Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volksw...-ID6yAx41.html

 

Mam możliwość kupna identycznego, ale z grudnia 2012.

 

Od znajomego z pierwszej ręki jeździł nim 4 lata, 130kkm przejechane.

 

Cena 65 tys.

 

Serwisowany od samego początku w ASO.

 

Bez poważnych przygód. Malowanie maski i walnięty z prawej strony niegrożnie na krzyżówce.

 

Brać czy nie brać?

 

Uda się za 6 miesięcy ewentualnie na nim zarobić?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy umowa KS, czy faktura, jeśli faktura to może coś przytulisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym Passacie ? https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-177km-highline-faktura-vat-23-kamera-navi-skora-ID6yIOPL.html#a5f9cbce33 myślę poważnie o zakupie. Bardzo proszę o opinie. Dziękuję.

 

Malowana maska. Reszta elementów według sprzedającego w oryginale. ASO od początku do końca. Rozrząd zrobiony. Francja.

 

WVWZZZ3CZEE005451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o tym Passacie ? https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-177km-highline-faktura-vat-23-kamera-navi-skora-ID6yIOPL.html#a5f9cbce33 myślę poważnie o zakupie. Bardzo proszę o opinie. Dziękuję.

 

Malowana maska. Reszta elementów według sprzedającego w oryginale. ASO od początku do końca. Rozrząd zrobiony. Francja.

 

WVWZZZ3CZEE005451

Jak HighLine to dla czego zwykle lampy ma na H7 ?

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. Tak to wszystko ma, tylko ksenonów brak, ale widocznie taka wersja. Jakby ktoś rozkodował VIN to wiedziałbym czy od początku czy z produkcji wyjechał bez ksenonów.

 

Czy ktoś ma taką moc? :) nie ukrywam, ze bardzo zalezy mi na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 3 razy sprawdziłem moc u pewnego forumowicza !

Poszukaj a znajdziesz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francja i brak xenonów. Normalka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzi o autko z linku https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-170-km-6-biegow-po-oplatach-z-niemiec-ID6yITjw.html

Byłem, oglądałem, jeździ dobrze-wkręca się na obroty ładnie, nie szarpie. Do wymiany tylna klapa (lub malowania) i prawy tylny błotnik do malowania (cały jest w oryginale-mierzyłem).

Wydaje mi się technicznie bez zarzutów, jeszcze przed ewentualnym zakupem podjechałbym do aso czy innego warsztatu na sprawdzenie.

Teraz ma ok 276000, są dokumenty na wypalanie DPF ok 40tys km temu, regenerowana turbina, wymieniane jakieś elementy zawieszenia, prawdopodobnie wymieniana dwumasa (przy tym przebiegu chyba dawałaby już o sobie znać). To wszystko robione było w Niemczech, bo właściciel polak tam pracuje i tam poruszał się nim.

 

Czy silnik 170KM z tego rocznika jest problematyczny? Czy przez konieczność malowania skreślić go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już 3 razy sprawdziłem moc u pewnego forumowicza !

Poszukaj a znajdziesz !!

ja już sprawdzałem moc u tego forumowicza 10x bo obecnego passka też trochę zeszło mi czasu żeby znaleźć, ale teraz to już za późno bo jutro o 10 rano serwis mam sprawdzający auto, to chyba tam mi to powiedzą? ale obeszłoby się może bez 60 kilometrów drogi i 250 zł za serwis.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Francja i brak xenonów. Normalka ;)
To samo powiedział mi sprzedawca, że we Francji to norma brak ksenonów, ale dla mnie to nie jest normalka, tym bardziej, że w obecnym posiadam no i już jestem przyzwyczajony, ale może jakoś to przeżyje ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy silnik 170KM z tego rocznika jest problematyczny?
pamiętam jak kupowałem swojego obecnego passata to omijałem 2006, 2007 i 2008 dużo ludzi narzekało na te silniki i brałem pod uwagę 2009 albo 2010. Ale też znam przypadki, że 2006r a były żylety, żadnych awarii. PS. Polecam Ci żebyś rozejrzał się za czymś w DSG - super sprawa.... jazda bajka i już nigdy nie będziesz chciał manuala. Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN

Jeśli VIN ok to umówienie oględzin

Na oględzinach miernik lakieru.

Jeśli to ok to albo ASO na finalne sprawdzenie albo jakikolwiek warsztat, który sprawdzi auto tak ogólnie- a jak by jeszcze zaczytał błędy to by było super.

Ogólnie świetna prezencja, fajny rocznik, MEEEEGA środek. Cena normalna. Jest do tego fv- ale tutaj moje obawy czy aby na pewno firma legalnie płaci VAT bo aż sie martwię dlaczego on kosztuje tylko 60 i z tego 15 idzie do fiskusa- gdzie miejsce na zarobek kogoś kto sprowadził z Francji.

 

Ogólnie super. Ale sprawdź firmę. Nie wiem jak to zrobić ale pewnie są sposoby.

Mi to wyglada wszystko za dobrze.

Ale nie przekreślam. Wręcz zachęcam do dalszej wnikliwej analizy i szybkiej decyzji bo to zaraz zniknie.

 

Aha- gdyby ktoś chciał poruszyć temat wczesnej wymiany rozrządu- w naszym firmowym b7 tez robiliśmy dokładnie w tym samym czasie tzn 150tkm gdyż pompa wody była nieszczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...pamiętam jak kupowałem swojego obecnego passata to omijałem 2006, 2007 i 2008 dużo ludzi narzekało na te silniki i brałem pod uwagę 2009 albo 2010...

 

Przecież 2008 już na CR, więc czemu narzekanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież 2008 już na CR, więc czemu narzekanie?

Koniec 2008r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec 2008r.

 

Dziękuję, nie wiedziałem.

 

Jak sprawdzić czy mój na CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, nie wiedziałem.

 

Jak sprawdzić czy mój na CR?

Po oznaczeniu silnika. Np wlepka

3 litery PD

4 litery CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo powiedział mi sprzedawca, że we Francji to norma brak ksenonów, ale dla mnie to nie jest normalka, tym bardziej, że w obecnym posiadam no i już jestem przyzwyczajony, ale może jakoś to przeżyje

 

Owszem, to tutaj normalne. Niewiele aut go posiada, aczkolwiek nie wiem dlaczego. Sam szukałem z bixem ale jak już był to total wypas za chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić czy mój na CR?

Jeśli oznaczenie BMR z Twojego proflu jest prawdziwe to masz odpowiedz

 

 

 

 

3 litery PD

4 litery CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, to tutaj normalne. Niewiele aut go posiada, aczkolwiek nie wiem dlaczego. Sam szukałem z bixem ale jak już był to total wypas za chore pieniądze.

Ja mam z Francji i mam biksenon skrętny z doświetlaniem

 

Będzie ci tego brakować i jak kupisz to będziesz go dokładał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aha- gdyby ktoś chciał poruszyć temat wczesnej wymiany rozrządu- w naszym firmowym b7 tez robiliśmy dokładnie w tym samym czasie tzn 150tkm gdyż pompa wody była nieszczelna.

 

W moim CFFB przy około 120k km też puscilo uszczelnienie pompy wody. Wymieniłem przy okazji cały rozrząd.

 

Szukaj wersji z "xeonami", pamiętaj czas tylko na Twoją korzyść gra. Pośpiech nie jest wskazany, za pół roku trafisz inne auto moze lepiej wyposażone.

 

Moje auto ponad 8 miesięcy pomagali mi szukać znajomi :)

Na początku też miałem ochotę cokolwiek brać byle by B7 , ale znajomy uspokajał i kazał czekać na lepsze wyposażenie.

 

Dobrze że posłuchałem :)

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Edytowane przez pirzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli oznaczenie BMR z Twojego proflu jest prawdziwe to masz odpowiedz

 

IMG_8021.jpg

 

To chyba będzie CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba będzie CR?
Może kiedyś będzie, na razie to PD
Koniec 2008r.
tylko pod warunkiem że rok kończy się w marcu :lol2 Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności