Skocz do zawartości
nd4sp

błąd 16885 czujnik prędkości pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki błąd występujący w borze rocznik 2002: błąd 16885 czujnik prędkości pojazdu zakres/możliwości brak osprzętu/nie związany z osprzętem.

Nie pisałbym takiego tematu i błąd olał, ale nie działa mi tempomat i licznik prawdopodobnie mi przekłamuje.

Jeżeli chodzi o auto to wg wlepki był to kiedyś tiptronic.

Jeżeli chodzi o tempomat to jest kierownica multifunkcja to sprawdzałem jej przyciski VAGiem i chodzą.

Jeżeli zaś chodzi o licznik to mam odniesienie do samochodu brata- on na liczniku 120 u mnie dopiero 100 itd.

Proszę o pomoc, gdyż tempomat na pewno mi się przyda, a problem licznikowy skończy się kiedyś źle na fotoradarze.

Czy to jest kwestia jakiegoś czujnika prędkości? O co może się sprawa rozbijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek bezpiecznik odpowiadający za światła cofania,a później impulsator.

Edytowane przez tequila1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za odgrzewanie kotleta, ale mam podobny problem w passacie b5 2.8 amx. Kiedys automat , obecnie manual. Posiada manetke tempomatu, wszystkie przyciski sprawne , vag wszystko pokazuje ok. Lecz tempomat nie dziala. Silnik zglasza blad 16885 - czujnik przyśpieszenia pojazdu ; sygnał nieprawidłowy; stały. Prosze o pomoc, sprawdziłem juz bezpieczniki , impulsator wymienilem na drugi, dodam ze licznik działa, ale na vagu w kanale 66 prędkość ani drgnie. Wszystkie czujniki abs sprawne, sprawdzalem poprzed delphi na kazdym kole wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności