Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

To 2,7 w audi tez meeeega poszukiwane. Każdy by to chciał a w manualu bez quattro to juz wgl święty gral. Ja tam bym wchodził w 170 koni 2,0 tdi. Miałem c6 w 140 koniach i kilka osób z tego forum moze potwierdzić jak w 5 dorosłych osób tym jechaliśmy autostradą. 170 koni na pewno da sobie radę a koszty zakupu i eksploatacji duuuuzo mniejsze. Ostatnio miałem 2010r sedan na S-Line zarejestrowany za 50k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę go zraził handlarz wywieraniem presji( np tekst typu że jak się do wtorku nie sprzeda to auto wraca do Niemiec itp)

No qrwa żenada :wmorde, zabiłbym gościa śmiechem :lol3. I życzyłbym mu szerokiej drogi. Przecież nikt go do Polski nie ciągnął na siłę. Nie kupisz tego będzie inne. A to drugie może i pewniejsze bo od prywatnego. Wiedziałem, że handlarze to specyficzny "gatunek" ale, że aż tak :ocochodzi. A wracając do auta to gadałem kiedyś z Wąskim, który ma B7 170 kucy i z tego co pamiętam to twierdził, że spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To 2,7 w audi tez meeeega poszukiwane. Każdy by to chciał a w manualu bez quattro to juz wgl święty gral. Ja tam bym wchodził w 170 koni 2,0 tdi. Miałem c6 w 140 koniach i kilka osób z tego forum moze potwierdzić jak w 5 dorosłych osób tym jechaliśmy autostradą. 170 koni na pewno da sobie radę a koszty zakupu i eksploatacji duuuuzo mniejsze. Ostatnio miałem 2010r sedan na S-Line zarejestrowany za 50k

No właśnie posiadam manual i bez quattro :D

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak- aut jest na serio pełno na rynku- ale tych spełniających konkretne kryteria już jak na lekarstwo. Więc skończcie jeden z drugim gadać, ze jak nie ten to następny. Który następny?? Gdzie stoi?? 300km od domu a może 500??

O ile miał licznik przekręcony , ile elementów malowane???

Dlatego właśnie się auta wywozi do Niemiec bo tam klient nie wie i nie ma zamiaru sobie głowy zaprzątać czujnikami lakieru.

 

Ale macie oczywiście prawo myśleć, że to Wy rozstajecie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie świetna prezencja, fajny rocznik, MEEEEGA środek. Cena normalna. Jest do tego fv- ale tutaj moje obawy czy aby na pewno firma legalnie płaci VAT bo aż sie martwię dlaczego on kosztuje tylko 60 i z tego 15 idzie do fiskusa- gdzie miejsce na zarobek kogoś kto sprowadził z Francji.

 

Ogólnie super. Ale sprawdź firmę. Nie wiem jak to zrobić ale pewnie są sposoby.

 

 

https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/#1

 

sprawdzisz jedynie czy jest aktywnym podmiotem VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rzućcie okiem na ten egzemplarz:

 

http://allegro.pl/vw-passat-tdi-highline-xenon-skora-pdc-highline-i6686253923.html?reco_id=b1ed83d7-dfbb-11e6-acca-028a8f1e5dbf&ars_rule_id=201

 

Mój obecny pasztet się już strasznie sypie, z blacharką z 5k musiałbym włożyć, żeby dalej nim jeździć. Co możecie mi powiedzieć na oko o przedstawionej sztuce. Auto jest na komisie blisko mnie, wiadomo, że mogło być trochę kilometrażowo zmodyfikowane. Poczytałem trochę też o tym 2,5tdi i ponoć od 2002r. raczej nie ma się zbytnio czym martwić? Jeszcze nie dzwoniłem po VIN, więc nie wiem czy faktycznie dalej stoi na tych blachach, więc doszłaby akcyza (można śmiało policzyć te 2k?). Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po modyfikacjach były silniki od 2003r, a nie od 2002 (przynajmniej w Passacie).

Rozpoznasz je po kodzie silnika-BDG (163KM) i BDH/BAU (180KM, 4Motion).

Przebieg z duuuuuużym prawdopodobieństwem modyfikowany.

Myślę, że w tej cenie znajdziesz już auto z nowszym motorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doliczyć sobie do tej ceny kilka tysięcy na zmianę walka itp i jeździć można dalej.Nie rozumiem co macie z tymi silnikami u mnie ludzie na roku mają z 6 a6 2.5 przed 2003 rokiem i smigaja, jak dbasz tak masz, wiem ze tez loteria gra bo jedni kupią i jeżdżą z 5 lat a drugi po miesiącu będzie pchal

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym 2,5tdi jest taki ze nawet jak przeczytasz fora przed zakupem i się nie wystraszysz to potem jak będziesz sprzedawał to nakłonić wszystkich chcących kupić aby tez przeczytali fora i przestali się bać.

Kupujesz tanio i tanio sprzedajesz.

Nie wiem nic na temat ich właściwości użytkowych poza tym ze auto ciężkie, Ciężki przód i pali 10-12 zamiast 7-8 na Wrocławiu. Natomiast wiem, że mega problem z dalszym odsprzedaniem. Co zreszta widać po cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Koledzy rzućcie okiem na ten egzemplarz:

 

http://allegro.pl/vw-passat-tdi-highline-xenon-skora-pdc-highline-i6686253923.html?reco_id=b1ed83d7-dfbb-11e6-acca-028a8f1e5dbf&ars_rule_id=201

 

Mój obecny pasztet się już strasznie sypie, z blacharką z 5k musiałbym włożyć, żeby dalej nim jeździć. Co możecie mi powiedzieć na oko o przedstawionej sztuce. Auto jest na komisie blisko mnie, wiadomo, że mogło być trochę kilometrażowo zmodyfikowane. Poczytałem trochę też o tym 2,5tdi i ponoć od 2002r. raczej nie ma się zbytnio czym martwić? Jeszcze nie dzwoniłem po VIN, więc nie wiem czy faktycznie dalej stoi na tych blachach, więc doszłaby akcyza (można śmiało policzyć te 2k?). Co myślicie?

 

Kolego szukaj 1.9 tdi 130km, ja mam avf jestem z niego zadowolony, osiągi będziesz miał takie same jak 2.5 tdi a spalanie o 2-3 litry mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem;)

może ktoś coś o tym poniżej?

 

warto się interesować i jechać?

https://www.olx.pl/oferta/vw-passat-1-8t-idealny-stan-xenon-oplacony-CID5-IDjFyF5.html#59d3c6e5ff

 

pzdr,

misiek85

 

Wygląda całkiem przyzwoicie ale co do tego "udokumentowanego przebiegu" to mam trochę wątpliwości :noniebardzo. Mój jest o 2 lata starszy, też sprowadzany co prawda z Francji ale ma o te drobne 100k więcej przebiegu. Więc ta książka to chyba może służyć jako bajka dla dzieci :bezzebow. Ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ocenić: co myślicie... może coś nie pasuje? coś podejrzane? Dziękuję za każdą opinie!

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-passat-variant-highline-2-0-tdi-cr177km-dsg-bluemotion-technology-ID6yK26N.html

Homologacja ciężarowa - hm, powinno mnie to zmartwić? Samochód chce kupić na firmę, ale nie wiem czy ta homologacja to nie będzie problemem. Auto ma być używane u mnie w firmie jako osobówka 50% na firmę i 50% jako prywatne - na tej zasadzie. Może ktoś zna temat i pomoże? Po prostu zależy mi na odliczeniu 50% vatu.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ten pasek był bity z każdej strony widać inny odcień szczególnie na zderzaku i błotnikach ....

 

https://www.olx.pl/oferta/passat-4-motion-b5-2000-rok-1-9-tdi-115-km-super-stan-wazne-oc-11-2017-CID5-IDjXxdF.html#e2069295d1

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bity jak bity... ale napewno spartolony że szkoda mówić i patrzeć więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że drzwi były zmieniane , bo patrząc na tył to drzwi nie pasuja do błotników ale klapa i zderzak zgadza się z błotnikime , może były rudzielce pod listwami i ktos 4 furtki zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny spotykam się z tym, że ktoś wlewa do pompowtrysków olej 10W40, może mnie ktoś poprawi, ale ja nie spotkałem się z półsyntetykiem spełniającym normę 505.01. Niektórzy ludzie myślą, że jak silnik osiąga 300tyś. km to się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie może nie o Paserattiego, ale o coś z rodziny VW.

Planuje zakupić partnerce jakieś pierwsze auto. Wymagania? W zasadzie trzy:

1)Żeby było małe.

2)Żeby nie paliło tyle co stary wujek Czesiek przy wódce.

3)Żeby gnie było mocno awaryjne.

Rozmyślałem nad różnymi autami, ale jednak coś z VW chyba będzie najrozsądniejsze. Z tymi samochodami nigdy nie było problemów z dostępnością gratów, z naprawą itp. Passat odpada, jednego w domu mamy. Golf 4 generacji to już jednak auta mocno wyeksploatowane ze względu na swój użytkowy charakter. Na polu bitwy zostaje wszystko od Polo w dół. Aczkolwiek ja zastanawiam się nad Lupo. Widywałem to na ulicach, nigdy w tym nie siedziałem ale jak dla jednej osoby, czasem max dwóch to nie będzie problem z miejscem.

 

Do sedna:

Miał ktoś do czynienia z VW Lupo, czy jest to warte zachodu? Bywam za granicą i takie auto spokojnie sobie kupię do 1000 ojro i na 6 miesięczną naukę jazdy dla partnerki wystarczy, a dalej pomyślę co z tym zrobić. Niemniej jednak nie chciałbym zaliczyć wpadki i wybrać jakiegoś dziadowskiego silnika czy ogólnie auta które jest jeżdżącym "raglem". Poglądowo daje link do dwóch aukcji bo ten zielony dla babeczki wygląda fajnie, cena też do przyjęcia:

http://allegro.pl/vw-lupo-2001r-instalacja-lpg-prins-tylko-107tys-km-i6684701113.html

 

i drugie autko, z tego co wyczytałem z ponoć lepszym silnikiem benzynowym:

http://allegro.pl/vw-lupo-1-4-75km-klimatyzacja-alufelgi-z-niemiec-i6690207346.html

 

Drodzy użytkownicy, liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast z Polo czy Lupo rozejrzyj się za Toyotą Yaris :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast z Polo czy Lupo rozejrzyj się za Toyotą Yaris :-)

Albo coś w Seata

I nie kupuj bez klimy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności