Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

wyrwane zawieszenie oberwany silnik miazga z przodu z lewej i prawej i to ma kosztować 4 dychy ? człowieku daj se spokój poszukaj z polskiego salonu nawet po leasingu ale nie walony warto dopłacić więcej a nie za takiego śmiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest stłuczka to co jest wypadkiem. Na 99% dostały takie elementy jak:

- podłóżnica (strona pasażera),

- "wózek" silnika,

- płyta podłogowa w okolicach mocowania podłóżnicy.

 

Dlaczego tak uważam? Silnik wisi ewidentnie pod kątem, koła rozjechane (ułamane drążki), a poza tym miałem po sąsiedzku taki przypadek w aucie dostawczym - zewnętrznie prawie nic nie widać ale od spodu auto zwichrowane tak, że nie było się od czego bazować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ogłoszenia są aż śmieszne, na poważnie ludzie tak koloryzują aby tylko sprzedać samochód i mnieć go z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Znalazłem ofertę na Passat B7 - rok 2011 - 2.0tdfi CR - CFFB - przebieg 171tys. - cena z komisu 40900zł. W komisie mówili, że samochód po stłuczce więc zainwestowałem w raport po kodzie VIN. Jutro umówiłem się na jazdę próbną. Poniżej zamieszczam fotki z raportu. Oceńcie czy warto brać auto z taką historią? Z góry przepraszam jeżeli post trafił nie tutaj gdzie trzeba. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

[ATTACH=CONFIG]154057[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154058[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154059[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154060[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154061[/ATTACH]

 

Moim zdaniem to jest dawca(i to od ściany grodziowej do tyłu) a nie auto do jazdy(a właściwie najpierw zakupu), więc się zastanów czy chcesz kupić dawcę za 4 dychy i jeszcze auto do jazdy czy raczej auto do jazdy dokładając nieco kasy:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrezygnowałem z tego egzemplarza. Całe szczęście że jazdy próbnej w komisie nie mogli zrobić w danym dniu tylko się umówiłem na następny dzień. Przy okazji wziąłem VIN i sprawdziłem w Auto DNA. Nawet już nie potwierdzałem przyjazdu do komisu. Jak teraz przeglądam ogłoszenia i widzę ten egzemplarz to aż szkoda by ktoś go kupił. Z góry dziękuję za opinię. Szukam dalej i pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście zrezygnowałem z tego egzemplarza. Całe szczęście że jazdy próbnej w komisie nie mogli zrobić w danym dniu tylko się umówiłem na następny dzień. Przy okazji wziąłem VIN i sprawdziłem w Auto DNA. Nawet już nie potwierdzałem przyjazdu do komisu. Jak teraz przeglądam ogłoszenia i widzę ten egzemplarz to aż szkoda by ktoś go kupił. Z góry dziękuję za opinię. Szukam dalej i pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ciekaw jestem czy w ogłoszeniu jest informacja że auta jest wypadkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tej informacji. Jest tylko info o gwarancji przebiegu i wpisie w fakturę przebiegu. Jedynie info że auto sprowadzone ze Szwajcarii od pierwszego właściciela. Zamieścił bym link do ogłoszenia ale nie chce ryzykować by komis nie zaczął świrować i straszyć sądami itd. Wielka szkoda że portale ogłoszeniowe nie dopuszczają umieszczania komentarzy pod ogłoszeniami np. jakoś to weryfikując by uniknąć oczerniania przez konkurencję. Zmienili by sprzedawcy podejście do sprzedaży.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie info że auto sprowadzone ze Szwajcarii od pierwszego właściciela. Zamieścił bym link do ogłoszenia ale nie chce ryzykować by komis nie zaczął świrować i straszyć sądami

Jeżeli już to Ty ich możesz postraszyć policją i prokuraturą za oszustwo. Ja szczerze mówiąc chyba bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi czasu na zabawę z nimi. Tym bardziej że na końcu ogłoszenia mają zapis że auta są od osób trzecich i nie ponoszą odpowiedzialności itd. Zabezpieczają się na wszelkie przypadki.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hochsztaplerka...

Brak słów :wmorde

 

Podaj mi link do ogłoszenia na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z ciekawości bo powoli przymierzam się do zmiany auta.

http://allegro.pl/vw-passat-highline-salonpl-220km-dsg-i6887168419.html#thumb/9

czy takie uszkodzenia da się naprawić tak by auto było bezpieczne? Kielich do wymiany ale podłużnica pewnie nie ruszona Czy przypadkiem na uszkodzonej części nie jest wybity nr VIN (i co z tym da się zrobić)? W jakich miejscach w b8 jest wybity VIN no i który to ten najważniejszy? Nie znam się dlatego pytam tych co się znają, przepraszam za pytania lamera. Dodam że auto jest już dłuższy czas wystawiane na serwisie aukcyjnym.

 

Interesuje mnie jeszcze takie auto

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-navi-discover-keyless-comfortline-led-zarej-w-pl-ID6yYotF.html tutaj chyba wszystko da się ogarnąć bez problemu, no i wersja bardziej dla mnie (robię 40tys rocznie). Odnośnie tego auta proszę również o spostrzeżenia wycenę naprawy itd

pozdrawiam i dziękuję

superjachu

Edytowane przez superjachu
linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
linki popraw

poprawione dziękuję

 

a ja z ciekawości bo powoli przymierzam się do zmiany auta.

http://allegro.pl/vw-passat-highline-salonpl-220km-dsg-i6887168419.html#thumb/9

czy takie uszkodzenia da się naprawić tak by auto było bezpieczne? Kielich do wymiany ale podłużnica pewnie nie ruszona Czy przypadkiem na uszkodzonej części nie jest wybity nr VIN (i co z tym da się zrobić)? W jakich miejscach w b8 jest wybity VIN no i który to ten najważniejszy? Nie znam się dlatego pytam tych co się znają, przepraszam za pytania lamera. Dodam że auto jest już dłuższy czas wystawiane na serwisie aukcyjnym.

 

Interesuje mnie jeszcze takie auto

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-navi-discover-keyless-comfortline-led-zarej-w-pl-ID6yYotF.html tutaj chyba wszystko da się ogarnąć bez problemu, no i wersja bardziej dla mnie (robię 40tys rocznie). Odnośnie tego auta proszę również o spostrzeżenia wycenę naprawy itd

pozdrawiam i dziękuję

superjachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem passata i miałem już usunąć forum z przeglądarki ale co poradzić jak wpadło mi już dawno do głowi to auto

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-volkswagen-passat-air-ride-20-cali-radi8-bananowe-skory-tuning-ID6z2I1A.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

To ktoś od nas? Jak myślicie cena adekwatna do stanu? Jak ten silnik się spisuje z gazem? Poradźcie bo muszę coś kupić na dniach. Ogólnie mam na oku BMW e90 330xd ale ten passat też miażdży suty.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było chyba auto Jaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim setupie czy nowy właściciele coś dołożył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja tam fanem takiej szopki nie jestem, ale coś w tym stylu pamiętam ;)

Bierz 330xd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tego xD ale ponoć wszystko z nim ok jest.

 

Tą mam na oku.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e91-330xd-mpakiet-panorama-brazowe-skory-navi-automat-gwint-ID6z2nLK.html

 

Może ktoś z okolic Częstochowy ją kojarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat się sprzedał :-/ Zostaje mi ta E90. Macie jakieś doświadczenia z tymi silnikami? Ta ma akurat 330d M57D30. Napęd wiadomo jak w każdym xD da o sobie prędzej czy później znać ale na forum bmw mają już na to patent tak by auto jeździło po naprawie to końca swojego żywota. Przebieg w 100% realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat się sprzedał a o bmw pogadasz z chłopakami z forum bmw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Panowie prosiłbym o wyrażenie waszej opinii na temat tejże oferty:

 

VW Passat Highline 1.8 TSI 160KM rok prod. 2011, pierwsza rej. kwiecień 2011

Udokumentowany przebieg 87000 km

Wszystkie serwisy robione w ASO

Parę dodatkowych bajerów takich jak keyless go czy automatyczna klapa bagażnika.

Tapicerka alcantara.

Auto bezwypadkowe - potwierdzone.

Cena 48900 brutto.

 

 

W sobotę mam umówiony przegląd przed zakupowy w ASO więc dopiero wtedy będę więcej wiedział .

Serdecznie dziękuję za pomoc i z niecierpliwością czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności