Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe. Ja tylnej wycieraczki nie używam w ogóle, nie mówiąc już o pryskaniu. Mimo to poprzednie 4 moje passaty miały zgnitą klapę.

W obecnym jeszcze się nie przyglądałem, ale pewnie przez dwa lata jeżdżenia nie zdążyła jeszcze wyjść na światło dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błotnik przednie wymieniłem bo ruda się dobrała

 

Jeśli ktoś nie wyciagnął w porę takich gum -pianek? które są fabrycznie włożone nad błotnikiem (trzeba zdjąć nadkole) to może zapomnieć o braku rdzy.Może kiedyś to spełniało swoją rolę (pochłanianie wody i wigoci) ale po tylu latach to zwyczajna mokra szmata.Nawet ocynk żeby spełniał swoje zadanie nie może byc wiecznie mokry.Ja swoje wyrzuciłem tyle że za póżno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie każdy myśli tymi samymi kategoriami.

To ze facet poinwestowal w auto to źle.

Jak by nie doinwestował to trup.

Ktoś napisał że ma auto od 10 lat.

Ja znam takich co po 3 latach zmieniają. Znam tez takich co kupują 3 letnie auta.

Nie ma reguł i nie gdybajcie proszę.

Powiem brzydko, że bardzo często Wasz sufit jest czyjąś podłogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem brzydko, że bardzo często Wasz sufit jest czyjąś podłogą.
Nie powiedziałeś brzydko. Powiedziałeś dosadnie. I zresztą zgodnie z prawdą-życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/passat-b6-w-idealnym-stanie-bmp-8v-CID5-IDiDMSf.html#a2053273eb;promoted

 

Panowie, może Wam coś się rzuci w oczy niepokojącego. Jest to wersja highline, czy ma wszystko to co powinna mieć? Vin już mam, w poniedziałek będę miał sprawdzony, w niedzielę mam zamiar jechać na oględziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.olx.pl/oferta/passat-b6-w-idealnym-stanie-bmp-8v-CID5-IDiDMSf.html#a2053273eb;promoted

 

Panowie, może Wam coś się rzuci w oczy niepokojącego. Jest to wersja highline, czy ma wszystko to co powinna mieć? Vin już mam, w poniedziałek będę miał sprawdzony, w niedzielę mam zamiar jechać na oględziny.

Zastanawia mnie czy w tym roku już były te nawigację? I czy nie powinna być kiera mulia w HighLine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio zmieniane, ale to nie problem. Ciekawe czy telefon działa ;)

Kiera multi chyba niekoniecznie.

W sumie to taki highline że niektóre trendy mają lepsze wyposażenie.

Nie wiem na ile sprawdzenie historii po vinie w tym wypadku pomoże. Auto w kraju zapewne serwisu nie widziało, a ile jeździ w pl też nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio zmieniane, ale to nie problem. Ciekawe czy telefon działa ;)

Kiera multi chyba niekoniecznie.

W sumie to taki highline że niektóre trendy mają lepsze wyposażenie.

Nie wiem na ile sprawdzenie historii po vinie w tym wypadku pomoże. Auto w kraju zapewne serwisu nie widziało, a ile jeździ w pl też nie wiadomo...

A co takiego w tym ASO dają ?

Wysokie ceny, niska jakość obsługi i pieczątka. To ma być gwarancja historii auta ?

 

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wykupiłem sprawdzenie historii w auto bazie, oprócz tego też zdobyłem historie z ASO. Tak w skrócie tak to się prezentuje:

25u2zj8.jpg

W 2015 w lutym były wymieniane i lakierowane drzwi prawy przód i prawy tył w aso, miesiąc później drzwi lewy tył wymiana i lakierowanie.

Radio(nawigacja) była dokupowana w aso i jest to w historii. Jedna wzmianka o czyszczeniu dpf przy przebiegu 141tys km. Innych wpisów dotyczących znaczących usterek nie ma w historii. Według tego co mam pokazane w tabelce wychodziłoby na to że prawdopodobnie w 2009-2010 auto zmieniło właściciela i wtedy przebieg został skręcony około -30tys km. Reszta podanych kilometrów z przeglądów nie budzi podejrzeń. Ostatni właściciel ma auto niecały rok, zdjęcia książki serwisowej ma mi przysłać i będę porównywał.

Gościu twierdzi że powodem sprzedaży jest rozpoczęcie budowy, ciekawi mnie dlaczego zamazał blachy w ogłoszeniu passata, a w ogłoszeniu golfa już nie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ogólnie to nie boli mnie ten przebieg czy wymieniane drzwi, to jeszcze o niczym wielkim nie świadczy, liczy się stan faktyczny. Także zobaczę jak z tą książką wyjdzie, zdobędę te nr tablic i datę pierwszej rej w polsce. Zawsze to będzie można negocjować cenę. też mnie zastanawia okres pomiędzy 2009-06-04 a 2009-11-19, sporo nakulane km w krótkim czasie.

Edytowane przez prezesik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chriso - faktycznie, może to być pomyłka we wpisywaniu. Wtedy te wszystkie przebiegi w miarę by się zazębiały.

@prezesik18 - pojedź i na spokojnie obejrzyj. W razie czego, będziesz miał pole do negocjacji. No chyba, że faktycznie okaże się ulep totalny, to wtedy będzie po temacie. W każdym razie, życzę powodzenia w kupnie i miliona km!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z książką dostałem jedną fotkę:

unnamed.jpg

jeśli 30/7-15 to data to gościu ma podrobioną książkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli 30/7-15 to data to gościu ma podrobioną książkę

Dlaczego?

Jeśli w lutym 2015 był stan licznika 243tkm, to dlaczego w lipcu 2015 (datę z książki odczytuję jako 30.07.2015) nie może być 253tkm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest navi brałbym za plus. Cokolwiek by nie było najlepszego fabrycznego z epoki to RNS 315 jest lepszy wiec się nie czepiajcie.

Multikiera nie była w standardzie w HL -nawet jeszcze w b7 wiec tez spokój.

 

grzany tyłek jest:)

xenonu albo nie widzę spryskiwaczy albo go nie ma- ale tez nie był standardem.

 

co do wyposażenia to nie widzę nic czego można by się było przyczepić. Navi jak wspomniałem wcześniej in plus.

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego?

Jeśli w lutym 2015 był stan licznika 243tkm, to dlaczego w lipcu 2015 (datę z książki odczytuję jako 30.07.2015) nie może być 253tkm?

mi tam w książce ten przebieg wygląda na 153tys km, poza tym pieczątka firmy z Danii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z książką dostałem jedną fotkę:

[ATTACH=CONFIG]151639[/ATTACH]

jeśli 30/7-15 to data to gościu ma podrobioną książkę

 

Po prostu właściciel zrobił przegląd auta w nieautoryzowanym serwisie i kazał go wbić do książki. Gdzie tu podrabianie? W takim przypadku przebiegu nie będzie w bazie danych VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu właściciel zrobił przegląd auta w nieautoryzowanym serwisie i kazał go wbić do książki. Gdzie tu podrabianie? W takim przypadku przebiegu nie będzie w bazie danych VW

 

więcej jest takich wpisów w książce :) Każda wizyta w aso powinna być odnotowana w książce serwisowej? Czy tam jedynie są wbijane zmiany oleju itp? Pytam bo ze zdjęć wpisów które dostałem, tylko 4 miały pokrycie z tym co mam na historii serwisowej. Wpisy z 2007-2010r. Niestety nie ma w książce tego wpisu przy przebiegu 162 525km, a wedle moich informacji wtedy były robione jedynie badania spalin. Po dacie wpisów wychodzi na to że wymiana i lakierowanie drzwi były robione w aso w Danii 2015-01-106 i 2015-02-02, ale nie zostało to wbite do książki.

To co otrzymałem wrzuciłem tu:

https://goo.gl/photos/ZSSjMZ4vFKAfEEdf7

będę wdzięczny jak ktoś zerknię i podpowie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że w przypadku 11-letniego auta bardziej istotny jest jego aktualny stan stwierdzony organoleptycznie niż takie dociekanie

Zgodzę się z Tobą, dlatego nie wykluczam że go nie kupię. Jestem już umówiony na jutro na "oglądanie". Nie wiem jak to jest do końca z tymi książkami serwisowymi, także wolę się dowiedzieć czy każda wizyta w aso musi być odnotowana w książce czy nie koniecznie :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem auto z DE i porównałem wpisy w książce z historią z aso to w książce były tylko wpisy z przeglądów, serwisów olejowych, itp, a usterki zgłaszane przez klienta i robione w aso już nie były wbijane do książki.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się poniekąd wszystko zgadzało. No nic, na jutro umówiony jestem i będę sprawdzał. Kompa mam, czujnik lakieru muszę jedynie ogarnąć. Numery blach i datę rejestracji podał bez problemów, także moim zdaniem gościu nie ma nic do ukrycia. Rdzewiejące drzwi to bolączka passatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, chociaż ja nie doświadczyłem. Na pewno standardem jest tylna klapa, co z resztą było tu przed chwilą poruszane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności