Skocz do zawartości
Gość pszemek

Wymiana tylnych silentbloków wahacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passathan

Witam!

 

tez mam problem z tulejami tylnymi przednich wahaczy (Passat B4 1994), które wymienilem ( zresztą wszystkie tuleje przedniego i tylnego zawieszenia-belka) rok temu przed badaniami tecznicznymi. Teraz w listopadzie w trakcie następnych badań technicznych okazało się, że tylne tuleje przednich wahaczy padły i są do wymiany. Pojechałem na weryfikację zawieszenia do serwisu grupy VW i tam dowiedziałem się, że to typowe dla starszych Golfów i Passatów i te tuleje padają ciągle (podobno one przenoszą największe siły podczas ruszania , jak i hamowania. Może tak jest, ale rok czasu i niecałe 30 000 km to czyba lekka przesada, a raczej błąd konstrukcyjny. Tuleja kosztuje 20zł, ale wymiana 80 zł + regulacja zawieszenia. Toyotą Cariną II z 1992 zrobiłem 160 000 km do rozsypania się zawieszenia, a po wymianie tulei zrobiłem następne 107 000, sprzedałem ją i jeszcze nic nie stukało. Ale wracając do Passata wyczytałem, że są tuleje poliuretanowe, które są o wiele bardziej wytrzymałe.

Producenci tych tulei chwalą się, że ich produkty zamontowane w autach terenowych i użytkowanych w terenie nie uległy awarii w czasie 3 lat użytkowania. Poczytałem na stronie, że to jest dobre http://drm4x4.neostrada.pl/page2.html oraz,że można to zrobić samemu http://www.mercedesstory.pl/porada_18.php, ale ja nie mam garażu, ani na to czasu. Może któryś z Kolegów wie, gdzie mógłbym kupić takie tuleje imieć wtedy kilka lat spokoju. Na Allegro znalazłem polskiego producenta http://www.allegro.pl/item277625451_bmw_e36_tuleja_poduszka_belka_tylna_.html , ale nie ma on tulei do Passata. Pytał mnie o symbol tulei z katalogu, ale ja takowego nie mam. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł skąd wziąć te tuleje?

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka tylna:

tuleja metalowo-gumowa....3A0 501 541 2 szt. na stronę np. FEBI 03664

 

wahacz przedni:

silentblick przedni.......357 407 182

silentblock tylny.........191 407 181 E bez kołnierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi w warsztacie wymienili tuleje wahacza. Mam jescze do wymiany tyl ale narazie chyba dam sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi za co odpowiadaja te silentbloki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wahaczach, żeby wahacze siedziały sztywno na swoich miejscach, koła sie nie rozjeżdżały i sie nie tłukły wahacze.

Na tylnej belce, żeby belka trzymała sie stabilnie, nie nosiło tyłem po całej jezdni i żeby pasażerowie tylnej kanapy na dziurach nie mieli wrażenia że im sie coś od tyłków odbija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem tuleje metalowo gumowe tylne wachaczy przednich mam rozumiec ze to sa te silentbloki? mogłby ktos jakies linki podesłac jak to wyglada na przód jak na tył;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to wyglada na przód jak na tył;p?

To są przednie.

95de204b06f15008.jpg6c44dc410db442a8.jpg

 

A to jest tylna.

f5a5b6c40fbfe4b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki. bo u mnie teraz jak zimno to słychac taki delikatne pykanie ale raczej głuche i zastanawiam sie coz to moze byc;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dzieki. bo u mnie teraz jak zimno to słychac taki delikatne pykanie ale raczej głuche i zastanawiam sie coz to moze byc;p

Jeśli chcesz być pewien co ma luz to pojedź na szarpaki, tam wszystko wyjdzie. Koszt ok 30zł, od razu sprawdzenie amorów i hamowników. Warto raz na jakiś czas zrobić taki dodatkowy przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem byłem niby 3miesiace temu ale jutro pojade bo cos hamulec mi chyba łapie jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

schematycznie narysowałem wahacz i silent blok. proszę mi powiedzieć czy dobrze u mnie jest założony czy trzeba go o 180* przekręcić.

Bez tytułu.jpg

 

i jakie moga byc skutki jazdy jak jest zle założony

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wahaczu jest kropka a na silentbloku jest strzałka i tak się je montuje. skutki źle założonych?? szybciej się zużyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz dobrze założone. działa tak ze podczas hamowania tylko delikatnie wahacz chodzi i dobija do tego wybrzuszenia z gumy.

 

jeżeli byś go założył o 180* to działał by na przyśpieszenie a podczas hamowania koła by się rozjeżdżały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa tylko to nie ja robiłem dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności