Skocz do zawartości
Gość SallyCinnamon

Gaz w 2.3 V5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SallyCinnamon

Witam wszystkich

Jestem szczesliwym posiadaczem Passata 2.3 z 2001. Wszystko jest ok tylko spalanie spore, a ze troche stukam kilometrow to zaczalem sie zastanawiac nad instalacja gazu(konkretnie sekwencji). Czy ktos moze mial przyjemnosc widziec taka instalacje na takim silniku? Jak wrazenia? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

nie ma peroblemu z sekwencja. VR5 jest blizniaczy z VR6 wiec dobry gazownik nie bedzie miec problumu. niestety jedynym minusem jest to ze za instalacje do 5cylindrowca zaplacisz prawdopodobnie tyle samo co do 6cylindrow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety jedynym minusem jest to ze za instalacje do 5cylindrowca zaplacisz prawdopodobnie tyle samo co do 6cylindrow

Oj, chyba nie. Zapłacisz taniej o jeden wtryskiwacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

racja ale i tak beda dwie listwy wtryskowe wiec roznica w cenie moze 100PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca smigam takim paskiem 2.3 V5 z instalacją gazową wszystko działa ok jeden minus (nie wiem czy to kwestia regulacji czy tak juz zostanie) spalanie gazu na poziomie 10l LPG trasa /17 LPG miasto, dodam ze na benzynie spalanie jest katalogowe czyli 7.1/13

 

jezeli zagazujesz swoje autko to prosze daj znac jak wyglada spalanie u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli zagazujesz swoje autko to prosze daj znac jak wyglada spalanie u ciebie

 

A kto ma zagazować? User już dawno jest usunięty a temat jest ze stycznia 2007 r :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ugh fakt zauważyłem dopiero po tym jak dodałem posta :o

 

a ze akurat szukam info w tym temacie to sie skoncetrowałem na treści a nie na dacie sorki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym odnowić temat. Właśnie zagazowałem passka 2.3 i wszystko jest ok poza jedną rzeczą: gazownik który mi zakładał instalację przewody gazowe wyciągnął na wierzch kolektora ssącego, troszkę mi to szpeci cały urok tego pięknego silnika. Może ma ktoś też taki silnik z lpg, bardzo bym prosił o fotki w jaki sposób ułożone macie wężyki od gazu wychodzące z kolektora?

 

Spalanie LPG:

-miasto 17l

-trasa 10l

-mieszany ok 15l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było pisane -- masz problem z gazem , napisz najpierw jakie graty ci zamontowano : sterownik , reduktor , model wtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się co oni mi tam zamontowali ale się dowiem na najbliższym przeglądzie. Wiem tylko że to jakaś instalacja AUTRONIC ? Ładnie pali, nie przerywa, nie szarpie.

Czytając o spalaniu to W8 palą po trasie nawet poniżej 10litrów benzyny, a u mnie za żadne skarby nie mogę zejść ze spalaniem nawet przy max econom drive poniżej 10litrów benzyny, a o lpg już nie wspomnę !

Może mam coś nie tak z silnikiem, co może być przyczyną dużego spalania...filtry, przewody, sonda, elektronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Kolego, ale pogoda teraz nas nie rozpieszcza. W Oplu Vectrze 1.8, 115KM, spalanie pod dystrybutorem wyszło mi 12 litrów. Aktualnie komputer pokazuje średnie 15,5. I nie załamuję się. No pora roku jest taka, a nie inna. Jeśli benzyny także dużo pali, to albo zmień trasę, albo czekaj do lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że zimą spalanie jest większe, ogólnie to nawet jestem zadowolny z mojego V5 bo przed kupnem byłem przygotowany na min 15litrów.

Dziwi mnie tylko fakt że wiara pisze o znacznie mniejszym spalaniu i jestem ciekawy jak to robią że motory W8 czy VR5 palą poniżej 10 litrów ??? Dla mnie to nic dziwnego że taki silnik starszej generacji potrafi palić jak smok wawelski hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie gadanie.Golf 1,8 90KM spalanie w mieście 12l/trasa potrafił zejść do 7,5,passat 1,8T 150KM miasto 12,trasa 10.Lepiej niech spali więcej ,niż za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto śmiga takim passkiem właśnie z tym silnikiem, znajdzie się ktoś taki...użytkownik V5 pilnie poszukiwany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co nie ma nikogo z V5, wszyscy przerzucili się na diesle czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam passata z 2.3VR5 z instalacją LPG

 

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

 

Witam . Mam passata z 2.3VR5 z instalacją LPG już trzeci rok i jak na razie jestem zadowolony , przejechałem 95000. Średnie spalanie to 12l , 12.5l (50% miasto , 50% trasa ). Najmniejsze spalanie na trasie jakie udało mi się raz uzyskać (90km/h stylem emeryta )to 9l LPG. Po samym mieście nigdy nie sprawdzałem ale myśle że spali około 15l , 16l LPG . Dodam że lubię jazdę dynamiczną ( nie mylić z wyczynową lub rajdową ) . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najmniejsze spalanie na trasie jakie udało mi się raz uzyskać (90km/h stylem emeryta )to 9l LPG

 

Mi tez jako uzytkownikowi passata VR5 udalo sie zejsc do spalania 9 LPG w trasie, jechalem tez ok 90km/h bo mialem amorki z tylu do wymiany wiec szalec nie moglem. Dodam ze w tym czasie komputer pokazywal spalanie 7.2 benzyny wiec wychodzi na teokolo 9 litrow lpg. Co do miasta i pory zimowej ostatnio spalil mi 19 litrow LPG na 107 kilometrow, dodam ze jazda polegala na odpaleniu, nagrzaniu silnika przejechana trasa to ok 8-9km i gaszenie, potem od nowa rozgrzewanie. W porze letniej tak jak moj przedmówca 12-12,5 srednie, a w miescie na klimie latem 14-15 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu odezwali się posiadacze V5. Ostatnio sprawdziłem dokładnie ile mi spala lpg i wyszło mi niecałe 12 litrów gazu. Na butli 38-39litrów przejechałem 350km (39l x 100km=3900 : 350 = 11.14 l/100km) z tych 350 odliczam ok 15km bo przy każdym ranny odpaleniu musiałem przejechać ok 4km zanim przerzucił się na lpg to wychodzi 13l/100km. Przy zimowej porze i częstym gazowaniu w zaspach i śniegu jest to dla mnie wynik rewelacyjny. Zobaczymy na wiosnę jak tęp. powietrza wyższa ale za to dynamika jazdy wzrośnie. Chociaż jak dla mnie na taki silnik to te 15l lpg jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Druga sprawa jaką zaobserwowałem to dość duże kopcenie na benzynie, Jak odpalam rano do momentu przerzucenia na gaz kopci jak stary diesel...przed montażem lpg nie kopcił ? Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor kopci, bo jest zima i para to normalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się nagrać filmik jak to wygląda na żywo ale normalnie dymi na czarno jak by brał olej, jak stary klekolt!!! Stan oleju jest ok i to tylko na benzynie, do momentu przełączenia się na gaz.Na lpg ładnie na biało pali. Może coś mu się poprzestawiało od gazu?

 

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

 

A może przewody wysokiego napięcia ? Albo filtr powietrza jest zasyfiony ? Przepływomierz albo sonda lambda ?

Edytowane przez Chrzanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności