Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, ale tak raczej mówicie radzicie w ciemno czy mieliście do czynienia z Lupo?

 

Zamiast z Polo czy Lupo rozejrzyj się za Toyotą Yaris :-)

Myślałem nad tym, ale za jakiś nieźle utrzymany model w Polsce trzeba liczyć z 9-10k w zakupie, chociaż to nie byłoby jakąś największą barierą (po prostu szkoda mi krzyżować sumy zbliżonej do 10k na auto które być może zostanie obrysowane dookoła aż do blachy :wkurzony), to ogólnie z Toyotami i ich mityczną niezawodnością nie do końca jest tak jak się utarło. Wcześniej użytkowałem Corollę z silnikiem D4D, zawieszenie z pancerza, natomiast blacha podatna na gnicie, silnikowo wiecznie jakieś mniejsze lub większe kłopoty. Ceny gratów w aucie z 2004 roku droższe niż w VW z 2010 :)

 

Albo coś w Seata

I nie kupuj bez klimy!

No nad Seatem Ibizą też myślałem, bo nie za bardzo kojarzę ewentualnie coś gabarytowo jak Lupo. Klima musi być rzecz jasna, później do ewentualnej odsprzedaży nie świeci golizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie yarisy lubia gnic, polo nie takie złe.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 206.

Tak 206

1,4 benzyna

Nie psuje się nic prócz słynnej tylnej belki. Ale nawet jak popsuta to i tak jesteś mobilny.

Silnik pali mało i jest nie do zajechania.

Noe gnije, gratów pełno. A dużo tańsze niż Vw i przebiegu tez mniejsze niż w wołach roboczych Vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peugeot 206.

Tak 206

1,4 benzyna

Nie psuje się nic prócz słynnej tylnej belki. Ale nawet jak popsuta to i tak jesteś mobilny.

Silnik pali mało i jest nie do zajechania.

Noe gnije, gratów pełno. A dużo tańsze niż Vw i przebiegu tez mniejsze niż w wołach roboczych Vw.

Potwierdzam, posiadam 206ke tyle, że w 1.1. benzyna od 2005r jeździ i jeździ - nic się nie dzieje. 150 tys najechane i belka też w porządku :) autko idealne na dojazdy :P choć nawet na dłuższych trasach targa super :) jednym słowem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie yarisy lubia gnic, polo nie takie złe.

A VW to w ogóle ruda nie wcina ;-)

Toyota nie jest zła, jeśli chodzi o blachy-wiem z doświadczenia.

Ruda nieśmiało pokazuje mi się już Passacie z 2010r, obserwuje drzwi w okolicy chromowanej listwy. Starsza Toyota bez jakichkolwiek śladów korozji.

Mój kolega ma Yarisa z 2002r i nic z autem do dzisiaj się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A VW to w ogóle ruda nie wcina ;-)

Toyota nie jest zła, jeśli chodzi o blachy-wiem z doświadczenia.

Ruda nieśmiało pokazuje mi się już Passacie z 2010r, obserwuje drzwi w okolicy chromowanej listwy. Starsza Toyota bez jakichkolwiek śladów korozji.

Mój kolega ma Yarisa z 2002r i nic z autem do dzisiaj się nie dzieje.

Jak sie trafi... i później dba

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie trafi... i później dba

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Nie znam Passata b6, który by nie miał rudej przy listwach na drzwiach. Ja już 3 drzwi malowane w tych okolicach.

 

Miałem 10 letnią corolle, gdyby nie kamien którym zarysowałem dolną cześć przy progu i nadkolu to rudej nie było po prostu.

 

Passat całe życie garażowany, woskowany 2 razy w roku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Polo, Golfy, Passat B5... te wszystkie auta wcina ruda i już gniją... Lupo lepsze nie będzie.

A Toyota mechanicznie jest nieporównywalnie lepsza od VW :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdza wcina większość wozów więc tutaj Panowie nie ma się co wdawać w przepychanki. Natomiast w Toyocie problem polega na tym, że rdza chrupie dach. Nie wiem jak oni to wymyślili, ale problem polega na jakimś dziwnym założeniu uszczelki przy szybie czołowej. Widziałem niejedną Toyotę Yaris/Corolę/Avensis w wieku 10 lat i więcej które strasznie korodowały w tym miejscu, no i moja byłą również w tym miejscu wcinało aż miło. Co najlepsze szyba w oryginale więc nikt tam nie ingerował.

Ten Peugeot 206 ciekawa opcja, widzę że tanie to jak barszcz. Macie może panowie rozeznanie jak tam diesle się sprawują?

p.s

Może któryś z was chce sprzedać? :)

 

A Toyota mechanicznie jest nieporównywalnie lepsza od VW :-)

 

Mówisz o nowszych czy starszych modelach? Ja bym polemizował. Powiem jak typowy "janusz" - wiem bo miałem to i to. Zwykłe świece które w aluminium zapiekają się na amen, w większości wypadków kosztują przy wymianie 300zł za sztukę a nie 50 jak w VW :) A ceny gratów do Toyoty to są serio z kosmosu.

Edytowane przez szybki_marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma 206 1,4 HDI i sobie bardzo chwali... Dojeżdża od 3 lat codziennie do pracy ponad 40km w jedną stronę + po mieście i poza eksploatacją(filtry, hamulce) nic nie robi... Spalanie w granicach 5-5,5l ON

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekj001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pedale sprzegła i innych mankamentach widać że 245 tyś to miał ale 10 lat temu :), kierownica wyślizgana jak nie będę mówił co.......po za tym 101km na takie auto to jest KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak już to 130km.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja siostra ma AFN po chipie na 130km i też jest w miare:) jednak moja 150km BMW po chipie tosz jak Bugatti Vayron :):kciuki:plaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cienko bo u mnie siadło 445 Nm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie planuje zakup 1.9 tdi 101km. Powiedzcie mi co sądzicie o tym egzemplarzu ?

Straszny golas,kiera jak juz pisano wyglada na co najmniej 450 tysi,klima pralka ,fotele nie grzane itp. Komora silnika zasyfiona,pokrywa nie z tego auta,brak zaślepek,połamane podszybie (osłona aku,choć może to woda )EGR za chwilę ruda zje :-) .Co do silnika demon przyspieszenia to nie jest,ale spokojnie daje radę z tą budą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Straszny golas,kiera jak juz pisano wyglada na co najmniej 450 tysi,klima pralka ,fotele nie grzane itp. Komora silnika zasyfiona,pokrywa nie z tego auta,brak zaślepek,połamane podszybie (osłona aku,choć może to woda )EGR za chwilę ruda zje :-) .Co do silnika demon przyspieszenia to nie jest,ale spokojnie daje radę z tą budą.

 

Po czym wnosisz, że pokrywa nie z tego auta ? Dlaczego EGR ma zardzewieć, bo nie rozumiem ?

 

Mi bardziej nie pasuje, ten okrągły zbiornik od płynu hamulcowego, nie powinien być prostokątny ? Nie zwracałem u siebie uwagi na to, ale okrągłego to raczej nie mam.

 

U mnie komora wygląda podobnie :) Tam kurzów nie wycieram :)

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po czym wnosisz, że pokrywa nie z tego auta ? Dlaczego EGR ma zardzewieć, bo nie rozumiem ?

W oryginale pokrywa od silnika avb ma jedno czerwone I , oczywiście masz racje chodziło o gruszkę (podobny kształt).Na zbiorniczek płynu nawet nie zwróciłem uwagi :-) Też silnika nie glancuję (pokrywy od ponad roku nie zdażyłem założyć) po prostu ten silnik wraz z osprzętem wygląda jakos niechlujnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w AVB taki sam zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oryginale pokrywa od silnika avb ma jedno czerwone I , oczywiście masz racje chodziło o gruszkę (podobny kształt).Na zbiorniczek płynu nawet nie zwróciłem uwagi :-) Też silnika nie glancuję (pokrywy od ponad roku nie zdażyłem założyć) po prostu ten silnik wraz z osprzętem wygląda jakos niechlujnie.

Akurat z tymi oznaczeniami to nie ma co porównywać, to nie jest wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam AVB i na 100% oryginalną pokrywę silnika i nie ma żadnego "I" czerwonego wszystko srebrny kolor (chrom) więc nie jest tak jak napisałeś ☺

 

Nie zapierałem się ;-) .Widocznie jest tak jak z literami na klapie :nic pewnego. A tak nawiązując zbiorniczek płynu hamulcowego mam bardziej kwadratowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności