Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jeździłem żadnym z nich, ale jak kupowałem obecne auto to skoda superb była obszerniejsza w środku i bardziej funkcjonalna ze względu na liftback.Niestety wtedy cena skody była dużo wyższa. Tutaj masz akurat VW kombi więc i bardziej funkcjonalne.

Mi osobiście bardziej podoba się sylwetka Skody, przez to ,że jest bardziej zwiewna. W ogóle dzisiejsze auta są bardziej napakowane przez co zwaliste. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeździłem 3 dni dokładnie tą skodą, jako testówką dostarczoną do dealera na zamówienie konkretnej wersji silnikowej (dealer miał same diesle do testów), we wrześniu zeszłego roku. nie pamiętam ile wtedy miała nalotu, ale coś mi się kojarzy że albo 16 albo 26kkm. i jest jej pierwsza rejestracja chyba z maja 2016. co do wrażeń po testach to trakcja za słaba i widoczność do tyłu - wg mnie w kombi jest lepiej. reszta wtedy była ok.

 

p.s. wziąłem skodę, ale 4x4

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na razie 2:0 dla Skody... ;)

Nie napalam się na żaden z tych egzemplarzy, Superba też raczej szukam w kombi. Wrzuciłem te konkretne linki, żeby podkreślić, że cenowo wygląda to podobnie. Mam jednak nadzieję, że przelot w tej Skodzie, którą jeździłeś był wtedy 16kkm a nie 26, skoro teraz ma 24kkm ;)

 

Czekam na dalsze opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździłem kilkoma, ta akurat była ostatnia. właścicielem vw polska, czy jakoś tak. jak szukasz w kombi, to będzie wg mnie ciężej coś znaleźć, też szukałem dla siebie, i musiałem wziąć nowy, bo w testówkach i u dealerów i w vw polska są głównie sedan/liftback, a superby dla dyrektorów np w salonach itd też są w ogromnej większości w sedanach, i często w dieslach, choć widziałem kilka benzyniaków.

powodzenia w szukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przyda się :)

Na szczęście nie spieszy mi się, leasing na moje obecne B7 kończy się za pół roku i wtedy chcę go sprzedać i przesiąść się na benzynę. Liczę, że wtedy też ma szansę pojawić się więcej superbów na rynku wtórnym, bo tym wziętym w 2015 też powoli się będą kończyć 3-letnie leasingi. Ostatecznie dołożę i wezmę coś z wyprzedaży starego rocznika. Równolegle podobne poszukiwania robię dla B8. Zdarzają się też cesje leasingów, ostatnio bardzo ładnie wyglądające B8 pojawiło się na otomoto, ale wisiało ledwie kilka godzin, nie zdążyłem nawet rozważyć wcześniejszej spłaty własnego leasingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź jeszcze jedno pod uwagę, mianowicie na początku czekało się nawet ponad rok na samochód dobrze wyposażony (poczytaj na suberbclub.pl terminy oczekiwania na sIII), więc jak ktoś zamówił np. w grudniu 2015, to dostał w drugiej połowie 2016, plus 3 lata daje nam druga połowa 2019. dlatego po rozpoznaniu rynku nie miałem za bardzo wyjścia albo liftback od dealera roczny, z czym tam się trafi, albo nówka taka jak chcę. przelicz sobie też ile będzie Cię nowy kosztował (minus rabat) z takim samym wyposażeniem, jak oferowany używany. ja doszedłem do wniosku, że rok użytkowania przez dziesiątki potencjalnych klientów, gdzie każdy chce przetestować samochód na swój sposób i brak np rozszerzonej gwarancji do 4 lat nie jest tego warte - może mnie to drożej kosztować niż wzięcie nowego. ale każdemu według potrzeb.

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kochani zamierzam kupić Passata B7, przesiadam się z Audi A4 B5 1.8T więc z rocznika 2000 na coś powyżej 2010. Mam jeden model na oku jednak nie wiem co o nim myśleć. W audi miałem założony gaz i w tym passacie też jest ale nie czytałem dobrych opinii więc proszę o informację czy ten silnik bierze olej oraz co z tym gazem a także na co zwrócić uwagę i o co zapytać sprzedającego? Dodam że rozmawiałem już wstępnie i powiedział mi że auto było wzięte w rozliczeniu za inne oraz jest po wymianie dwumasa i sprzęgła oraz że może na fakturze wpisać przebieg auta że jest autentyczny oraz że jest auto bezwypadkowe.

Oto link do auta:

http://allegro.pl/vw-passat-b7-1-8-tsi-salon-pl-1-wlasciciel-i6840057931.html

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych nowych, ale jeżdżę B5FL, 1.8T, 2003, 400 tkm i nie mam tak wytartego i wysiedzianego fotela kierowcy. Aktualnie moje auto jest na warsztacie - wymiana wahaczy przedniego zawieszenia, aż do tej pory wytrzymały fabryczne. A tu sprzedawca pisze, że dwumasa już wymieniona.

Powtarzam - nie znam tego modelu, ale albo VW tak nisko zjechał z jakością tapicerki i mechaniki, albo przebieg jest jednak nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dałem sobie spokój z tym autem i tym motorem, podobno TSI chleja olej na umór więc nie będę ryzykował że ten nie będzie wciągał oleju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam takich głupot na opowiadał.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto Wam takich głupot na opowiadał.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

A jak jest naprawdę? Po którymś tam roku chyba były jakieś poprawki tsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ponadto ja miałem Passata 2006r i od wymiany do wymiany oleju dolewalem ok 0.5 - 0.7l na 15kkmi. A jak ktoś kupuje super okazję z DE za pół ceny z przebiegiem 150km no to dolewa później 0.5l na 100km i wypisuje bzdety.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie passat ale podobny ;P http://allegro.pl/vw-jetta-2-0fsi-dsg-highline-z-niemiec-serwisowana-i6843914333.html Prosba czy ktos majacy blisko moglby podjechac i sparawdzic namacalnie stan?? Glownie oczywiscie stan skrzyni jesli sie da. Zgrzewke wysle kurierem lub dostarcze osobiscie jesli warto bedzie sie wybrac :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytani o oznaczenie na tylnej klapie. Chciałbym kupić na handelek passata b5 kombi 2005 rok, 1.9 TDI 101KM automat (zwykły), ale zastanawia mnie jego oznaczenie tj. ma na tylnej klapie czerwone DI, a z tego co się orientuję ostatnie wypusty b5 (z kierunkami w lusterkach) z tym silnikiem miały całkowicie srebrne literki. Czy to oznacza, że to ulep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie do was .

Czy mogli byście na pierwszy rzut oka coś powiedzieć mi o tym Passacie >> https://www.olx.pl/oferta/volkswagen...5-IDmGjzM.html, gdyż planuje kupić samochód jak również pojechać obejrzeć ten z ogłoszenia. Czy warto ?

Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie do was .

Czy mogli byście na pierwszy rzut oka coś powiedzieć mi o tym Passacie >> https://www.olx.pl/oferta/volkswagen...5-IDmGjzM.html, gdyż planuje kupić samochód jak również pojechać obejrzeć ten z ogłoszenia. Czy warto ?

Dziękuje i Pozdrawiam

Z tych zdjęć trudno co kolwiek powiedzieć. Zauważyłem, że fotel kierowcy standarowo porwany, boczki drzwi w których odkleja się materiał, uszkodzony tylny blotnik i odstająca poduszka pasażera. Sam silnik w sobie jest badzo trwały. Ogólnie to sztot jak h...j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty byś chciał za 5k igłę z salonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Znalazłem innego paska, auto oglądałem ma ogniska rdzy na masce i drzwiach kierowcy ale to jest to zrobienia oczywiście, Autem się jechało bardzo dobrze jak to przy DSG, proszę o opinie na co zwrócić uwagę?

 

https://www.olx.pl/oferta/passat-b6-170km-automat-dsg-205-tys-polski-salon-drugi-wlasciciel-CID5-IDmkbVy.html#31727e3512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności