Skocz do zawartości
buri2604

Zbyt duże spalanie i brak mocy passat 1.9tdi awx Logi

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, ale jednak stwierdził, że nic nie może zrobić!

Wszystko mu powiedziałem, pokazałem poszczególne logi i powiedział, że jeśli wszystko sprawdzone, a pompki nie, to jedynie pompki dać do sprawdzenia.

I teraz moje pytanie, gdzie taki owy warsztat sie znajduje.

Jestem z okolic Kwidzyna- Woj. Pomorskie

Chcem je wysłać do domu, a potem najlepiej jakoś w moich rejonach, jak taka operacja wygląda Panowie?

 

---------- Dodano o 14:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:09 ----------

 

A np, przypchany n18 ma on wpływ na moc początkową? Jeśli n75 mam sprawny?

Dziś zaślepiam egr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo panowi, zyjecie? :-)

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanik ma takiego samego Passka z tym samym silnikiem to dlaczego on nie podmieni Ci pompek ze swojego na próbę. To jest kwestia 30 min. roboty a przynajmniej będziesz wiedział czy to ich wina.

Prawidłowo działający zawór EGR nie ma prawa się uchylić w trakcie przyspieszania samochodu a gdyby się zawiesił to już na wstępie nie byłbyś w stanie tym samochodem przyspieszyć i uzyskać zadanego ciśnienia doładowania więc jestem pewien, że zaślepienie dolotu spalin do niego niczego nie zmieni. Poza tym w Twoich logach z pierwszej strony widać, że EGR działa sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak zacząłem się wgłebiać w przyczyne muła, rozebrałem go i lekko wyczyściłem, był zasyfiony i sie nie domykał, ale wszystko wyczyściłem.

Jak będę miał dzień wolny, a będzie ładna pogoda, to z własnej nudy, wyciągne kolektor i go przeczyszcze.

Nie wiem czemu nie chciał ich podłożyć.

ale nawet na wagu u niego 2 były na minusie a ostatnia ponad 1.5

Powinny być blisko zera, a nie są. Tak rozmyślam czy jakbym ściągnął pokrywe i sprawdził lkub ustawił na nowo, jeśli są ustawione pąpki.

Może ktoś bez pojęcia je dotykał i są rozregulowane tylko :)

Widać to w logach?

Musze coś z tym zrobić, tylko nie wiem czy jest sens wydawać prawie 3k na regeneracje moich czy kupić używki, które były w 100% sprawne w poprzednim aucie i spalanie było w normie.

Auto może mieć np zrobione tylko 150k, ja max zrobie na nich następne 50 lub 100.

Bo po co ładować kase w nowe jak i tak ich do końca nie zużyje, a po co robić następnym właścicielom prezenty.

Rozmyślam tęz opcje kupieniaq **** takiego za 200zł, mocy by doszło i może spalanie spadło.

Ostatnio u tego gościa go gazowałem, a jak wracałem od niego to spalił mi nie całe 5 litrów ropy, przy stałej prędkości 80km/h.

Czasami one podawają dobrze, a czasami są rozjechane.

Nie dość że leją to jeszcze dawka jest spóźniona i tutaj ten muł na początku dlatego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przekaźnik jak go nazwałeś, to czujnik doładowania i w AWX ma się kończyć numerem 051C. Widać w logach, że masz seryjny soft, żadnego chipa tam nie ma.

 

kolego ja mam awx-a i mam czujnik z koncówka B to zle ??? bo mam cos namieszane z autem , troszkę już ogarnołem ale auto jak przyspiesza to się troszkę krztusi i ciagnie dalej czy to może być wina tego czujnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązał Pan problem z tym dużym paleniem bo mam ten sam problem i już 4 mechaników oglądało i nic nie znalazło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności