Skocz do zawartości
Gość karjoka

Jak zabezpieczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karjoka

Test już był. Tzn. próba kradzieży. Auto ma 3 tyg., 1300 km przejechane... Złodziej nie odjechał, jednak sporo napsuł. Stłuczona szyba pocięła tapicerkę na drzwiach, skórę na siedzeniu pasażera i kierowcy, kawałek wbił się w wyświetlacz, porysowane aluminium na panelu środkowym, lakier na drzwiach, listwa ozdobna na słupku, uszczelka, listwa chromowana pod szybą no i sama szyba...

 

Oczywiście jest AC, jest alarm fabryczny i zabezpieczania innego typu. Myślę, że skusił kluczyk kessy umieszczony w stacyjce. Dla kogoś kto się nie zna wyglądało jakby kierowca zapomniał wyjąć kluczyk ze stacyjki. A taka jest właśnie idea tego urządzenia - kluczyka nie wyjmuję bo bez drugiego, który mam przy sobie auto nie odpali.

 

Przykro, że za dodatek - bardzo funkcjonalny i wygodny! - za który zapłaciłam ok. 1800 zł. okazuje się chyba zbyt kuszącym. Złodziej myślał pewnie, że wystarczy wejść do auta i odpalić.

 

Złodziej wszedł w południe, na osiedlu strzeżonym przez szybę od strony kierowcy. Nie wiedziałam o tym, a okazało się, że drzwi nie da się otworzyć od wewnątrz po zbicu szyby. Jest blokada.

 

No i tyle opowieści. Smutno, że nowym autem nie można się po prostu cieszyć. Nie wiem czy będzie jutro w garażu, nie wiem czy będzie na parkingu gdy wrócę z ciężkimi siatkami z marketu, nie wiem czy będzie pod hotelem gdy zejdę z walizką... Uff! Cudnie mi się nim jeździ jednak od dalszych doświadczeń ze złodziejami zależy czy kupię jeszcze raz taki lub podobny model. Nie od niezawodności, urody i sprawności samego auta. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem podobny przypadek w styczniu tylko skończyło się na kradzieży Navi. Największa lipa, że teraz muszę właśnie wymieniać 2 raz szybę i podnośnik na gwarancji bo szyba czasami się nie domyka (serwis VW :mur: ).

 

Grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris4motion

Witam

 

Nie wiedziałem, że do systemu Kessy są dwa kluczyki, myślałem, że jest jak np w Renault przycisk Start/Stop i to wszystko. W takim razie to rozwiązanie Kessy nie jest takie idealne, a też zamówiłem to w swoim samochodzie. Ale wydaje mi się, że ktoś na forum pisał, że właśnie taki przycisk Start/Stop ma w swoim samochodzie więc nie za bardzo to rozumiem, może sa dwie wersje systemu Kessy?

Ja odbieram swojego za tydzień i zdecydowanie od razu jadę założyć immobiliser

 

Pozdrawiam

Kris4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karjoka

Ufff... Kris... To właśnie chyba ja pisałam po próbnej jeździe Passatem, że jest przycisk. No comments. Przycisku nie ma. Przykro mi. Jest kluczyk, który różni się tym od tego "normalnego", że pisze na nim kessy i nie ma na nim przycisków. Zostaje w stacyjce. I to ten kluczyk właśnie "wciskasz" jak w renówce przycisk "start/stop". No i z zewnątrz wygląda tak jakby ktoś kluczyk zostawił w stacyjce.

 

Ja myślę, że to rozwiązanie jest rewelacyjne. I ładne i funkcjonalne. Tyle że... nie w naszej rzeczywistości. Przykro:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności