Skocz do zawartości
Beni0

Zmiana kierownicy 3 ramiennej na MF. Stary typ.

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł AH AJ lub AK kupujesz wtedy gdy chcesz mieć kierownice multifunkcyjna z 12 przyciskam i !!!!!!!

 

Do 8 przyciskowej każdy inny Highline styknie .

 

taka sama tylko z guzikami. Moduł też do wymiany.

 

 

 

Nie zawsze ! Kolega zmieniał ze zwykłej trójramiennej na ośmio przyciskową bez wymiany poduszki ...

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze ! Kolega zmieniał ze zwykłej trójramiennej na ośmio przyciskową bez wymiany poduszki ...

 

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi? Zwykła i 8 przyciskowa ma taką sama poduszkę. poduszka zmienia się tylko w 12 przyciskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle doczytałem. mea culpa :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wymieniłem kierownicę w moim B6/2006 z czteroramiennej na trójramienną 8-przyciskową z Tourana 2008 czyli ogólnie z dwu-nabojowej na jedno-nabojową. Moduł zmieniłem z A na B. Niestety nie działa przycisk menu (ikona listy pozycji) czy to może być wina modułu? Zwijak zostawiłem ten co był - odciąłem kawalątki plastiku we wtyczce, które blokowały prawidłowe jej podpięcie pod zwijak. Oczywiście mam też błąd airbaga ale już wiem, że jak ma się moduł z 4rema pinami w żółtej wtyczce a airbag jedno-nabojowy to trzeba montować rezystor - dobrze mówię? Tylko co z tym przyciskiem menu... spróbuję chyba dzisiaj z modułem E, może to coś dać? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowicze,

opiszę swój przypadek:

passat 2008r, 2.0 TDI 170km, Comfortline DSG, sedan, duży FIS, radio RNS 510 bez telefonu

 

kierownicę miałem 3-ramienna, Gateway E, moduł kierownicy 3C0 953 549 AB, taśma Airbag 1K0 371 584, zwijak kierownicy 3C0 959 653 B.

 

Zakupiłem kierownicę 3-ramienną 8 przyciskową z łopatkami (chyba z golfa), taśmę Airbag 1K0 971 584 C, i moduł 3C0 953 549 M (nieraz było pisane, że do tej kierownicy wystarczy jakikolwiek moduł z oznaczeniem Highline, więc kupiłem najtańszy).

 

Wszystko przełożone bez problemów, schody zaczęły się po dopaleniu: błędy na wyświetlaczu, do tego migające ikonki skrzyni biegów na zegarach. Po podłączeniu komputera - pierdyliard błędów, w sumie z 3/4 urządzeń. Kasowanie błędów nic nie dawało, adaptacja się nie udawała. Chyba głównym winowajcą był błąd blokady kluczyka w stacyjce.

 

Moduł odesłałem sprzedawcy i kupiłem drugi: 3C0 953 549 AC (czyli moduł z takim samym SW, HW i LIN tak jak mój oryginalny), tym razem wyskoczyły 4 błędy:

- nieprawidłowo zaprogramowanego sterownika kierownicy, ustawiłem 001213 i błąd zniknął

- błąd adaptacji kąta kierownicy w kontrolerze wspomagania i ESP, oraz błąd 02546 - zastosowałem tą procedurę:

 

[select]

[44 - Steering Assist]

[Coding-II - 11] or if that function is not available then use [sec.Access - 16] instead

Enter 40168, to enable the basic setting.

[Do it!]

[basic Settings - 04]

Group 060

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

After a successful basic setting, field 1 should say "OK".

[Done, Go Back]

To make sure the basic setting was successful, check the sensor again.

[Measuring Blocks - 08]

Group 007

[Go!]

Check field 1, the value has to be between -1.5 and +1.5 °.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

 

... i UWAGA: po odpaleniu samochodu i przekręceniu kierownicy w lewo, w prawo i wyprostowaniu, bez jazdy na wprost, kontrolki zgasły, wspomaganie wróciło i błędy dały się skasować.

 

Podsumowanie:

- należy kupić kontroler z takim samym lub wyższym: SW, HW i LIN Version - do przedyskutowania z kimś mądrzejszym??

- Łopatki DSG działają na pozycji D w skrzyni: podczas jazdy wystarczy wcisnąć któryś z klawiszy i skrzynia automatycznie przełącza się na Tiptronic, aby wyjść z tego trybu trzeba przez 3 sekundy przytrzymać łopatkę (- OFF).

 

Koszty z przesyłką:

- kierownica 180zł

- taśma Airbag 88zł

- moduł kierownicy 267zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy podejdzie moduł wersji multi z auta np. Golfa V do Passata B6? Z początkiem 1K0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy podejdzie moduł wersji multi z auta np. Golfa V do Passata B6? Z początkiem 1K0 ?

 

Jak masz na myśli moduł pod kierę to oczywiście nie pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz na myśli moduł pod kierę to oczywiście nie pasi.

 

Dzięki Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno rozwiązanie nie kupując modułu do passata b6 tylko kupić można manetki z passata b7 wiem że jeden gość to robi ale o szczegóły pytać romeo9999 .to oczywiście dotyczy jeśli chcecie kierownice 12 przyciskową .ja mam passka z 2005r i szmiga wszystko jak trzeba

[ATTACH=CONFIG]131377[/ATTACH]

Edytowane przez koniu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam pytanie, otóż mam kierownice trój ramienna i niema sterowania z kierownicy, czy wystarczy zakupić cos takiego i zamontować czy nie będzie to działało? Jak to zrobic? Jestem blady w tym temacie, czy to o ten moduł chodzi?

Tutaj podaje link do aukcji.

http://allegro.pl/passat-b6-touran-golf-v-plus-caddy-multifunkcja-i5127629675.html

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Edytowane przez tomczak112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chce ci się rzeźbić dłutkiem w kierownicy (i to naprawdę rzeźbić w pocie czoła...), bo to co masz to nie są zdejmowane nakładki tylko stały element kierownicy to możesz próbować. Lepiej zdecydowanie dołożyć koło stówki i kupić kierownicę już multi....

jak masz trójramienną to plus bo poduszka AIRBAG-a tylko do przełożenia do nowej (8-cio przyciskowej czyli z manetkami jak na tej przywołanej aukcji..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem ze trzyma sie na jakichś zatrzaskach czy coś a jak taka sprawa to faktycznie chyba lepiej kiere kupić a szkoda bo ta jest idealnie zadbana... Ale dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam kierownice 12 przyciskową z Dsg passat b7 chciałem zmienić na z cc r-line ale tam jest moduł w kierownicy a u mnie w kolumnie jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chce wymienic kierowice zwykla na kiere od CC multi.mam modul do niej AF.wiem ze o tym bylo pisane duzo ale wole sie upewnic zeby nie wydac zbednie pieniedzy.y gory dziekuje za syzbka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy chce wymienic kierowice zwykla na kiere od CC multi.mam modul do niej AF.wiem ze o tym bylo pisane duzo ale wole sie upewnic zeby nie wydac zbednie pieniedzy.y gory dziekuje za syzbka odpowiedz.
ale jakie jest pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy chce wymienic kierowice zwykla na kiere od CC multi.mam modul do niej AF.wiem ze o tym bylo pisane duzo ale wole sie upewnic zeby nie wydac zbednie pieniedzy.y gory dziekuje za syzbka odpowiedz.

 

tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak:)

 

tak czyli nie tylko AJ, AH, AK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czyli nie tylko AJ, AH, AK.

 

TAK, to ironia. Brak pytania a oczekiwanie ma odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać o różnicę w częściach pomiędzy 3C0 953 549AH i 1K0 953 549AH. Na wygląd to to samo ale czy to tylko złudzenie ??

 

PS- Drugi to chyba z Golfa ??

Edytowane przez bjbax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1K0... to faktycznie Golf i wiele innych bez obsługi elektronicznej blokady kierownicy, jaką mamy w Passacie. Poza tym ten 1K0..AH to wersja Midline natomiast 3C0..AH to już Highline - źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności