Skocz do zawartości
Beni0

[INSTRUKCJA] Wymiana licznika z MFA na MFA+ (czerwone)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat dotyczy tylko starych czerwonych zegarów i ich wymiany. Nie zadajemy pytań dotyczących białych zegarów itp.

 

Wiele osób ma MFA czyli 1/2FIS.

 

Jak rozpoznać?

 

mfafull.jpg

 

Po lewej 1/2 FIS (MFA) po prawej MFA+

 

 

ŻEBY NIE BYŁO WĄTPLIWOŚCI!!

 

MFA czyli tzw. 1/2FIS to licznik pół na pół. Na górnej połowie ikonki na dolnej wyświetlacz

 

MFA+ czyli tzw. Full Fis - Licznik gdzie całe miejsce między zegarami to wyświetlacz.

 

Do obsługi MFA potrzebna manetka lub kierownica MF najlepiej 8 przyciskowa.

To jest poradnik dla tych co mają 1/2FIS czyli zwykłe MFA i chcą pełny komputer. Proszę nie zadawać pytań jak wymienić zwykły licznik bez komputera!

 

Od czego zacząć.

 

Niestety jest trochę rozkręcania.

 

Co potrzeba:

Klucz torx chyba nr 8

Nowy licznik

Nie ma znaczenia czy manualna skrzynia czy automat. Różnice są tylko między benzyną a dieslem oraz km/h i mil/h.

Demontaż:

Zaczynamy od dekoru czyli ramki. Zanim zdejmujemy główny dekor należy ściągnąć ten nad szufladkami. Taki mały na środku deski. Pod nim jest zaczep od głównego dekoru i możemy go ułamać. Dekor ściągamy od lewej strony lub prawej (jak kto woli) podważając czymś. Jest to operacja dość delikatna ale wymaga pewnego zdecydowania. W dekorze na samej górze jest bolec osłonięty gumową tulejką. Lubi spadać. Nie jest ona potrzebna ale jest.

 

Wyciągamy zaślepkę lewych bezpieczników. Tam mamy 2 śrubki do odkręcenia

Wyciągamy przełącznik świateł. W pozycji 0 wciskamy go do środka a następnie przekręcamy w prawo. Przełącznik się odblokuje i będziemy wstanie go wyjąć. Pod nim mamy śrubkę.

Po zdjęciu dekoru zobaczymy pozostałe śrubki do odkręcenia.

Zdejmujemy ramkę radia. Tam też jest jedna śrubka.

Prawa strona sama nam opadnie lewej trzeba pomóc. Trzyma się dość ciężko na zaczepach. Nie musimy tego wszystkiego ściągać. Wystarczy opuścić kierownice i i cały plastik w dół.

 

20130311_095618.jpg

 

Oto wszystkie lokalizacje śrubek od deski

 

Wyciągnięcie licznika.

Licznik na górze ma zabezpieczenie. Wystarczy mały płaski śrubokręt wkładamy go i zdecydowanym ruchem wyciągamy zegary do siebie. Siedzą dość sztywno ale trzeba tylko pamiętać aby je równomiernie wyciągać.

 

20130311_095521.jpg

 

Zdjęcie z lewej: Widać 2 śrubki trzymające licznik

Zdjęcie z prawej: Zaczep trzymający licznik

 

693406d1264702a2m.jpg48494fab27eafff9m.jpg

 

To co ujrzymy po wyjęciu licznika.

 

Wsadzenie nowego.

Nowy to już nie problem. Wkładamy i działa. Wymagane będzie tylko zakodowanie (Nie samego licznika ale np RNS'a) i korekta stanu licznika która niestety kosztuje 100 zł. Jeśli ktoś wie gdzie w jakim woj. można taniej lub ma jakieś dojścia proszę napisać w tym wątku.

 

Temat rozwojowy. Czekam na przegląd serwisowy. Zdjęcia umieszczę na zakończenie prac u mnie.

 

Wielkie podziękowania dla Bimbasza oraz Romeo9999 za pomoc telefoniczną aby nic nie urwać. Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki.

 

Rozpowszechnianie powyższej instrukcji, jej części, zdjęć, bez mojej pisemnej zgody jest zabronione i podlega ochronie prawnej

To tak jakby Ktoś wpadł na pomysł czerpania korzyści majątkowych z mojej pracy

Modyfikacje w samochodzie na podstawie tej instrukcji wykonujecie na własną odpowiedzialność, za jakiekolwiek straty/uszkodzenia nie borę odpowiedzialności

12fis.jpg

20130311_095432.jpg

20130311_095435.jpg

20130311_095438.jpg

20130311_095444.jpg

20130311_095454.jpg

20130311_095513.jpg

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładamy i działa. Wymagane będzie tylko zakodowanie (Nie samego licznika ale np RNS'a)

 

czyli wszystko działa na zasadzie plug&play? sterownika licznika też nie trzeba kodowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Kodujesz dodatkowe wyposażenie które działa z licznikiem takie jak np. RNS510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wymoderowany i przeniesiony do działu Warsztat. Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Możecie mi podpowiedzieć czy przezroczysty plastik, plexi który jest na zegarach jest przyklejony czy jakoś przymocowany do zegarów. Mam troszeczkę rysek na nich i chciałem sobie ładnie to wyczyścić i nie wiem jak się do tego zabrać. Jak by była w jakiś sposób odczepiana, wyjmowana to problem miał bym z głowy. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest sklejone z obudową zegarów.. jesli chcesz wyjac go to musisz cale zegary wyjac, odkręcić dwie śrubki w obudowie licznika (z tyłu) i zdjąć przód.. i wyjdzie Ci trochę plastiku czarnego z przyklejoną przezroczystą szybką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem tę szybkę w 2 zestawach zegarów i nie była przyklejona... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zdjac front caly jest na zaczepach. Ew szybka jest sama wklejana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podejdzie licznik od automatu do manuala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podejdzie licznik od automatu do manuala??

To nie ma znaczenia z tego co kiedyś czytałem. Rozróżnia się tylko diesel/benzyna i km/mil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zmieniałem licznik u siebie z uwagi na USA. Chce zauwazyć, że przy zmianie spisujemy ze starego licznika kodowanie i wpisujemy do nowego licznika i nic wiecej nie trzeba kodować. Bez kodowania licznika zaświecają się kontrolki ABS i kontroli trakcji, a po wpisaniu kodowania ze starego licznika wszystko gaśnie. Potrzebny był jeszcze PIN do radia ponieważ po zmianie licnika zakrzyczał o jego potrzebie. Ja z uwagi na wersję USA musiałem także wyłączyć skanowanie oleju aby informacja z konewką zgineła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniam licznik i manetki bo nie miałem z przyciskiem. Jak zakodowane zegar i manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar kodujesz VCDS'em ale lepiej oddać w ręce fachowca który doprawi ci przebieg do twojego. Jak zmieniasz to po co Ci manetki z przyciskiem? Wrzuć od razu multi kiere. Koszt pięknej od R lina 250 zł obecnie na allegro. Do tego tylko moduł pod kierę i wiazkę dopłacisz grosze a lepiej :) Bo obsługa pełnego fisa manetką to udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstempie chce napisac wielki szacun dla was wszystkich .Korzystam z waszych pomysłów od paru lat,mam problem I nie znalazłem odpowiedzi nigdzie więc pytam otusz kupiłem licznik MFA+ z powypatkowego samochodu zamontowałem I nijak niemoge uruchomic meni dodam rze w konforcie włonczyłem opcje wyświetlania meni ale nic to niedało przytzymuje manetke I nic czy ktoś wie co mam jeszcze zrobić zgury dzienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żadnych immo, kluczyków nie trzeba kodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych kluczyków nie kodujesz, to nie B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem nowy i trochętu błądzę więc z góry przepraszam za pytanie, które jużnapewno było kiedyśporuszane :D Mam Passata B6 z licznikiem MFA+. Chce zmienić licznik na ten od nowszego Paska z kolorowymn wyświetlaczem. Mam silnik 2.0 TDI 136km BMA. Czy jest to bezproblemowy zabieg na zasadzie PLUG & PLAY czy to już większa zabawa z ingerencją w elektrykę ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem nowy i trochętu błądzę więc z góry przepraszam za pytanie, które jużnapewno było kiedyśporuszane Mam Passata B6 z licznikiem MFA+. Chce zmienić licznik na ten od nowszego Paska z kolorowymn wyświetlaczem. Mam silnik 2.0 TDI 136km BMA. Czy jest to bezproblemowy zabieg na zasadzie PLUG & PLAY czy to już większa zabawa z ingerencją w elektrykę ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi

 

Pozdrawiam

Tutaj jest wszystko wyjaśnione:

http://forum.vw-passat.pl/threads/100676-Instrukcja-%E2%80%93-Zamiana-licznika-B6-na-CC-%28biale-podswietlenie-zegarow-bialy-FIS%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności