Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem przedstawia się mój następująco bo na forum nie znalazłem wpisu, który byłby podobny do mojego przypadku.

 

Autkiem jeździłem normalnie - nie miałem problemów z odpalaniem aż do dnia kiedy przekręcam kluczyk w stacyjce zapaliły się wszystkie kontrolki jak należy. Przekręcam kluczyk aby zapalić a tu zonk - wszystko zgasło. Jedynie co to żarzy się (nie świeci tak normalnie) kontrolka od poduszki kierowcy. Przestało działać wszystko - centralny, oświetlenie, radio - wszystko to co wymaga prądu. A że mamy zimę pomyślałem akumulator.

Właśnie jechał sąsiad zagadałem i podłączyliśmy klemy poczekaliśmy z 5 min (autko trzymał na obrotach) - przekręcam kluczyk a tu to samo (kontrolki się nie świecą). Podziękowałem sąsiadowi. Miałem chwilę czasu i sprawdzałem klemy czy się nie obluzowały, bezpieczniki, osuszyłem kompa pod nogami kierowcy i dalej to samo. Wieczorem poszedłem jeszcze raz do auta a tu centralny działa - pojawił się prąd. Przekręcam kluczyk -> choinka na desce i po jakimś czasie świeci się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem i pisk. A że było już wieczorem - mówię zobaczę jutro. Rano przekręcam kluczyk z myślą, że to samo -> autko zapaliło. WIELKIE ZDZIWIENIE !!

 

Jeździłem przez dwa dni i problem pojawił się ponownie - zajechałem do domu zgasiłem auto i po 10 min. przekręcam kluczyk i to samo - zero świecących się kontrolek.

 

Czy to mogą być jakieś przekaźniki - może jakiś przewód masowy .

Czy może to być coś z immobiliserem?

 

 

Proszę o pomoc - co mogę jeszcze sprawdzić, gdzie szukać przyczyny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable do sprawdzenia może któryś kabel jest luźny dużo przyczyn może być, najlepiej dać do elektryka

 

a jak jeździłeś kontrolka od alternatora nie świeciła się???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na desce nic się nie pojawiam to rozrusznik nie kręc?Czy poza kontrolkami wyświetlacze również nic nie wyświetlają?

Edytowane przez hepos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić połaczenia na akumulatorze, rozruszniku, od masy pod akumulatorem i miedzy karoserią a silnikiem .Może sie zdarzyć ze i rozrusznik może fałszować i bedzie miał taki duży pobór prądu w czasie kręcenia ze wszystkie kontrolki przestaną prawie świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem rozwiązany. Powód banalny. Sprawdzałem klemy ale nie sprawdziłem kabla masy od akumulatora przykręconego do karoserii. Wystarczyło przeczyścić papierem i teraz jest OK. Wszystkie kontrolki palą się jak należy i autko pali.

 

Odpowiadając na pytanie heposa : rozrusznik nie kręcił w ogóle. Na wyświetlaczu nic się nie paliło - po przekręceniu kluczyka żarzyła się tylko kontrolka od poduszki kierowcy.

 

 

Dzięki za pomoc i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z moim paskiem mianowicie wczoraj schodzę do auta brak otwierania drzwi z pilota szyby też nie działają światła na suficie też brak i co najgorsze samochód nie chce odpalić rozrusznik nawet nie kręci i nie wiem co się dzieje bezpieczniki sprawdzone i wszystkie są oki dodam zę ze jak drzwi są otwarte to dioda od centralki mryga i wydaje jakiś dziwny dzwięk w okolicach kierownicy. Proszę o pomoc dodaję filmik co się dzieje jak próbuję odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź akumulator. Może czegoś nie wyłączyłeś i się rozładował. Może tylko klema jest luźna, albo zaśniedziała. Po nitce do kłębka, ale ad akumulatora należy zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, hak64 napisał:

Sprawdź akumulator. Może czegoś nie wyłączyłeś i się rozładował. Może tylko klema jest luźna, albo zaśniedziała. Po nitce do kłębka, ale ad akumulatora należy zacząć.

Sprawdziłem i w aku wszystko oki. Nawet wymienilem baterie w pilocie i działa otwieranie zamykanie.Ale nadal nie odpala wiec pomyslalem ze moze jest rozładowany to podlaczylem i sie laduje swiatla wrociły i szyby tez działaja . Ale nwm dlaczego grzanie swiecy tak mryga  klima tak samo i brak reakcji na zapłon ??? mógł sie rozkodowac kluczyk :O ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kręci ? 

Jeśli kręci , Sprawdź przekaźniki .Czy niema zimnych lutów chyba 109 

Nie zapomni o bezpiecznikach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu?

A raczej woda w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tej zimy podobnie, niby auto się otwierało, i wszystko działało, ale akumulator był za słaby aby nagrzać swiece a tym bardziej zakręcić i robiła się właśnie wtedy choinka na desce. 
Spróbuj naładować na maksa akumulator albo włożyć na chwilę inny który jest pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności