Jump to content
nd4sp

błąd 16885 czujnik prędkości pojazdu

Recommended Posts

Samochód: B4 2.8 VR6 174KM (AAA)
    Rok prod: 1994

Witam,

mam taki błąd występujący w borze rocznik 2002: błąd 16885 czujnik prędkości pojazdu zakres/możliwości brak osprzętu/nie związany z osprzętem.

Nie pisałbym takiego tematu i błąd olał, ale nie działa mi tempomat i licznik prawdopodobnie mi przekłamuje.

Jeżeli chodzi o auto to wg wlepki był to kiedyś tiptronic.

Jeżeli chodzi o tempomat to jest kierownica multifunkcja to sprawdzałem jej przyciski VAGiem i chodzą.

Jeżeli zaś chodzi o licznik to mam odniesienie do samochodu brata- on na liczniku 120 u mnie dopiero 100 itd.

Proszę o pomoc, gdyż tempomat na pewno mi się przyda, a problem licznikowy skończy się kiedyś źle na fotoradarze.

Czy to jest kwestia jakiegoś czujnika prędkości? O co może się sprawa rozbijać?

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2002

Sprawdź na początek bezpiecznik odpowiadający za światła cofania,a później impulsator.

Edited by tequila1980

Samochód: B5(3BG) 2.3 V5 170KM (AZX)
    Rok prod: 2001

Sorrki za odgrzewanie kotleta, ale mam podobny problem w passacie b5 2.8 amx. Kiedys automat , obecnie manual. Posiada manetke tempomatu, wszystkie przyciski sprawne , vag wszystko pokazuje ok. Lecz tempomat nie dziala. Silnik zglasza blad 16885 - czujnik przyśpieszenia pojazdu ; sygnał nieprawidłowy; stały. Prosze o pomoc, sprawdziłem juz bezpieczniki , impulsator wymienilem na drugi, dodam ze licznik działa, ale na vagu w kanale 66 prędkość ani drgnie. Wszystkie czujniki abs sprawne, sprawdzalem poprzed delphi na kazdym kole wszystko działa.