Skocz do zawartości
bacaino

Plastiki, oslony podzespolow komory silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainteresowal mnie temat plastikow - oslon na podespoly w komorze silnika. Wiem ze mozna zalozyc oslone na filtr powietrza, ale czy mozna zalozyc inne rodzaje takich oslon? Posiadam Passata B5 z silnikiem AFN. Czy ktos zna rodzaje plastikow jakie beda fabrycznie pasowac do mojego auta, ale moze i innych. Ponizej kilka zdjec z plastikami, te same wersje silnikowe a inne plastiki a przynajmniej jesli chodzi o filtr powietrza:

1.jpg

OSLONY PASSAT B5.jpg

201209211314a.jpg

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki inne

bo pierwszy to atj/ajm a drugi to chyba afn

plastiki pewnie nie podejda ale dokladnie nie wiem bo nie przymierzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawa osłona widoczna na fotkach jest seryjna ,ma ktoś może na sprzedaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego co widze mozna zamontowac lewa oslone na filtr powietrza, oslone na silnik, prawa oslone na zbiorniczek plynu od wspomagania kierownicy itp, podszybie, niedawno tez czytalem o jakiejs oslonie na zamek maski..niestety nie moge znalezc zdjecia. Teraz pytanie..jak fachowo sie nazywaja takie oslony i czy do AFN pasuja inne, procz silnikowej rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fotkę nr. 3 to osłonę na filtr powietrza możesz założyć jak masz w puszce na filtr dziury,żeby ją przykręcić.U mnie nie było więc zakupiłem używkę i już mam osłonkę.

Osłona po prawej,ta duża była fabrycznie montowana chyba tylko w "dużych benzynach".Za używkę ostatnio krzyczeli sobie coś około 150 zł.Troszkę kombinując idzie ją założyć do TDI,ka,ale na razie kasy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy ktoś zna numer wg. Etki tej osłony z pierwszego zdjęcia co maskuje filtr powietrza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do pytania Łukasza, a dodatkowo - zna ktoś nr osłony na zbiorniczek wspomagania (tej dużej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączam do pytania Łukasza, a dodatkowo - zna ktoś nr osłony na zbiorniczek wspomagania (tej dużej)?

 

Czesc, numer osłony na zbiorniczek wspomagania (duża) 3B0 119 487 C używana przy silniku benzynowym VR5 2,3 l

Tej drugiej nie moge na razie zlokalizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osłona filtra powietrza (tego na zdjęciu) to:

3B0 133 849 A

 

Więcej o osłonach na tej super stronce: http://www.passatplus.de/umbauten/motorabdeckung/motorabdeckung.htm

 

ktoś zna cenę tej osłony filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używka ze 30 dychy na szrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

137 zł brutto w serwisie w Płocku czas czekania ok 7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używka ze 30 dychy na szrocie

 

137 zł brutto w serwisie w Płocku czas czekania ok 7 dni

 

to fajnie ze zabrałem za darmo od kolegi bo się przyda widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie przedstawia mojego passata B5 1.9 tdi AHH 90ps, wszystkie osłony na filtr powietrza i ta duża na zbiorniczki spryskiwaczy i wspomagania pochodza z passata b5 2.3 v5.

Miło widzieć swojego paska zdjęcie ;)

Ta osłona na filtr jest chyba jednyna najwieksza dostepna w passatach, ja upolowałem za 30zł, a ta druga za 60zł, ale nowa kosztuje grubo ponad 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekino

Koledzy a ja mam takie pytanko z innej beczki co do tej osłony podszybia na akumulator i całą resztę. U mnie tej osłony niema i tak jak na 2 zdjęciu akumulator widać. Czy w każdym pasacie przed liftem taka osłona powinna być?? czy po prostu niektóre tej osłony nie maja?? Mechanik mi powiedział że powinna być osłona bo cała woda leci na akumulator. Szukałem na allegro ale tam sa tylko osłony do passatów po lifcie. Pozdrawiam i czekam za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przed liftem byla tylko czesciowa oslona na filtr przeciwpylkowy, akumulator nie byl osloniety.

 

Mechanik mi powiedział że powinna być osłona bo cała woda leci na akumulator.

 

Patrz ... tyle tysięcy pasków 3B jeżdzi z akumulatorem "na wierzchu" i jakoś sie nic nie dzieje :chytrus

 

Da sie założyć osłonę od 3BG do 3B - jest gdzies o tym temat w warsztacie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam takie pytanko z innej beczki co do tej osłony podszybia na akumulator i całą resztę. U mnie tej osłony niema i tak jak na 2 zdjęciu akumulator widać. Czy w każdym pasacie przed liftem taka osłona powinna być?? czy po prostu niektóre tej osłony nie maja?? Mechanik mi powiedział że powinna być osłona bo cała woda leci na akumulator. Szukałem na allegro ale tam sa tylko osłony do passatów po lifcie. Pozdrawiam i czekam za odpowiedź
http://forum.vw-passat.pl/threads/91355-Zmiana-podszybia-w-B5-3B-na-podszybie-z-B5-3BG

Zwróć uwagę na http://forum.vw-passat.pl/threads/91355-Zmiana-podszybia-w-B5-3B-na-podszybie-z-B5-3BG?p=1759431&viewfull=1#post1759431

http://forum.vw-passat.pl/threads/91355-Zmiana-podszybia-w-B5-3B-na-podszybie-z-B5-3BG?p=1426709&viewfull=1#post1426709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik mi powiedział że powinna być osłona bo cała woda leci na akumulator.

Powinieneś zmienić mechanika Kolego,za brak wiedzy merytorycznej....

Przepraszam Tomnik,ze cytowałem Twoją wypowiedź,rozpędziłem się najzwyczajniej....:D:D

Edytowane przez weak_michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy próbował ktoś założyć osłonę silnika od PD115 do PD130 ?

 

Dokłądnie chcę zamienić moją >

DSCN3046.JPG

 

 

Na dokładnie taką:

3486336771

 

 

 

 

Pasować będzie ? Orientuje się ktoś jak mają się miejsca montażowe w przedlifcie i po lifcie ?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuję sie ktoś czy bedzie pasowała taka osłona od silnika PD 115: 541d532b0c08.jpg

 

Na mój silnik PD 90 ktory posiada taka osłonę ? :

f54d8606da3e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności