Skocz do zawartości
Gość SallyCinnamon

Gaz w 2.3 V5

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby brał olej to by kopcił an Niebiesko - ja miałem taki przypadek, że kiepskie PB zalałem i przy dodawaniu gazu na ciepłym - na czarno lekko dymił ale jak zmieniłem stacje jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tylko na benzynie, do momentu przełączenia się na gaz.Na lpg ładnie na biało pali. Może coś mu się poprzestawiało od gazu?
moze tak byc, ze nie do konca jest dobrze ustawiony gaz i minimalnie przestawia benzyne, ale jesli nie ma falowania, problemow z odpalaniem, spalanie w normie to ja bym tego nie ruszal bo mozna pogorszyc sprawe, czarny dym moze byc z tego iz jest deko za duzo dopawane benzyny i nie do konca sie spala, lecz moze to byc tez sprawa jakosci paliwa, ktore zostalo zatankowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kest paliwo nie spalane to dymi na niebiesko bardziej aniżeli na czarno, na czarno to jak zapłon coś nie domaga, ale w tym przypadku stawiam na źle wyregulowaną instalację gazową przez co rozjechała się adaptacja sterownika benzynowego, proponuje jak najszybciej pojechać na regulację gazu, wcześniej trzeba zresetować kompa pb, i chwile na nim pojeździć zanim pojedzie się na regulację lpg, w tym czasie wo gule nie przełączać na lpg ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kest paliwo nie spalane to dymi na niebiesko bardziej aniżeli na czarno

 

Bzdura chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a możecie zapodać jakieś fotki jak macie upchane przewody i cała instalację po maską ? Mi jakoś dziwnie na wierzch kolektora ssącego wywalili przewody od wtryskiwaczy? Chusteczkowo to wygląda no ale twierdzą że inaczej nie da rady ? Podeślijcie jakieś foty z pod maski V5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam silnik w swoim passku ze 170 KM. przy obecnych cenach benzyny sam zastanawiam sie nad jego zagazowaniem. ciekawi mnie jakie macie u siebie instalacje i jak sie Wam sprawuja w tym motorze. ja chyba bede zakladal BRC koszt 3600 zl ;/

a co do spalania to w zaleznosci od jazdy. w trasie przy spokojnej jezdzie to nawet do 8 l udawalo mi sie dochodzic no ze przy moim stylu jazdy to ciezko mi zejsc ponizej 11 l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki sam silnik w swoim passku ze 170 KM. przy obecnych cenach benzyny sam zastanawiam sie nad jego zagazowaniem. ciekawi mnie jakie macie u siebie instalacje i jak sie Wam sprawuja w tym motorze. ja chyba bede zakladal BRC koszt 3600 zl ;/

a co do spalania to w zaleznosci od jazdy. w trasie przy spokojnej jezdzie to nawet do 8 l udawalo mi sie dochodzic no ze przy moim stylu jazdy to ciezko mi zejsc ponizej 11 l :)

Każdy kto ma BRC nigdy chyba nie narzekał.

Podzielcie się najlepszymi konfiguracjami do 2.3 V5. Jaki reduktor, wtryski, sterownik najepiej pasuje do tego silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzielcie się najlepszymi konfiguracjami do 2.3 V5. Jaki reduktor, wtryski, sterownik najepiej pasuje do tego silnika ?
LandiRenzo Omegas kit dedykowany, reduktor ig1,wtryski Med-czarny lub kit staga300plus na reduktorze ig1 i wtryskach matrix lub hana wersja druga lub stag300plus na reduktorze koltec necam wtryski matrix lub hana lub wersja tania stag300plus na reduktorze skorpion gt i wtryskach matrix lub hana,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma 2.3 vr5 i pali naprawde duzo. z 10 nie schodzi za zadne skarby. latem po trasie i 80 na budziku to miałem 8,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam V5 170 kocyków instalacja gazowa, cykl miejski 15l-...., trasa zejdzie do 11l mieszany 12-13l. I tu mała uwaga - na trasie na tempomacie jasne, że zejdzie do minimalnych wartości nawet przy 100-130 na liczniku, co innego na manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwirus

Witam !

 

To mój pierwszy post więc ogólne dzień dobry wszystkim.

 

Pozwoliłem sobie odświeżyć ten temat, nowszego nie znalazłem niestety. Jestem na etapie zbierania informacji, będę chciał założyć instalację w najbliższym czasie do Passata 2.3 V5 170 km W poleconym warsztacie zaproponowano mi zestaw:

 

Stag300 6cyl,

Wtryski :Hanna 6cyl, (jakie - nie wiem)

Reduktor :Vega-i do 250 KM,

 

Co myślicie o takiej konfiguracji ? Przyznam ze jestem kompletnym laikiem w tym temacie i bardzo liczę na waszą opinię. W podobnej cenie (ok. 4000) w drugim miejscu zaproponowano mi Landi Renzo Omegas.

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedzi.

 

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w podobnej cenie zaproponowano Omegas , to nie ma się nad czym zastanawiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata 2.3 VR5 od niedawna.

Spalanie na kompie jakie mi zanotował przy spokojnej jeździe po mieści to 10.6l/100, mierzone na długości około 300 km. Tylko miasto, temperatura zewnętrzna około 11-13 stopni.

Kolejny pomiar jazda bardziej dynamiczna, lekkie przygazówki , spalanie 11.5 - 12.2

 

Będę montował gaz niedługo - opiszę spalanie bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Gaz do VR5.

 

Komputer Acon Agis

Parownik Lavato

Wtryski OMVL

 

Cena 2600 zł

 

Nie miałem wcześniej do czynienia z gazem, ale mogę powiedzieć że nie czuje różnicy między benzyną a gazem na tym osprzęcie.

Spalanie ; 11l gazu w trasie, 13-14l miasto.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , przy jakich obrotach zmieniasz biegi ?? bo powiem ci że u mnie spalanie wychodzi jak bym nie liczył , 10-11L miasto a trasa 120kmh tempomat 9L i 100kg w bagarzniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że spalanie mam za duże do twojego. Auto mam od 2 miesięcy. Doszedłem do spostrzeżeń że mam walnięty przepływomierz. Auto jest jak na swoją moc mułowate. Poszukuje przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG

Jeżdzę na niej od lutego tego roku . Jak na razie zero problemów .;)

* Parownik AC

* Jednostka sterująca STAG 300

* Wtryskiwacze pojedyncze Hana

Spalanie w trasie jakieś 10l na 100 .

Przy 4 osobach + cały bagażnik bagażu spalił 35l na 340km.

A w mieście około 13 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam vr5 z gazem zalozonym 3 miesiące temu koszt instalacji 2600 po negocjacjach wszystko schowane nic nie widać wlew gazu we wlewie paliwa sterownik STAG 300 spalanie trasa-9-10 miasto-okolo13 jazda spokojna jak chce powariowac przełączam na benzyne dodaję ze to automat

Edytowane przez wasyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chce powariowac przełączam na benzyne

Porządna instalacja i odpowiednie wystrojenie to jazda na LPG do odcinki bez żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super masz ten gaz pogratulować gaziarza :) po za tym jakie masz graty oprocz staga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności