę zwrócić uwagę przy tego typu "zabiegach"

Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś poratować  oryginalnym wsadem do awx 038906019FP   SG1467

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2018 o 00:15, korp3k napisał:

Witam, ma ktoś poratować  oryginalnym wsadem do awx 038906019FP   SG1467

http://chiptuning.pw/wp-content/uploads/Audi/Audi A4 1.9TDI AWX 130HP 038906019FP 0281010729 362705.zip

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wrzucam  wsad AVF do oceny duration nie ruszane nie przekraczam 60mg

 

AVF1.9GQ.bin

Edytowane przez masterluke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2018 o 23:42, masterluke85 napisał:

Witam wrzucam  wsad AVF do oceny duration nie ruszane nie przekraczam 60mg

 

AVF1.9GQ.bin

Przydałby sie jeszcze oryginał do porównania. Z tego co widać na EDCSuite to nie ruszałeś tego zbytnio. Na pewno da sie więcej z tego wyciągnąć. To tylko tak po minucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marmal45 napisał:

Przydałby sie jeszcze oryginał do porównania. Z tego co widać na EDCSuite to nie ruszałeś tego zbytnio. Na pewno da sie więcej z tego wyciągnąć. To tylko tak po minucie

Jest to pierwsza moja modyfikacja interesuje się tematem  od jakiegoś czasu mój cel to na początek 145-150km chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych w tym temacie czy idę w dobrym kierunku czy coś poprawić itp itd

Volkswagen1.9avf130ps

AVF1.9GQ.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach znalazłem ciekawy watek odnośnie podmiany map duration oraz SOI z silnika BLT do AVF  ponoć są skalibrowane pod 64mg paliwa ktos moze potwierdzic to info ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, masterluke85 napisał:

Na zagranicznych forach znalazłem ciekawy watek odnośnie podmiany map duration oraz SOI z silnika BLT do AVF  ponoć są skalibrowane pod 64mg paliwa ktos moze potwierdzic to info ? 

Ale po co te kombinacje?

Masz podane jak na tacy w tym watku jak zrobic ekstrapolacje i mozesz sb nawet 80mg zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsad zrobiony nie calkiem przeze mnie AFR 18 wydaje mi sie troche za mocny chodzi mi o dawki paliwa z dołu ? Nie wiem jak robi sie bezpiecznie te silniki AVF jak ma dlugo jezdzic ocencie mam zamiar wgrac mysle ze nie rozsadzi motorowni:hyhy:

MOD_2_Volkswagen1.9avf130psWJP.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2018 o 21:12, masterluke85 napisał:

Wsad zrobiony nie calkiem przeze mnie AFR 18 wydaje mi sie troche za mocny chodzi mi o dawki paliwa z dołu ? Nie wiem jak robi sie bezpiecznie te silniki AVF jak ma dlugo jezdzic ocencie mam zamiar wgrac mysle ze nie rozsadzi motorowni:hyhy:

MOD_2_Volkswagen1.9avf130psWJP.rar

Jak dla mnie to trochę za ostro, ale to moja opinia. Tu masz dla porównania wsad od ibizy 160-konnej - porównaj na spokojnie co tam i jak jest zrobione. Na początek mógłbyś podobnie zrobić - uspokoić turbinę - i później w razie czego trochę jeszcze pozmieniać. No ale to twoje auto i twoja turbina. Myślę że przy tym wsadzie będzie nieźle przeładowywać

Seat ibiza cupra 1.9TDI 160HP.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marmal45 napisał:

Jak dla mnie to trochę za ostro, ale to moja opinia. Tu masz dla porównania wsad od ibizy 160-konnej - porównaj na spokojnie co tam i jak jest zrobione. Na początek mógłbyś podobnie zrobić - uspokoić turbinę - i później w razie czego trochę jeszcze pozmieniać. No ale to twoje auto i twoja turbina. Myślę że przy tym wsadzie będzie nieźle przeładowywać

Seat ibiza cupra 1.9TDI 160HP.rar

Zerknij na ten mod moim zdaniem slabszy nie jest tak wysoko ladowany paliwem turbo tez nie meczone , AFR moglby byc chyba lepiej policzony

MOD_3_Volkswagen1.9avf130ps.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnąłeś się może temu z ibizy? Pewnie nie. Zwiększanie TL na niższych obrotach nie jest zbyt dobrym pomysłem. W du.. dostaje dwumas i sama skrzynia, dlatego powinno się zwiększać tylko delikatnie poniżej 2000-2250 obr/min. Później jak komu się podoba. W twoim modzie (nie sprawdzałem poprawności czasów wtrysku) pozostawiłbym turbo bez zmian - ewentualnie delikatne zmiany w ostatniej kolumnie+oś, TL do 1750 bez zmian, DW żadne zmiany procentowe, ewent. tylko przy 100% wyższe obroty 70mgr, Boost limiter bez zmian, SL ostatnie dwie kolumny zmienić na odpowiednie AFR - bez zmiany wartości na osi. Wgrać + obowiązkowo logowanie i uspokojenie turbo. Jeśli zauważysz dym wtedy dopiero zmiana w mapie turbo. Dobrze byłoby żebyś wcześniej zlogował przepływ powietrza i dopiero wtedy z maksymalnymi wartościami zmieniał oś w SL - nie tak na oko 1100 mgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym zmienic mape w sterowniku 038906019 gf na mocniejsza ze 130 ps na 160 ps znalazlem taki wsad 362603.mi1  i jest na 183 ps wydaje sie  zamocny

avf

nowy zdjecie.jpg

362603.MI1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dyzma71 napisał:

witam chcialbym zmienic mape w sterowniku 038906019 gf na mocniejsza ze 130 ps na 160 ps znalazlem taki wsad 362603.mi1  i jest na 183 ps wydaje sie  zamocny

avf

nowy zdjecie.jpg

362603.MI1

Nie polecam tego wgrywać . Ładnie ktoś nakrzaczył -Masakra.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pokonamwas napisał:

Nie polecam tego wgrywać . Ładnie ktoś nakrzaczył -Masakra.

Zgadzam sie z tobą radze nie wgrywac tej mapy !!! ktos kto ja robil zupelnie nie wiedzial co robi, tak zrobionej mapy dymu  jeszcze nie widzialem :wmorde

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dyzma71 napisał:

witam chcialbym zmienic mape w sterowniku 038906019 gf na mocniejsza ze 130 ps na 160 ps znalazlem taki wsad 362603.mi1  i jest na 183 ps wydaje sie  zamocny

avf

nowy zdjecie.jpg

362603.MI1

Mowiac krotko mapa zrobiona wbrew sztuce tuningu dawki paliwa  z kosmosu moment 460nm ustawiony przy 1900obr ale na szczescie dla silnika limitery tylko do 60mg  , doladowanie za duze ! polecam program VAG EDC15 SUITE zajrzyj na strone ecuconnections tam ludzie tez chetnie pomagaja przeanalizuj wsady silnika ARL / BPX wyciagnij wnioski co potrzeba zmienic do mocy rzedu 150-160km popracuj na swoim oryginalnym wsadzie 

Edytowane przez masterluke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktos taki wsad przyszykowac badz pod powiedziec jak go zrobic krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dyzma71 napisał:

witam moze ktos taki wsad przyszykowac badz pod powiedziec jak go zrobic krok po kroku

Porownaj wsad ARL lub seat cupra BPX do tej mocy 150-155 wystarczy lekko liznac wsad bez ruszania Duration Map masz skalibrowane do 60mg seryjnie jak chcesz osiagnac moc rzedu 165-170ps wówczas musisz skalibrowac duration zeby juz podlewac do  65mg i boost 1,45bar max wszystko ogarniesz programem VAGEDSUITE EDC15 przewertuj ten temat od pierwszych stron dowiesz sie jak obliczyc AFR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności