Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na to ? https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-140ps-highline-skora-ledy-47tys-km-vat23-ID6yQych.html#xtor=SEC-8

Jutro jadę zobaczyć ale może jakieś wskazówki. Pozdrawiam

 

Dziwny ten B7 z połowy 2013 i to jeszcze w wersji Highline ? A gdzie jest wielofunkcyjna kierownica ? Gdzie jest wymieniony w opisie Start Stop ? W opisie klima manualna jest Climatronic. W opisie światła LED , a są żarówki w lampach.Odpuść sobie lepiej ten egzemplarz B7, bo kryje się pewnie więcej zagadek i pytań.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Highline to tak naprawdę fotele w skórze, reszta dowolna. Zdarza się, że trend jest lepiej wyposażony...

Start stop jest, z resztą chyba każdy B7 to ma.

Opisem z gotowego szablonu na ogół nie ma się co sugerować.

W tym aucie zdecydowanie najatrakcyjniejszy jest przebieg.

A naprawa...pewnie z 5 kółek rozleci się bez kłopotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile jest wart wg ciebie 40?

Przecież w Małopolsce jest wybór. Na przykład taki.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-170km-xenon-ledy-navi-model-2013-export-32900-ID6yP6DD.html

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013 z takim przebiegiem???

3 tyg temu sprzedałem 2013 z nalotem 180.000 ale była wersja R i sporo wyposażenia dodatkowego.

Dostałem 50 netto czyli 62 brutto.

To auto zostanie przekreślone przez kogoś kto lubi mieć wszystko cacy.

Ale Ci którzy się znają wyraźnie widzą, że te uszkodzenia to kosmetyka.

Multikiera nie była standardem - miałem tez kiedyś takie b7 HL a obecnie mam takie b6 HL.

A to, że sprzedawca zaznaczył w formularzu klima ręczna a wiemy i widzimy że jest automatyczna to po prostu ręce opadają jak widzę, że ktoś przekreśla auto z takiego powodu....

Takim "kupującym" zawsze mówię, że w aucie wszystko jest oryginalne i fabryczne łącznie z olejem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Highline to tak naprawdę fotele w skórze, reszta dowolna. Zdarza się, że trend jest lepiej wyposażony...

Start stop jest, z resztą chyba każdy B7 to ma.

Opisem z gotowego szablonu na ogół nie ma się co sugerować.

 

 

Highline w B7 z MY 2013 był wyposażony w standardzie : to nie tylko skóra na fotelach, to również kierownica multifunkcyjna - tylko taka bez wyboru (ta która jest prezentowana na zdjęciach nią przecież nie jest),to również system Start-Stop w standardzie dla 2,0 TDi Bluemotion .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

2013 z takim przebiegiem???

Multikiera nie była standardem - miałem tez kiedyś takie b7 HL a obecnie mam takie b6 HL.

A to, że sprzedawca zaznaczył w formularzu klima ręczna a wiemy i widzimy że jest automatyczna to po prostu ręce opadają jak widzę, że ktoś przekreśla auto z takiego powodu....

Takim "kupującym" zawsze mówię, że w aucie wszystko jest oryginalne i fabryczne łącznie z olejem....

 

Napisałem odnośnie tego co widać na załączonych zdjęciach.Wyposażenie można zweryfikować po cennikach z tamtego okresu (2013). Multikiera i SS była w standardzie w Highline z 2013.

 

 

To auto zostanie przekreślone przez kogoś kto lubi mieć wszystko cacy.

Podpisuję się pod tym co powyżej napisałeś.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy ktoś mógłby rzucić okiem na ten model:

 

Volkswagen Passat

http://allegro.pl/show_item.php?item=6775983303

 

Wstępnie dzwoniłem, jest to mechanik, który dostał auto w rozliczeniu. Auta nie przerejestrował od roku. Jeździ na papierach poprzednika z umowa kupna sprzedaży. Mówi, ze coś tam puka z przodu. Szukam jakiejś fajnej sztuki 3.2 od miesiąca, i albo pordzewiałe i porysowane i coś ze skrzynia albo jeszcze coś innego dyskwalifikującego auto.

 

Volkswagen Passat

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-rej-pl-4-motion-3-2-v6-250ps-dsg-skora-navi-xenon-full-opcja-ID6yR1Wf.html

 

Druga sztuka ma już większy przebieg, który mnie nie martwi, ale przy dsg różnie to bywa...

 

Są inne oferty ale kombi, a nie chce bo wyglada jak karawan.

 

 

Bylem dzisiaj obejrzeć auto i jest tak:

 

, jak powinno być ze skrzynia biegów. W sumie na zimnym a potem już lekko ciepłym silniku. Może 5 min pracował. Przełączam góra dół wszystkie tryby biegów od P do D/S i przy szybkim przełączaniu nic ale jak robię naprawdę powoli to przy N na D lekkie jakby drgniecie jest. Natomiast przy samym P czuć leciutki drgania na całym aucie, dosłownie minimalne ale są tak jakby miał nierówno pracować silnik choć raczej to od skrzyni. Przebieg to 292k. Serwisowany w aso do końca w pl. Chociaż olej trzeba w skrzyni wymienić bo akurat czas. Czy sobie odpuścić takie auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem dzisiaj obejrzeć auto i jest tak:

 

, jak powinno być ze skrzynia biegów. W sumie na zimnym a potem już lekko ciepłym silniku. Może 5 min pracował. Przełączam góra dół wszystkie tryby biegów od P do D/S i przy szybkim przełączaniu nic ale jak robię naprawdę powoli to przy N na D lekkie jakby drgniecie jest. Natomiast przy samym P czuć leciutki drgania na całym aucie, dosłownie minimalne ale są tak jakby miał nierówno pracować silnik choć raczej to od skrzyni. Przebieg to 292k. Serwisowany w aso do końca w pl. Chociaż olej trzeba w skrzyni wymienić bo akurat czas. Czy sobie odpuścić takie auto?

Nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2013 z takim przebiegiem???

3 tyg temu sprzedałem 2013 z nalotem 180.000 ale była wersja R i sporo wyposażenia dodatkowego.

Dostałem 50 netto czyli 62 brutto.

To auto zostanie przekreślone przez kogoś kto lubi mieć wszystko cacy.

Ale Ci którzy się znają wyraźnie widzą, że te uszkodzenia to kosmetyka.

Multikiera nie była standardem - miałem tez kiedyś takie b7 HL a obecnie mam takie b6 HL.

A to, że sprzedawca zaznaczył w formularzu klima ręczna a wiemy i widzimy że jest automatyczna to po prostu ręce opadają jak widzę, że ktoś przekreśla auto z takiego powodu....

Takim "kupującym" zawsze mówię, że w aucie wszystko jest oryginalne i fabryczne łącznie z olejem....

Są lepsze auta w lepszej cenie

 

Kumpel kupił paska na full(ksenon, asystenci, navi, kiera, skóra, key less itd)w dsg i 4motion za 55k , da się da! a nie jakiegoś paszteta bez ksenou itd za 37 netto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile jest wart wg ciebie 40?

Jak dla mnie to 35 brutto! Nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę planuje podjechać na oględziny tego egzemplarza:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-volkswagen-passat-1-8-t-150-km-2004r-benzyna-lpg-bogate-wyposazenie-ID6yRlK1.html

Szukam kogoś pomocnego z Gorzowa do wspólnych oględzin lub przynajmniej wstępnego rekonesansu jutro lub w piątek. Będę wdzięczny za wszelką pomoc (również tą teoretyczną).

Jeśli chodzi o tabliczkę znamionową i zmiane VIN - jest to auto pokradzieżowe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic złego się nie dzieje.

 

oto filmik z dźwiękiem po odpaleniu po paru tygodniach postoju:

 

https://www.youtube.com/watch?v=REWYxcakawg

 

Dziś otrzymałem info od pewnego osobnika, który mi napisał, że drgania na P mogą być objawem zużytej dwumasy, czy to prawda?

 

Próbuje się dowiedzieć jak najwięcej, gdybym miał jednak kupić ten model samochodu. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik pracuje to drgania muszą być, inne drgania będą na załączonej skrzyni a inne na rozłączonej. Podwyszone drgania mogą występować z wielu innych przyczyn (poduszki silnika / wydech / wieszaki wydechu itp) Jak dwumasa ma się ku końcowi to bardziej słychać mocniejsze stuknięcie przy odpalaniu/gaszeniu silnika lub przy zmianie biegów(choć nie wiem czy w automacie też bedzie słychać) choć też nie zawsze, czasem potrafi się rozlecieć bez żadnych oznak.

 

Sprzedawałem ostatnio Forda Galaxy (sharan) 96r 1.9 tdi 90 KM w rodzinie od 5 lat za cene znacznie poniżej rynkowej (słaba zawiecha, wyblakły lakier, brak nawiewu i turbo do zrobienia) i przyjechał go oglądać "sebix" z starszym kumplem mechanikiem po wciśnięciu sprzęgła kilka razy stwierdzili że dwumasa jest w stanie agonalnym, zapytałem czy aby są pewni bo przecież nic nie stuka i nie drga mocniej niż zwykle i jedyne co ja słyszę to może szum łożyska sprzęgła. A oni żebym nie mydlił im oczu bo nie jedną dwumasę już wymieniali w tych autach i dają połowe tego za ile jest wystawioine. Oczywiście podziękowałem a jak odjechali wysłałem im sms-em informacje że w galaxy /sharan / alahambra 96r 1.9 tdi 90 KM nie montowano jeszcze dwumasy wiec nie ma tam czego wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim passacie ? http://allegro.pl/vw-passat-2-0tdi-cr-140km-09r-lift-sedan-xenon-i6793648194.html#thumb/5

 

Ogólnie mam około 25k na kupno + pierwszy serwis, czy przy takim budżecie warto się pchać w passata B6 ? A może jest ktoś jakiś miłośnik marki ze śląska kto by doardził/obejrzał ze mną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przymierzam się do zmiany auta i następca mojego ma być passat b6 chciał bym żebyście powiedzieli co o nim sądzicie

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-8-zaworow-dsg-bixenon-4-fote-podgrz-szyba-podgrzew-ID6yQZtR.html

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co o nim sądzicie

 

Za drogi jak na swój rocznik. Wizualnie nie można niczego powiedzieć po zdjęciach. Ciekawe co sprzedający ma na myśli pisząc, że wałek rozrządu był naprawiany? Albo założył nowy albo regenerował? Skoro był wymieniany to można się domyśleć, że coś się niepokojącego z nim działo. Wytarte krzywki oraz wybite popychacze. Przy takim przebiegu i regularnym serwisowaniu wałek rozrządu nie ma prawa się uszkodzić. Chyba, że przebieg jest skorygowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z nim gadałem wymieniał bo wytarla się krzywka wymieniał cały komplet wraz z popychaczami

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z nim gadałem wymieniał bo wytarla się krzywka wymieniał cały komplet wraz z popychaczami

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

 

Czytałeś dokładnie ogłoszenie? Napisał, że olej zmienił przy 180 tyś a teraz ma rzekomo 219 tyś. A o moduł pompy olejowej zapytałeś? Napisał też, że da " w promocji gumowe dywaniki" Ten wadliwy rocznik można już kupić za 19 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zapytałem

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o tą wymianę przy 180 tys to tyczy się ilwju i filtra w skrzyni dsg

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności