Skocz do zawartości
Bart-S

[B6] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

że co, po WiFi?

 

Obstawiam, że indukcyjnie. W każdym razie kabelka łączącego element grzejny w szybie z autem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...W każdym razie kabelka łączącego element grzejny w szybie z autem nie ma.

właśnie że są,

dokładnie w tych samych miejscach jak dla szyby z widocznymi drutami grzewczymi. masa też jest w tym samym miejscu.

instalacja elektryczna zasilania szyby w B6 a B7 jest inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalacja elektryczna zasilania szyby w B6 a B7 jest inna
Marcin jesteś pewien? Ja mam u siebie szybę 3c8 a wiązkę mam ori wyciągniętą z B7. Wszystko pasowało p'n'p. Faktem jest że nagrzewnicę i panel klimy mam też z B7. Ale w B6 grzanie chyba też było po CAN-ie? Popraw mnie jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek 100% jest inna instalacja, inaczej jest sterowanie podawane, a ja miałem wiązkę z B6 i przerabiałem ją na B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otóż lekko odgrzeje temat ( widzę że jest co chwilę odgrzewany ).

 

Wiadomo wczoraj odprysk, dziś pęknięcie na pół szyby :( no ale nie ma tego złego...

Z racji tego że podczas zmiany auta jedyną rzeczą jaką mi brakowało w moim nowym passerati jest podgrzewana szyba.

Zastanawiam się czy ktoś z was przy okazji takiej usterki próbował dołożyć sobie ten gadżet do B7 ??

Z ilości jakiej przewaliłem w życiu aut i wiedzy jaką w tym czasie nabyłem wiem że większość aut ma instalowaną tzw. pełna elektrykę nawet przy najbardziej biednej wersji ( poza PANDAMI - tam bida nawet nie ma pociągniętej instalacji pod zapalniczkę :blink ) i zastawiam się czy w B7 jest identyczna robota co w ww. poście ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW nic nie daje w gratisie, jak nie masz grzanej szyby to wszystko musisz zamontować od zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratisów nie ma, ale jest miejsce gdzie swobodnie dołożysz graty ;)

Dokupisz lub dorobisz instalację, a miejsce już czeka na jej montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak będziesz robił z ubezpieczenia to musisz dobrze pogadać ( pewnie dopłacić) żebyś dostał podgrzewaną szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też troszkę odgrzeje temat z racji tego ,że stałem się posiadaczem pękniętej szyby od kilku dni . Czy taka szyba od b7 pasuje do b6 . interesuje mnie montaż kamery asystentów przód z b7 no i może też grzana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja też troszkę odgrzeje temat z racji tego ,że stałem się posiadaczem pękniętej szyby od kilku dni . Czy taka szyba od b7 pasuje do b6 . interesuje mnie montaż kamery asystentów przód z b7 no i może też grzana .

 

Pasuje (nawet ja taką mam :D) . Musisz tylko dokupić lusterko od b7. Swoją drogą podłączenie kamery z b7 wymaga dużo zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko i kamerę mam a parę innych gratów trzeba dokupić ale najważniejsze ,że szyba będzie pasować :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lusterko i kamerę mam a parę innych gratów trzeba dokupić ale najważniejsze ,że szyba będzie pasować :hurra

 

Jeśli się nie mylę to trzeba prócz tego trochę sterowników pozmieniać na te z B7 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat-szybę mam do wymiany, wiadomo, kamień... Zastanawiam się nad elektrycznie podgrzewaną.

Mam B6 z końca produkcji, panel od klimatronika już nowszy (taki, jak w B7).

Czy opis części z pierwszego postu będzie do mnie pasować?

Wszystkie kabelki, przekaźniki, wtyczki? Oczywiście poza panelem klimatronika ;)

Przy okazji będę wdzięczny za nr etka panelu klimatronika z grzanymi pupami i grzana szyba bez webasto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki z końcówką ED? Jest tańszy o 100zł na alledrogo od cc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A taki z końcówką ED? Jest tańszy o 100zł na alledrogo od cc.

 

3C0 907 044 ED - stosowany od 05/2008 do 10/2009 - grzane siedzenia, podgrzewana szyba przednia, czujnik jakości powietrza.

Ale początek oznaczenia się zmienia i to jest inny panel.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wygląda tak samo, jak CC.

Mowa o 5K0 907 044 ED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i temat aktualnie umarł...

Szkoda z AutoSzyby...

Dzwonili z Pilkingtona i zgodzili się na wymianę szyby na podgrzewaną eletrycznie przy moim udziale finansowym (dopłata różnicy między zwykłą a podgrzewaną) i już się ucieszyłem, ale zastrzegli, że muszę całkowicie zrzec się gwarancji na montaż tej szyby (bo będę dokładać instalację). Odpowiedziałem, że mogę zrezygnować z gwarancji na element grzejny, ale z gwarancji na montaż nie zrezygnuję, bo może pęknąć po montażu lub przeciekać podczas deszczu. Pani przez telefon była bardzo niemiła (nie wspominając, że oddzwoniła 2dni po umówionym terminie i po moim przypomnieniu się), na moją propozycję dot gwarancji odpowiedziała bezceremonialnie, że w takiej sytuacji zamontują zwykłą szybę i ona więcej z przełożonym o tym rozmawiać nie będzie.

 

Mam nadzieję, że jakość szyby Pilkingtona będzie nieporównywalnie wyższa od jakości obsługi infolinii Pilkingtona :-) Chyba komuś tam uderzyła woda sodowa, bo ma możliwość podejmowania decyzji ;-)

 

Tak czy siak graty powoli do tej szyby będę zbierać, bo kamieni na drogach leży wiele :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiada ktoś może rozpiskę ale do Passata B7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności