Skocz do zawartości
Gość inuit

wymiana tarcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inuit

Chce wymienić tarcze hamulcowe z tyłu czy od razu wymienić przód mimo że jest ok ?

co jeszcze kupić i wymienić od razu? czy poprostu poczekac i przy robocie wyjdzie co trzeba jeszcze wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Johnny Bravo

jak przód masz ok to nieruszaj szkoda kasy a do tyłu to kup sobie komplet łożysk z zimeringami to sa takie komplety poco wracac do tego zajakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

Zależy jak mocno są zużyte klocki i tarcze z przodu. Ja mam u siebie wymienione z tyłu nowe tarcze i kloce i muszę przyznać ze przy słabszych tarczach z przodu auto może mocniej hamować tyłem niż przodem(miałem tak u siebie) co doprowadzić może do szybszego ich zużycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeśli przód jest ok to nie wymieniaj...bo i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przód zostaw (jeśli są OK i tak przód częściej się wymienia więc się zrówna)

- tył wymień (razem z klockami tej samej firmy co na przód)

- sprawdź czy się nie zapiekły zaciski - nowe uszczelki (pamiętaj - tłoczki są wkręcane)

- wymień płyn hamulcowy koniecznie (może być standardowy DOT ale ważne że nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inuit

dzięki bo ja jeszcze zielony jestem pierwszy samochód a wiedza książkowa ale szybko się uczę amorki i sprężyny wymieniłem sobie sam hehe (nie ma się czym chwalić wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inuit, popieram przedmówców i jeszcze dodam że jak nie masz palnika to od razu jedz do warsztatu. Na 99% imbusy które trzymają jarzmo zacisku są tak zapieczone że niczym ich nie odkręcisz ( u mnie nawet nie pomogła metrowa rurka na klucz ) i jak juz z tym sobie poradzisz to zamień je na zwykłe śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Ma moze ktos namiary na jakies dobre i po przystepnej cenie zestawy tarcz i klockow na tylna oś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest tu krótko o jarzmie więc odgrzeję temacik, chodzi mi o zdjęcie go (wymieniam tarcze, klocki, łożyska) odkręcanie jednej śruby nie wchodzi w grę zapieczone na amen (śruba padła). I teraz moje pytanie (nie wiem czy dobrze rozumuję) czy jak odetnę łeb od tej jednej zapieczonej śruby (druga odkręca się) to jarzmo ładnie zejdzie mi razem z tarczą ???? Potem oczywiście rozwiercenie pozostałości po śrubie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka nie zaznaczyłem że chodzi o tył i nie o instrukcję bo to się zrobi, chodzi o pomysł zwalenia jarzma czy tak też się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o tylnych hamulca to po ścięciu jednego łba i odkreceniu drugiej śruby jarzmo zejdzie ci razem z tarcza. Robiłem tak ostatnio ;)

 

Miałem przygotowane zapasowe jarzmo wiec nic nie musiałem wiercic.

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams i o to właśnie chodziło :D :jupi jutro zaczynam ciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dopełnienia tematu, żeby zeszła ci tarcza z jarzmem to musisz odkręcić i zdjąć również łożysko zewnętrzne tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności