Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

W książce są TYLKO serwisy olejowe. Który producent by podbijał pieczątki pod usterkami jakie zdarzają się w wyprodukowanych przez niego autach??

Nie szukajcie problemów na sile!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W książce są TYLKO serwisy olejowe. Który producent by podbijał pieczątki pod usterkami jakie zdarzają się w wyprodukowanych przez niego autach??

Nie szukajcie problemów na sile!!!

Do końca nie prawda, mam historię Passata który mial wbite wszystkie naprawy blacharskie, łącznie z wymianą słupków :). Generalnie to pytają się czy wpisywać.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle nie mam książki serwisowej, a jak pytałem o nią przy zakupie to zrobili wielkie oczy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja w ogóle nie mam książki serwisowej, a jak pytałem o nią przy zakupie to zrobili wielkie oczy :).

Pewnie kręcony ?

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam coś do 30tyś z CR, dobrym wyposażeniem i w miarę świeżego.

Zapisałem sobie 4 oferty, wydają mi się ok, a ceny chyba adekwatne do sztuki.

Czy mogę prosić o rzucenie okiem i jakąś uwagę, co nie pasuje, co jest ok, czego unikać itd?

Wszystkich zapytałem i VIN, nr rej i datę 1 rejestracji i czekam na odp.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-140-km-salon-polska-ID6yKjBW.html

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-common-rail-z-polskiego-salonu-ID6yMnow.html

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-b6-kombi-2-0-tdi-140-km-4-motion-kamera-cofania-highline-ID6yMSc5.html

https://www.olx.pl/oferta/passat-b6-hig-line-CID5-IDk6tmm.html

 

Będę wdzięczny za uwagi, bo jeśli wszystkie będą ok to jest już z czego wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4motion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz 4motion ��

No na zimę fajny, ale więcej pije niż ośka i ma mniejszy o kilka litrów zbiornik paliwa. W dodatku wymiana oleju w Haldexie...

Tak przy okazji, po tych ogłoszeniach dochodzę do wniosku, że za swojego Passata musiałbym wołać ok. 38tyś z uwagi na stan, przebieg, wyposażenie, rocznik, DSG i 4Motion :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No na zimę fajny, ale więcej pije niż ośka i ma mniejszy o kilka litrów zbiornik paliwa. W dodatku wymiana oleju w Haldexie...

Tak przy okazji, po tych ogłoszeniach dochodzę do wniosku, że za swojego Passata musiałbym wołać ok. 38tyś z uwagi na stan, przebieg, wyposażenie, rocznik, DSG i 4Motion :-)

Nie tylko na zimę , w deszcz również a mamy ponoć ponad 200 dni w roku mokre drogi.

O całe 3 litry jest mniejszy zbiornik.

Ile pali więcej ja myślę że litr to jest max ale coś za coś

Ile razy wymieniales olej w haldex.sie? Myślę że jak raz wymienisz raz na 3 lata to max. Zalecane co 60 tyś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalecane co 60 tyś!

W moim przypadku 1,5roku do 2 lat.

Napisałem tylko różnice, których raczej nikt nie bierze pod uwagę przy wyborze ośka/4Motion. Poza tym nie mając pewności, czy auto rzeczywiście posiada deklarowany przebieg, powinno się przeprowadzić kilka czynności serwisowych i tak DSG to jest dodatkowy koszt 800zł, Haldex nie wiem ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4Motion wiadomo, fajna sprawa, chciałbym, ale nie jest to mój priorytet.

No chyba, że to auto okaże się najlepsze

A tak ogólnie to z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że na pierwszy rzut oka nie ma się czego czepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej przekupy- ja wam dam 4 motion. :)

W tym aucie mimo ze najładniejsze to zdaje mi się, że nie ma common raila a to chyba najważniejszy warunek przy kupnie auta.

Pierwsze dwa jakieś takie kundlowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z 4motion czekam na info dot.silnika.

A te 2 pierwsze, z wyglądu oszałamiające :) akurat najnowsze 2010, kupione u nas w Polsce w salonie, więc teoretycznie chyba łatwiej to wszystko zweryfikować, fajne wyposażenie, łącznie z multimediami + ksenony, tylko teraz kwestia stanu no i ciągnie bardziej w 140KM, chociaż ten z Gdynii 170KM też kusi.

Ciężki temat.

A Passaty B6 miały bi-ksenony?

Edytowane przez Tical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bi ksenon w dodatku skrętny a także doświetlanie zakrętu w lampie żarówka h7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w którym ASO w Gdańsku najlepiej sprawdzić auto? I ile to kosztuje? Chyba podjadę z jednym lub dwoma na sprawdzenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, w którym ASO w Gdańsku najlepiej sprawdzić auto? I ile to kosztuje? Chyba podjadę z jednym lub dwoma na sprawdzenie..

około 300-400 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, w którym ASO w Gdańsku najlepiej sprawdzić auto? I ile to kosztuje? Chyba podjadę z jednym lub dwoma na sprawdzenie..
Za dwugodzinne sprawdzanie auta we wrocławskiej ASO zapłaciłem brutto 449,20 zł.

Przed sprawdzeniem zadzwoń i sprawdź terminy, bo nie ma szans, żebyś został przyjęty "z ulicy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Nie-tanio, ale ...podejmiemy decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tanio ale można zaoszczędzić czasami większą sumę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie-tanio, ale ..
U mnie to było 0,71% kwoty zakupu, więc nie miałem się nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. PAnowie help

w oko wpadl mi ten egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/vw-passat-tdi-130km-mozliwa-zamiana-CID5-IDkzyl2.html#47707cf075

nr vin WVWZZZ3BZ4E013415 moze ktos rozkodowac i wkleic co nie co?:)

 

Wlasciciel 3 z kolei juz powiedzial ze tak turbina jest lekko "zapocona" twierdzi ze kupil taki i jezdzi juz do teraz. wymienia olej co 15 tys i powiedzial ze ok 0.5 litra mu ubywa od wymiany do wymiany.

Radio do zamontowania bo tylko wlozone jest trzeba to jakos profesjonalnie przytwierdzic.Cos stuke w lewym przodzie na duzych wertepach byl u mechanika i powiedzial mu ze nie moze zlokalizowac ze musi pojezdzic jeszcze z tym.

co sadzicie warto jechac z tym autem do mechaniora?

 

ok rozkodowalem VIN i pokazuje rodzaj skrzynie biegow: automat

a jest manualna w samochodzi czy moze dochodzic do pomylek z VINU czy na bank przekladka byla robiona?

Edytowane przez jumanji1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności