Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzozowiak- poza rocznikiem, mocą i wyposażeniem to tu nie ma nic co można ocenić.

Dla mnie to ogłoszenie jest bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem, obejrzałem. Robione nadkole, klapa po gradobiciu, maska ma slad korozji ale przejechalem sie i cos jest nie tak, tak jakby mocy nie bylo. Pedal w podloge (na 3 biegu) i powoli sie zbiera, delikatnie jak daje gazu to jedzie. Przy 160km powinno się zbierac jak... Chyba odpuszcze.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym abyście wyrazili swoje zdanie na temat:

https://www.olx.pl/oferta/vw-volkswagen-passat-b6-highline-dsg-170km-CID5-IDkip5S.html#f858d0915a;promoted

 

Wydaje mi się, że jest to jakiś dziwny składak: czerwone zegary i ta wersja kierownicy (montowana była od rocznika modelowego 2010? jeśli jestem w błędzie proszę poprawcie mnie).

 

no i DSG.... "wszystko co wyprodukował człowiek da się naprawić" jak przeczytałem na forum ale czy warto pakować się w DSG?

dotychczas interesowałem się tylko wersjami z manualną skrzynią (bo takimi autami dotychczas jeździłem).

 

Jeśli podpowiecie kilka słów będę ogromnie wdzięczny bo wracam właśnie z Wrocławia po oględzinach auta do Gdańska i wracam bez auta ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem podejrzliwość ale skoro koleś pisze, ze wszyby wszystkie ori to jeśli był strzał to na tyle mały ze poszła poduszka a nie szyba???? To znaczy ze mały był:)

Ale masz czujnik lakieru to sprawdzisz.

Mnie akurat się podoba nowa kierownica.

Masz tez RSS który był na samym końcu 2008 R ale jego obecność nie gwarantowała common rail.

Pierwsze co bym zrobił to poprosił o VIN i oznaczenie silnika.

Jeśli CBBB to dobrze- jeśli BMR- to nie jest źle ale to nie common rail tak jak pisze sprzedający.

Kolejna sprawa do sprawdzenia to przebieg w Polsce z CEPIK- VIN, nr tej i data 1 rejestracji.

Jak te wszystkie testy przejdzie pomyślnie - łącznie z historia serwisową po VIN- to pakujesz kanapki i czujnik lakieru i jedziesz na miejsce.

Jak na miejscu się okaże ze auto malowane ale niewiele elemwntow i grubość lakieru do 250 to bierzesz auto.

A jeśli się okaże ze "lakier" baaaardzo gruby na wielu elementach (do 1000 mikro) to robisz jazdę próbna i po jeździe stajesz nad studzienka kanalizacyjna i pytasz pana czy chce zwrócić Tobie 500zl za podróż czy woli dorabiać kluczyk za 500.

 

Wyjątek przy grubościach stanowią tylne błotniki w części wokoło koła- jakby w części nadkolowej- tam punktowo może być nawet 2500 ale tylko punktowo. To znaczy ze drobna obcierka była.

 

Najważniejsze to sprawdzić czy na pewno jest CR czyli kod silnika CBBB- napisany na wlepce w książce serwisowej lub we wnęce koła zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlepie widać CBBB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem podejrzliwość ale skoro koleś pisze, ze wszyby wszystkie ori to jeśli był strzał to na tyle mały ze poszła poduszka a nie szyba???? To znaczy ze mały był

Ale masz czujnik lakieru to sprawdzisz.

Mnie akurat się podoba nowa kierownica.

Masz tez RSS który był na samym końcu 2008 R ale jego obecność nie gwarantowała common rail.

Pierwsze co bym zrobił to poprosił o VIN i oznaczenie silnika.

Jeśli CBBB to dobrze- jeśli BMR- to nie jest źle ale to nie common rail tak jak pisze sprzedający.

Kolejna sprawa do sprawdzenia to przebieg w Polsce z CEPIK- VIN, nr tej i data 1 rejestracji.

Jak te wszystkie testy przejdzie pomyślnie - łącznie z historia serwisową po VIN- to pakujesz kanapki i czujnik lakieru i jedziesz na miejsce.

Jak na miejscu się okaże ze auto malowane ale niewiele elemwntow i grubość lakieru do 250 to bierzesz auto.

A jeśli się okaże ze "lakier" baaaardzo gruby na wielu elementach (do 1000 mikro) to robisz jazdę próbna i po jeździe stajesz nad studzienka kanalizacyjna i pytasz pana czy chce zwrócić Tobie 500zl za podróż czy woli dorabiać kluczyk za 500.

 

Wyjątek przy grubościach stanowią tylne błotniki w części wokoło koła- jakby w części nadkolowej- tam punktowo może być nawet 2500 ale tylko punktowo. To znaczy ze drobna obcierka była.

 

Najważniejsze to sprawdzić czy na pewno jest CR czyli kod silnika CBBB- napisany na wlepce w książce serwisowej lub we wnęce koła zapasowego.

 

To powinno się wydrukować i powiesić w ramce na łóżkiem :lol Brawo TY :)

 

Zmodyfikowałbym jedynie ten fragment:

 

 

Wyjątek przy grubościach stanowią tylne błotniki w części wokoło koła- jakby w części nadkolowej- tam punktowo może być nawet 2500 ale tylko punktowo. To znaczy ze drobna obcierka była.

 

Dość często, także i tak naprawiają przednie błotniki w ASO, widziałem parę aut i miernikowałem np Insignie czy owego Passeratti - Salon Polska i na kwicie niby wymiana błotnika i lakierowanie a faktycznie cyganią i naprawiają błotnik jak jest mała obciera i szpachlują, a potem sobie w Aso może inwenturą robią braki czy inne patenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tez RSS który był na samym końcu 2008 R ale jego obecność nie gwarantowała common rail.

Przepraszam, ale niestety nie rozumiem skrótu RSS ;/ to oznaczenie kodu silnika ?

 

Co do silnika za jakim się rozglądam to właśnie CBBB - pytanie o wersję silnika to jedno z pierwszych podczas rozmowy ze sprzedawcą.

 

Bullet i inni jeśli mogę prosić również o wyrażenie opinii co do zestawienia 2.0 170KM i skrzyni DSG i przebiegu w granicach 250k-300k to już jej kres możliwości tej skrzyni i trzeba przygotować się na grubszy remont (o ile przebieg jest oryginalny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Przepraszam za wprowadzenie zamieszania.

Miało być RNS- navigacja dotykowa.

Pisze z telefonu stad te błędy.

 

Co do DSG to jeśli olej wymieniany co 60 tys tak jak wskazuje producent - to mając prawdziwe 304 w moim białym b6 nie dzieje się zupełnie nic niepokojącego.

Problemy mają auta sprowadzone od Turka gdzie było 450 na blacie a jest 150 a ostatni raz olej w skrzyni zmieniony był 6 lat temu czyli 300 tys km temu.

Jeśli masz auto z prawdziwym przebiegiem 300 i masz pewność ze olej był wymieniany co 60 to NAPRAWDĘ nie masz się czego obawiać.

170 i DSG to najlepsze co można sobie zamarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
170 i DSG to najlepsze co można sobie zamarzyć.

I do tego 4Motion :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co uważacie?
Pokrywa bagażnika do wymiany. Według mnie naprawa, tego bardzo zainfekowanego rdzą elementu, auta, które zostawiamy dla siebie, jest nieodpowiednią opcją.

475743899_4_1000x700_vw-passat-b6-20-tdi-140km-1.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgnita klapa w passacie to standard, chociaż tutaj stan trochę powyżej średniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szczerze - tyle to kosztuje B5 fl w bdb stanie, więc B6 w tej cenie to raczej nieprzeciętna padlina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo atrakcyjna.

Jeżeli prawdą jest wszystko co napisane w ogłoszeniu to warto się zainteresować.

Przebieg trochę mały ale tego się raczej w Polsce nie bierze pod uwagę.

A przy tej cenie to już wgl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie teraz tak na powaznie w sobote najblizsza bede sie przeprowadzal i po przeprowadzce intensywnie bede szukal passacika:)

oto kandydat czy ktos moze z samych zdjec powiedziec co nie co na temat karoserii ewentualnie czy cokolwiek z wyposazenia odbiega od normy cos dokladane itp?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-b5-fl-1-9-tdi-131-km-6-biegow-wyposazony-zadbany-2-komplety-kol-ID6yxoOt.html#xtor=SEC-8

 

 

a no i ostatnie pytanie czy passat po FL mialy ruda na nadkolach czy jesli jest to oznacz stluczke/wypadek?

Edytowane przez jumanji1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przednich nadkolach to normalka na tylnich nie ma rudej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale zastanawiające jest to że koleś od dawna nosi się z zamiarem sprzedania auta ( zdjęcia z lata) a inwestuje tyle hajsu (pewnie auto kupił dla bajerów a okazało się studnią bez dna).

Wydaje mi się że lakier na przednim błotniku różni się od tego na drzwiach pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w kombi dodatkowo jak nie było dbane czy tylna wycieczka prawidłowo spryskuje to również klapa jest podatna na rdzę.

Rozwiń co masz na myśli, bo nie rozumiem :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń co masz na myśli, bo nie rozumiem

 

W fl kombi system napędu wycieraczki oraz spryskiwania są bardzo awaryjne,często nie działają a sam demontaż wymaga zrozumienia mysli twórczej vw :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności