Skocz do zawartości
77Marek

Mocowanie podsufitki w B6. Potrzebne zdjęcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada zdjęcie wewnętrznej strony dachu bez podsufitki? zdjęcie nie musi przedstawiać całego dachu wystarczy przestrzeń nad głową kierowcy. Mam urwaną podsufitkę od lewego słupka aż do lusterka przy szybie. Interesuje mnie gdzie są korki i czy można je jakoś wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam żadnych kołków nie ma, podsufitka trzyma się na:

2 śrubach przy każdej rączce nad drzwiami, masz tam takie zaślepki na zawiasiku

2 śrubach trzymających osłony słoneczne

2 śrubach schowanych za środkową przednią lampką sufitową

 

Piszesz że masz urwaną od słupka A do usterka to sprawdź te śruby co trzymają osłonę przeciwsłoneczną (obstawiam że wypadły Ci z uchwytu blaszki/nakrętki prostokątne, te co na foto mam przyklejone)

Śruby są wkręcane w takie blaszane/nakrętki, które po wykręceniu śruby lubią być luźne, na foto nakrętka przykręcona ponieważ trudno było wkręcić do niej śrubę. Ta operacja klejenia zapewniła 100% skuteczności

 

 

foto mocowania słoneczników i lampki nad biegami

 

passat.b6.mocowanie.podsufitki.1.jpg

 

 

 

fot mocowania rączki nad drzwiami

 

passat.b6.mocowanie.podsufitki.2.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie muszę przyznać, że zdjęcia podesłałeś mi idealne. Już teraz wiem co mam zrobić. Dokręcałem słoneczniki ale nic to nie daje.

Zaraz zrobię zdjęcie i podeślę.

 

Zdjęcie zrobione od zewnątrz ponieważ najlepiej widać jak odstaje podsufitka. U mnie po zdjęciu lampki podświetlenia widać, że od tych blaszek jest coś odklejone. Wkręt, który trzyma haczyk słonecznika przechodzi bezpośrednio przez tą blaszkę bez żadnego korka? Pytanie jak tam podejść z klejem żeby to wszystko połączyć bez potrzeby zdejmowania całej podsufitki?

 

[ATTACH=CONFIG]98572[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]98573[/ATTACH]

Przepraszam za jakość zdjęć ale cały czas pada śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po zdjęciu lampki podświetlenia widać, że od tych blaszek jest coś odklejone

daj foto

 

Wkręt, który trzyma haczyk słonecznika przechodzi bezpośrednio przez tą blaszkę bez żadnego korka?

tak, wkręt przechodzi przez uchwyt słonecznika, podsufitkę i wchodzi w nagwintowaną blaszkę, nie ma żadnego plastikowego kołka

 

 

podejść tam bardzo ciężko praktycznie nie możliwe, ponieważ w przedniej części widzisz że podsufitka ma zagięcie. Jak chcesz podejść to musiałbyś odkręcić cały narożnik podsufitki.

Lampkę przednią środkową i pod nią 2 śruby, słonecznik lewy, rączkę kierowcy i ew jeszcze rączkę pasażera lewy tył. To może uda się na tyle nagiąć aby zobaczyć mocowania. Będzie ciężko, bo jak mocno odegniesz to przełamiesz podsufitkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo brandzlu z tym rozkręcaniem ale dziękuję za istotne wiadomości. Fotki nie podeślę bo nie posiadam a dziś nie będę rozkręcał ponownie lampki. Będę próbował kleić jak będzie już ciepło. Mam tylko nadzieję, że podejdę z klejem w to miejsce po zdjęciu całkowitym lampki przedniej. Bo jeśli nie to będę musiał zrobić tak jak opisałeś. Zastanawia mnie czy klej montażowy zda egzamin do tego zabiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie wierzę, że dla Ciebie to za dużo roboty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za dużo roboty.

Poradzę sobie z tym tylko muszę poczekać na dodatnie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś  z forumowiczów posiada takie blaszki na zbyciu ? Lub posiada numer tych blaszek razem z nakrętkami  ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszka

5N0867633B

5N0867633

Wkręt

N 10666302

N 10712001

obraz.thumb.png.795cb4e1e646550477794d655dfa6a8f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżam temat.

Dzisiaj zamieniałem stronami klipsy mocujące osłony słonecznika ponieważ byłem przekonany, że powodem lekkiego opadania osłony po stronie kierowcy podczas jazdy były wyrobione blaszki mające cechy rozprężnych - ściskających plastikowy trzpień w słoneczniku. Niestety nie przyniosło to rezultatu - wyrobił się trzpień słonecznika (wytarł się miejscowo) przez co osłona lekko opada. Próbując ponownie przykręcić prawy klip wystąpił problem. Śruba kręci się w miejscu, po zwolnieniu samoczynnie wypada. Nie ma się czego "złapać" w otworze blaszki, która jest w gnieździe montażowym. Zerkając do środka mocowania w podsufitce w środku jest blaszka z otworem na śrubę, blaszkę można przesuwać w osi lewo i prawo co wpływa na ustawienie otworu w blaszce względem otworu w plastiku, który widać na poniższym zdjęciu. Otwór w blaszce jest większej średnicy jak śruba.

1072006815_2021-06-2016_24_37.thumb.jpg.71bcd1f8e538c43f73d1e8f372f4cf79.jpg

Znalazłem zdjęcie na portalu aukcyjnym z częściami i tak to wygląda od spodu:

screenshot-allegro.pl-2021_06.20-19_34_48.png.09a73fe60105892169d3be2f922f6c0b.png

Czego mi brakuje, że śruba nie może złapać gwintu? Źle trafiam?

W ostateczności pozostanie "rzeźba" w stylu nawiercenie w blaszce obok istniejącego nowego otworu o średnicy 2,5 mm i aplikacja nowej śruby.

Podkusiło mnie, żeby to ruszać :sciana

2021-06-20 16.24.51.jpg

 

screenshot-www.oemepc.com-2021.06.20-19_12_32.png

Edytowane przez Tomy
Szczegółowy opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomy Hmmmm.... Trochę lat minęło, ale z tego co pamiętam, to tam są śruby różnej długości - 20 i 30 mm. Jesteś pewien, że przykręcasz właściwą?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. Śruby są oryginalne. Tak jak pisaliśmy na PW - mogę być już pewnym z dużym prawdopodobieństwem, że blaszka najzwyczajniej pękła. Bez demontażu tapicerki nie ma najmniejszych szans.

Najśmieszniejsze jest to, że w końcówce roczników 2008 VW pakował w nasze auto to co miał pod ręką. Spinka jest z modelu Golf V, a we wszelkich schematach ETKA i wersjach on-line jest co innego.

W moim modelu mam takie oto spinki. Ze zdjęcia już widzę czego dokładnie brakuje u mnie - najzwyczajniej "rozsypała" się środkowa część z gwintem, która musiała wpaść do środka gdy wyjąłem śrubę.

Pozostaje mi przykręcenie klipsa trzymającego daszek metodą "domowej rzeźby". 

Temat uznaję za wyczerpany.

231326_x800.webp

231325_x800.webp

 

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomy napisał:

Spinka jest z modelu Golf V, a we wszelkich schematach ETKA i wersjach on-line jest co innego

I być może dlatego są 2 równe śruby a nie różne. 

Godzinę temu, Tomy napisał:

Bez demontażu tapicerki nie ma najmniejszych szans

Jak zdemontujesz całą obudowę górnej konsoli to powinieneś dać radę dojść od strony szyby. Podsufitka się podda lekko.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2021 o 11:45, mkpol napisał:

I być może dlatego są 2 równe śruby a nie różne. 

Jak zdemontujesz całą obudowę górnej konsoli to powinieneś dać radę dojść od strony szyby. Podsufitka się podda lekko.

Robota wykonana - nowy klips założony. Po demontażu górnego, prawego uchwytu pasażera, prawej osłony słupka wraz ze słonecznikiem podsufitka na tyle się naddała, że można było swobodnie założyć nowy klips. Oczywiście zachowawczo zdemontowałem także centralną konsolę przy okazji poprawiając schowane w podsufitce zasilanie dla kamerki pokładowej HD.

Wszystko wg porady, dziękuję serdecznie @mkpol

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności