Skocz do zawartości
ml000

[Instrukcja] Wymiana Gałki DSG na nową R36, GTI, R-Line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się upewnić, czy do passata b6 DSG będzie pasowała ramka mieszka ze wskaźnikiem biegów z b7 ?

Czy jej wymiar jest taki sam jak ramki z b6 ?

Na zdjęciach ich kształt wydaje mi się taki sam, jednak znalazłem w tym temacie dwie rozbieżne opinie i w związku z tym mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio u siebie. Nie będzie pasowała. Jak mogę podpowiedzieć to nie ma się co bawić w grzanie tego plastiku bo w miejscu grzania osłabia się materiał i to bardzo. Później się strasznie kruszy. Proponuje skorzystać z pomocnej instrukcji kolegi no_where :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do passata cc też ramka nie podejdzie?

A gdyby chciał przełożyć bez ramki(tej chromowanej/satynowej) to czy równie dobrze mogę kupić gałkę z mieszkiem od golfa , tiguana , polo itd czy tylko od passata wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie z jakiego dokładnie tworzywa wykonany jest ten plastikowy element ?

Kruszenie prawdopodobnie spowodowane było zbyt wysoką temepraturą podgrzewania elementu, w skutek czego tworzywo straciło właściwości.

Wiedzac jaki to rodzaj materiału (PP, PE, PA itp.) można odpowiednio dobrać temeraturę aby zachować właściwości elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podgrzewajac niczym 23 x przekręciłem na chama o 360st a raczej wiecej i samo sie wkońcu ustawiło na 90st, plastik jest może kiepski ale bardzo elastyczny i można nim kręcić swobodnie. czytajac tutaj bałem sie to podgrzewać by sie nie osłabił w danym miejscu. przekrecajac w sposób drastyczny przekręca sie na całej swej długości. tak czy siak robilem to w zimnym aucie bardzo późną jesienią, ogólnie zimno już było, zime i mrozy wytrzymało wiec chyba bedzie żyło nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wygląda to tak :-)

 

4b5263b29723.jpg

 

Zabieg robiłem w ziemie więc podgrzewałem elementy zwykłą suszarką - bardziej po to aby osiągnąć temperaturę pokojową. Kilka razy przekręciłem końcówkę (z wyczuciem, podciągając do góry i kręcąc kombinerkami w najniższym punkcie), później zablokowałem ją na godzinę w pozycji o 180 stopni. Po tym zabiegu wróciła ale tylko do poziomu 90 stopni i o to właśnie mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Którą gałkę DSG z modeli CC/B7/B8 można bez przeszkód podmienić z wersją fabryczną do modelu 2008r.?

Nie interesuje mnie zamiana ramki i konsoli lecz tylko sama dźwignia (wybierak) zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączem się do pytania. Czy gałka z B8 da się założyć w b6 sposobem tutaj prezentowanym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

mam pytanie czy mieszek z DSG wersji przed liftowej Passat CC będzie pasował do ramki poliftowej  zDSG ?,myśle tylko o podmianie ramki ale nie wiem czy obwód mieszka będzie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszek idzie przełożyć ale trzeba go oddzielić od plastikowej czarnej ramki- w nowszej wersji ma inny kształt i jest inaczej mocowany.

Ja u siebie nowy mieszek polaczylem że stara ramka

IMG_20190425_162445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pro100wniczek  tunel od B7 oczywiście pasuje do b6 tylko że zmieniając tunel musisz zmienić przyciski przy ramce dsg, podłączenie,  przycisków przy lewarku, przenieść przycisk ręcznego.

Tak więc musisz zdecydować co chcesz zmieniać.

Mieszek od B7 pasuje ale po przerobkach- patrz trzy posty wyżej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, let_me_b3 napisał:

@Pro100wniczek  tunel od B7 oczywiście pasuje do b6 tylko że zmieniając tunel musisz zmienić przyciski przy ramce dsg, podłączenie,  przycisków przy lewarku, przenieść przycisk ręcznego.

Tak więc musisz zdecydować co chcesz zmieniać.

Mieszek od B7 pasuje ale po przerobkach- patrz trzy posty wyżej

 

A czy pod panele funkcji (czujniki reczny ciśnienie w oponach itd.) I tryb pracy skrzyni trzeba przerabiać wiazke? Czy jest p&p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie by przekrecić na zimno, ustawić i zablokować pod kątem 90 st., a następnie podgrzać i pooowoooli ostudzić? Powinno dać radę, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pro100wniczek napisał:

A czy pod panele funkcji (czujniki reczny ciśnienie w oponach itd.) I tryb pracy skrzyni trzeba przerabiać wiazke? Czy jest p&p?

Trzeba przerabiać wiązkę pod przyciski boczne bo są inne kostki- po jednej na stronie, od przycisku ręcznego to trzeba jeszcze dodatkowo przewody pociagnac. Wyświetlanie biegu to ta sama wtyczka bodajże.

W dziale elektryka masz trochę opisów

5 godzin temu, Albercik napisał:

A co myślicie by przekrecić na zimno, ustawić i zablokować pod kątem 90 st., a następnie podgrzać i pooowoooli ostudzić? Powinno dać radę, nie?

Ja u siebie na zimno i obkręciłem trzpień o ponad 180 stopni, zablokowałem go tym co miałem akurat pod ręką, zostawiłem na godzine, może dwie. Nic nie grzalem.

Ściągnąłem blokade- trzpień obrócił sie częściowo z powrotem i akurat ustawił się pod nową gałkę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to by "utrwalić" tą przekręconą pozycję. Bo teraz tak na prawdę nie wiesz czy jednak plastik nie próbuje wracać do swojego oryginalnego kształtu i jaki to ma wpływ na działanie przycisku. Coś może się wyrabiać/wycierać i w końcu strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podgrzewasz, też osłabiasz plastik- niektórym pękał plastik bo za mocno zagrzali, dlatego ja wolałem na zimno.

100 procentowej pewności nie mam czy nic mi się tam nie dzieje, jednak ten niebieski plastik jest na tyle plastyczny a zakres i częstotliwość ruchów jego na tyle mała, że myślę że przeżyje auto.

No ale każdy jest właścicielem swojego auta i niech robi jak uważa za stosowne.

Każda tego typu ingerencja w projekt inżynierow jakieś ryzyko za sobą niesie.

No ale byśmy na forum sie zanudzili ja by się nic nie zmieniało i nic nie psuło ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, let_me_b3 napisał:

Trzeba przerabiać wiązkę pod przyciski boczne bo są inne kostki- po jednej na stronie, od przycisku ręcznego to trzeba jeszcze dodatkowo przewody pociagnac. Wyświetlanie biegu to ta sama wtyczka bodajże.

W dziale elektryka masz trochę opisów

Ja u siebie na zimno i obkręciłem trzpień o ponad 180 stopni, zablokowałem go tym co miałem akurat pod ręką, zostawiłem na godzine, może dwie. Nic nie grzalem.

Ściągnąłem blokade- trzpień obrócił sie częściowo z powrotem i akurat ustawił się pod nową gałkę ? 

No właśnie przewertowałem dzial elektryka i nie znalazłem opisów dla przycisków przy gałkę do b7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma inne pytanie czy gałkę dsg od b7 czy innego vw da się zamontować do b6 z manualną skrzynią biegów oraz czy dużo jest przy tym rzeźby a także jaki konkretnie musi być numer części czy to nie ma znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności