Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wczoraj POI od kolegi Blopa wgrane i na Rns-ie wszystko jest pieknie wyświetlone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na karcie musi być folder PersonalPOI i w nim dopiero plik z POI. U mnie inaczej nie widział i nie aktywny było "Importuj"

 

:wmorde

 

post nr2

 

Sposob instalacji z karty pamieci:

1. Sciagamy paczke rara,wypakowywujemy na karte pamieci koniecznie musi to byc w formacie:

x:/PersonalPOI/Poi.db3

(nie moga byc to inne katalogi / podkatalogi -RNS nie bedzie widzial innej formy).

2. Po wlozeniu karty do naviwchodzimy w menu SETUP / NAWIGACJA / MOJE CELE SPECJALNE / IMPORTUJ.Po wgraniu wyswietli sie komunikat o pomyslnym zaintalowaniu POI.

3.Mozna teraz dodac punkty POI aby byly wyswietlane na mapie czy toprzez mape czy przez SETUP / MAPA / WYBIERZ SZCZEGOLY MAPY -> tamna samym dole bedzie Personal POI. Wybieramy sobie, to co ma siepojawic na mapie. Ograniczenie samej navi to max 10 punktowwyswietlanych jednoczesnie.

 

Czytajcie temat OD POCZĄTKU a nie od końca ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Wgrałem na karte POI od kolegi Blop, jednak po zaimportowaniu POI nie mogę dotrzeć do folderu "WYBIERZ SZCZEGOLY MAPY" - jest on w nawigacji nieaktywny ale widoczny. POI było dobrze (według mnie) zaimportowane ponieważ mogę bez problemu sprawdzić szczegóły POI lecz nie mogę tych punktów ustawic. Jakieś rady/pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany soft 5269 działa jutro zmieniam na 4120a użyłem równiż nowej karty SD do wgrania POI Navi nie przyjęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem.

Wgrałem na karte POI od kolegi Blop, jednak po zaimportowaniu POI nie mogę dotrzeć do folderu "WYBIERZ SZCZEGOLY MAPY" - jest on w nawigacji nieaktywny ale widoczny. POI było dobrze (według mnie) zaimportowane ponieważ mogę bez problemu sprawdzić szczegóły POI lecz nie mogę tych punktów ustawic. Jakieś rady/pomysły?

to chyba musi być coś z mapą bo w tym katalogu są nie tylko wgrane POI ale także do wyboru i wyświetlania te oryginalne (niekoniecznie obejmujące Polske).

Były swego czasu dostępne w sieci takie wersje mapy (modyfikowane), w które od razu były wgrywane jakieś POI, i wtedy nie dawało się dodać własnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba musi być coś z mapą bo w tym katalogu są nie tylko wgrane POI ale także do wyboru i wyświetlania te oryginalne (niekoniecznie obejmujące Polske).

Były swego czasu dostępne w sieci takie wersje mapy (modyfikowane), w które od razu były wgrywane jakieś POI, i wtedy nie dawało się dodać własnych...

 

i właśnie taką mam. Moglby ktos podeslac dobrą mape?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana softu 5269 na 4120A udała się PersonalPOI z karty SD od razu zaimportowane do navi. W końcu mogę się cieszyć własnymi punktami POI. W moim przypadku soft 4120A okazał się właściwy. Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość kolegom z forum i życzę udanych wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba musi być coś z mapą bo w tym katalogu są nie tylko wgrane POI ale także do wyboru i wyświetlania te oryginalne (niekoniecznie obejmujące Polske).

Były swego czasu dostępne w sieci takie wersje mapy (modyfikowane), w które od razu były wgrywane jakieś POI, i wtedy nie dawało się dodać własnych...

 

Ja dzisiaj tez dograłem PersonalPOI. Wszystko działa bez problemu. Ale muszę odnieść się do powyższego. Otóż każda mapa ma zaimplementowane POI, które ładują się razem z mapą. To czy chcemy je uaktywniać czy nie zależy od nas, ale dogrywane, nasze POI znajdują się na końcu listy w katalogu właśnie PersonalPOI, które też możemy sobie wybrać. Reasumując: POI możemy wybierać zarówno te, które wgrane są z mapą jak i te dograne przez nas. Warunek jest jeden. Nie możemy wybrać więcej niż 10 kategorii. Tak więc jak mamy wybrane 10 kategorii, to dodając inne POI musimy niektóre wykasować (wyeliminować z listy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej POI które przygotowywałem pod siebie, może Wam też się przydadzą, dziś była kompilacja

 

a stąd można pobrać http://www.bimbasz.com/personalpoi.rar

 

poi.rns510.bimbasz.com.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te fotoradary to tylko w chorwacji czy i w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te fotoradary to tylko w chorwacji czy i w Polsce?

kategoria Chorwacja dotyczy Chorwacji, a w kategorii Radary sa stacjonarne fotoradary w Europie w ilości 32922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a odcinkowe też są w tej kategorii? bo u nas mało ale w Europie już się tego trochę pojawiło....

odcinkowych nie ma, ale jak potrzeba to sie doda :)

to są tylko stacjonarne radary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz.

 

Fajnie to poukładałeś. Na pewno skorzystam, już ściągnąłem ;-)

Pozdrawiam.

 

PS. Jakbyś mógł, to rzeczywiście przydałyby się jeszcze fotoradary odcinkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Jakbyś mógł, to rzeczywiście przydałyby się jeszcze fotoradary odcinkowe.

 

Nie ma problemu,

Mogę dodać i więcej kategorii, czy Ktoś ma w jakąś bazę aktualnych POI, np z miplo.pl czy poipoint.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma kompletną bazę POI? mam tam jakieś dostępy do poipoint, ale z powodu ich restrykcji i mojego jak się okazuje wkładu w jej tworzenie, mogę pobrać tylko trochę punktów w celu np uzupełnienia brakow.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dostęp do miplo z racji posiadania licencji na automapę ale czasy, kiedy można było od nich pobrać plik z pkt-mi dawno minęły. Teraz tylko synchronizacja jest możliwa. Chyba, że ktoś podpowie jak można..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, dodałem kiedyś im blisko 700 punktów, potem przejęli je na własność, a teraz nimi handlują:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a odcinkowe też są w tej kategorii? bo u nas mało ale w Europie już się tego trochę pojawiło....

dodane odcinkowe, ale pobierane z poipoint a tam duzo ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, działa bezproblemowo, dzięki ale okazyjnego piffka nie dostaniesz bo admini zabraniają... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez tapatalk nie mnozna pobrac na kompie z chroma dział, sorki za zamieszanie, a Bimbasz dzieki za bazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności