Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę ale tani ten sedan.

Polski salon

DSG

HL

Mały przebieg.

Poproś o VIN i datę pierwszej rejestracji sprawdź w ASO i w cepik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam Numer VIN, czy może ktoś sprawdzić to auto: VIN: WVWZZZ3CZ9P058926

Auto było kupione od Leasingu z przebiegiem 116tys i to jest udokumentowane. Ten właściciel nie serwisował w ASO ale numer VIN podał i auto zabieram na warsztat na sprawdzenie bo się zgodził, sam robił u swojego mechanika i teraz auto ma 205tys wiec raczej przebieg wydaje się być ori.. ta rdza do zrobienia oraz przy 136tys był wymieniany rozrząd i olej w skrzyni to już czas na wymianę czy ile jeszcze mogę tak jeżdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawdzenie historii trzeba zapłacić.

Uderz np. do comoaligato, a za pół godziny wszystko masz na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz od 100 kkm serwisowany poza aso to spytaj czy ma rachunki z warsztatu i kiedy wymienial olej w dsg.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej że olej w skrzyni wymieniany był przy 136 tys. czyli 70 tys km temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni DSG powinno się wymieniać co 60 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to oznacza że już dyskwalifikuje tą skrzynie i to auto czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, lepiej jak ktoś wymieni olej po 70kkm niż wcale. Kolegi miał raczej na myśli ze juz jest do wymiany znowu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wymiany takiego oleju? Czy warto to robić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale to oznacza że już dyskwalifikuje tą skrzynie i to auto czy jak?

 

No bez jaj, tzn że olej masz do wymiany na już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki koszt wymiany takiego oleju? Czy warto to robić samemu?

Koszt wymiany w ASO ok 800pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info, byłem w serwisie z tym autem i Dwumas do wymiany się nadaje, do tego olej w skrzyni, rozrząd już tez do robienia, cały bok był robiony a druga strona rdzewieje wiec podziękowałem Panu bo na start do wpakowania miałbym tam 6-7 tys w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany w własnym zakresie od 500-600zl. Samemu trudno wymienić gdyż zawór spustowy i napełniający jest od spodu skrzyni. Poczytaj na forum jest opis co i jak a potem szukaj warsztatu. W ASO wymiana oleju w dsg to koszt około 1000-1200zl netto?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za info, byłem w serwisie z tym autem i Dwumas do wymiany się nadaje, do tego olej w skrzyni, rozrząd już tez do robienia, cały bok był robiony a druga strona rdzewieje wiec podziękowałem Panu bo na start do wpakowania miałbym tam 6-7 tys w serwisie

 

Chyba troche zawyżyłeś ceny. Olej kilkaset pln, dwumas bez sprzegla nie wiem, ale komplet w manualu okolo 2 tysie z robotą, wiec sam dwumas pewnie taniej. Rozrzad czesci 7 stów plus robota u mechanika. Rdza na drzwiach ? no to 3-4 stowy za element. W pieciu tysiach sie zamkniesz zapewne poza aso leciutko i za 33 tysie zakup plus rzeczy do zrobienia to ten rocznik, to wyposazenie i przebieg po zrobieniu kilku rzeczy to rozsadny pieniadz.

Pytanie główne to moim zdaniem co bylo z tym bokiem robione, bo jak ruda albo parkinowe tematy to nie ma co sie przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale za 33tys to wole trochę dołożyć i kupić Audi A4 gdzie nie będzie grama rdzy i rocznik dostanę wyższy a poza tym materiały użyte w Audi a w VW to nie ma co porównywać.. Dwumas do DSG to sama robocizna 1000zł a części to w serwisie mówili mi że 3000zł. Nie napisałem jeszcze że **** latała czyli coś z zawieszeniem, czujniki tył nie działały, kto wie co jeszcze byłoby gdybym podłączył kompa i spojrzał na spód auta ale podziękowałem temu Panu..

Edytowane przez bonczek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równo rok temu w promocji w aso za zmianę oleju zapłaciłem 90zł robocizna, plus swój olej od kolegi z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w DSG w ASO to ok. 800zł.

Rozrząd w ASO to ok. 1,5tyś (przynajmniej jest gwarancja 2 lata, a nie bijatyki z Heniem z warsztatu, jak rozrząd strzeli)-raz na jakiś czas jest promocja.

Dwumas-nie wiem ile w ASO, ale poza ASO zamiennik kosztuje ok. -1,5-2tyś plus wymiana ok. 400zł.

Ruda na drzwiach-zależy, jaka duża, może zaprawki wystarczy porobić?

Ogólnie serwis auta powinien zamknąć się w 4,5-5tyś, jak koledzy zauważyli.

Jak na taki przebieg (zakładając, że prawdziwy), do tego salon PL i Highline, to wydaje mi się dobra cena-pewnie jeszcze do potargowania na 25tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na co masz gwarancję wymieniając rozrząd w ASO. Mogę się mylić ale raczej tylko na elementy rozrządu a nie na silnik.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowanie nie ma o czym mówic już, auto było bite bo sprawdzane czujnikiem lakieru że pełno szpachlu miało.. Do tego niech przy wymianie dwumasu okazałoby się że skrzynia się poci i co wtedy.. Gościu nawet zszedłby do 22-23 tys ale podziękowałem.. Jak są chętni to mogą brać to auto.. Dla mnie się liczy nie środek i wyposażenie chociaż to miało naprawdę spoko ale silnik, skrzynia, zawieszenie i blacharka.

Mam inne auto do obejrzenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-2-0tdi-140km-highline-2012r-salonpl-1-wlasc-serwisaso-fvvat-35900brutt-ID6yxG4R.html#000049bb1c

 

Co powiecie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy w tych ogłoszeniach. Ktoś wymienia kluczowe elementy w aucie po czym go sprzedaje.

 

Poproś o nr VIN, sprawdź historię na forum i jeżeli warto to jedz oglądaj. Ze zdjęć to jak wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności