Skocz do zawartości
Beni0

[INSTRUKCJA] Wymiana licznika z MFA na MFA+ (czerwone)

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie, czy ktoś próbował wsadzic zegary z pełnym FISem z anglika do wersji europejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

Panowie, czy ktoś próbował wsadzic zegary z pełnym FISem z anglika do wersji europejskiej?

A w czym problem ? Przeciez licznik to licznik.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem zegary z anglika pełny FIS nr.3C920971, próbowałem mu wgrać wsad z 3C920871 eu. Interfejs (Vag K+can 3.6) komunikuje się, ale tylko mogę odczytać stan licznika, nie mogę nic zmienić. Przy próbie odczytu z eprom ładuje plik, ale po zakończeniu jest puste okienko (brak odczytu) tak samo jest z ładowaniem nowego wsadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelkiem za 50zł nie da się zmienić wsadu w b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem nie leży w kabelku, ze starymi zegarami (1/2 FIS i pełnym FISem eu) pracuje perfekcyjnie. Wsad pobrałem z innego paska B6, podejrzewam, ze problem leży w odpowiednim kodowaniu sterownika pod kierownicą. A kabelek jest odpowiedni.... nie za 50PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..........podejrzewam, ze problem leży w odpowiednim kodowaniu sterownika pod kierownicą. .....

 

a co ma sterownik kierownicy do tego by wgrac/zgrac eeprom z licznika ?

A ten VAG CAN to wart 50zł jest akurat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś kto zna temat i może pomóc to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest ktoś kto zna temat i może pomóc to ogarnąć?

 

Kabelkiem za 50zł nie da się zmienić wsadu w b6.

 

Tu jest odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest odpowiedz.

Kabelkiem za 50zł nie da się zmienić wsadu w b6.

 

masz jakąś wiedzę na ten temat, to podziel się nią może się jeszcze komuś przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober300, powiem tak, słowa Majora w tym temacie uznaj, za święte. Wie co chłopak mówi, to jest prawdziwy fachowiec od liczników i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rober300, powiem tak, słowa Majora w tym temacie uznaj, za święte. Wie co chłopak mówi, to jest prawdziwy fachowiec od liczników i nie tylko.

 

Nie twierdzę, że jest inaczej.

 

Wiem tylko, że moj temat już ktoś poruszał na forum i ciekawy jestem jak sobie poradził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiem, że moje zapytanie nie wiąże sie z tym watkiem, ale nie moge zakladac nowych tematów.

 

Dzisiaj zapalając silnik zauważyłem, że wyswietlacze zegarka i przebiegu kilometrów nie wyswietlaja żadnych informacji, sa wygaszone. Co moze być przyczyna bezpiecznik? Prosze o pomoc bo nic nie moge znalezc w sieci na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj do Blopa. On tam u was w regionie ogarnia elektronikę i bardzo chętnie pomaga ludziom z regionu. Podepnie ci auto pod kompa i wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelozylem z 1/2 na pełny fis i nie mam Menu Komfortu. Brakuje pomysłów. Wszystko pokodowane. Mam manetke. Funkcje kompa pokladowego przerzuca a MENU nie ma. Komfort podobno dobry bo zielaspiotr ma taki więc za niski nie jest. Bornetz od CC od Bimbasza. Wersja Highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przejdź się kawałek autem, mi to menu pojawiło się dopiero w trakcie jazdy, ale nie wiem czy to przypadek. Możesz jeszcze zresetować zegary, ewentualnie odłączenie klemy na dłuższy czas. Spróbuj włączyć w comforcie comming i leaving home. Kombinuj chłopaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przejdź się kawałek autem, mi to menu pojawiło się dopiero w trakcie jazdy, ale nie wiem czy to przypadek. Możesz jeszcze zresetować zegary, ewentualnie odłączenie klemy na dłuższy czas. Spróbuj włączyć w comforcie comming i leaving home. Kombinuj chłopaku :)

 

Odlaczylem aku na godzinę i radio RNS300 wołało o PIN którego nie mam. W ASO 160zł. Po zmianie na MFA+ RNS działał ok. Dopiero po odlaczeniu aku byl problem. Wpadłem na pomysł żeby stare wsadzić zegary włączyć RNS czyli żeby się rozkodowało i znowu nowe zegary czyli MFA+. No i dziala RNS. Może faktycznie w trasie się pojawi MENU... Mam nadzieję. Coming i leaving włączone.

bajt 8 bit3.jpg

baj21 bit7 bit6.jpg

bajt23 bit5.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość że mój licznik nie ma takiego menu? bo czytałem na forum że niektóre białe liczniki nie mają menu,a czy są czerwone bez menu?

mam pytanie odnośnie Bordnetz bajt21 bit6 od czego ta funkcja?

baj21 bit7 bit6.jpg

 

co to za funkcja bajt8 bit3?

bajt 8 bit3.jpg

 

oraz bajt23 bit5

bajt23 bit5.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podasz na skan licznika z numerem i wersja softu. Patrzyłem na Twoje ostatnie posty i nie zauwazylem nigdzie numeru licznika.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podasz na skan licznika z numerem i wersja softu. Patrzyłem na Twoje ostatnie posty i nie zauwazylem nigdzie numeru licznika.

 

pzdr

 

komfort 3CO 959 433K Bordentz mam od CC 3C8 bajt 22 Light&Sight mam odznaczone czyli włączone Licznik 3C0 920 871E kodowanie 0007105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności