Skocz do zawartości
Bart-S

[B6] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

A czy panel klimatyzacji posiada opcję kodowania bo przy moim opcja kodowania jest wygaszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy panel klimatyzacji posiada opcję kodowania bo przy moim opcja kodowania jest wygaszona

 

panelu się nie koduje, jak ma przycisk od grzania szyby to po prostu on działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry raport! Czy są jakieś różnice СС 2010? HW: 3AA937087A OK?

Edytowane przez antonp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry opis.

 

A ja dorzucę swoje 3 grosze, – co jeszcze może się przydać i do czego.

 

357972742– uszczelka na przewód sterujący przekaźnika – ASO 2,20 zł (x2)

357972742C – uszczelka na przewód zasilający wtyczek szyby – ASO 2,20 zł (x2)

3B0919136A – uchwyt wtyczki zasilającej szybę strona pasażera – ASO 6,70 zł

000979981B – przewód 0,5 mm2 – (10 m w opakowaniu) – ASO 49.99 zł

000979985A – przewód 4 mm2 – (5 m w opakowaniu) – ASO 40.74 zł

000979986A – przewód 6 mm2 – (5 m w opakowaniu) – ASO 40.74 zł

 

Uszczelki dopychałem rurką założoną na kabel, aby weszły do końca we wtyczki.

 

Uszczelka 357972742

 

357972742.jpg

 

357972742_PRZEWOD.jpg

 

357972742_WTYK.jpg

 

Uszczelka 357972742C

 

357972742C.jpg

 

357972742C_PRZEWOD.jpg

 

357972742C_WTYK.jpg

 

Uchwyt wtyczki od strony pasażera.

 

3B0919136A

 

3B0919136A.jpg

 

3B0919136A_OBRAZ.jpg

 

3B0919136A_WTYK.jpg

 

3B0919136A_ZAMONTOWANY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu kupiłem oryginalne przewody – powód był jeden wszystkie te, które oglądałem na Warszawskim Wolumenie nie trzymała parametrów tj. miały zakres temperatur pracy -40 C do +70 C, oryginały maja w parametrach -40 C do +125 C. Wolę mieć większy próg bezpieczeństwa. Tym bardziej, że na podszybiu szczególnie latem potrafi być naprawdę gorąco.

 

Zaopatrzyłem się w przewód 0,5 mm2 i 6 mm2.

Dlaczego wybrałem tylko przewód 6mm2 a zrezygnowałem z 4 mm2? Potrzebowałem 6 mm2 do połączenia przekaźnik - skrzynka SB a ponieważ i tak wykorzystałbym go tylko +/- 70 cm, to zastosowałem do rozprowadzenia również 6 mm2 zamiast 4 mm2.

 

000979981B

 

000979981B.jpg

 

000979986A

 

000979986A.jpg

 

I oto moja gotowa wiązka przed montażem.

 

WIAZKA.jpg

Edytowane przez no_where

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moduł 3C8937049E będzie działał nie ma go na liście ,ale na próbę zakodowałem grzaną szybę i nie wywala błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E zamienia się na F ale nie znam funkcjonalności tego modułu. Może koledzy podpowiedzą (nie wyrzucenie błędu wygląda optymistycznie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy moduł 3c8937049e obsłuży szybę grzaną na pole nr2 czarnej wtyczki włożyłem pin na kablu i drugi koniec podłączyłem do uniwersalnego przekaźnika ,drugi styk przekaźnika podłączyłem do masy.

I niestety po wciśnięciu przycisku grzania przekaźnik nieraguje. Zaczoł się rejestrować błąd raz zwarcie z masą ,raz zwarcie z plusem.

W bloku nr 22 po wciśnięciu przycisku grzania pojawia się że grzanie załączonie ,przekaźnik ON , ale po 4 sekundach wyskakuje przekaźnik OFF,grzanie nie załączone.

 

Wygląda że bordnez o tym numerze nie obsługuje g. szyby ,ale dlaczego na 4 sekundy w blokach pokazuje że szyba jest załączona ???

Czy przyczyną może być za duża temperatura otoczemia ( dziś było 26 stopni), czy może niewłaściwa rezystancja przekaźnika ???

Dodam że dioda na panelu klimatyzacji od grzania nie zgasła ,tylko w bloku 22 bordnetza pojawiła sie info. że przekaźnik załączony i pochwili że przekaźnik w położeniu off....

 

Jeżeli ktoś przerabiał podobne zachowanie to proszę o info, bo nie wiem czy szukać innego borda czy może moj też da radę .....

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie, jakie napięcie idzie na szybę, 12V czy inne, pomniejszone przez przekaźnik.

Pytam, bo moja klima nie ma włącznika ogrzewania szyby. VW passat B6 2005r. Będę próbował zrobić to na oddzielnym obwodzie.

Szybę już zamontowałem, przy okazji wymiany po odprysku. Próba obwodu elektrycznego: masa - wtyk szyby, nie wykazuje żadnego

oporu elektrycznego. Boję się puścić tam 12V z akumulatora, aby czegoś nie spieprzyć (nie spalić).

 

Pozdrawiam

Cekja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mierzyłem i tak samo mi wskazywało mi 0,09 Ohma. A działa jak należy. W szeregu jest bezpiecznik 60 A. Przekaźnik nic nie obniża. Ja też nie miałem, przełącznika, ale sobie kupiłem panel (70 PLN), boardnetza (180 PLN). I mam tak jak fabryka dawała – a wszystko dzięki opisowi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jaką rolę w układzie pełni Bordnetz, a jaką przekaźnik ogrzewania szyby.

Czy jeżeli w moim aucie zamontowany jest Bordnetz nie kompatybilny, zgodnie z załączonym wykazem przez Bart-S-a, bo z literką "J" i mam klimatyzację bez włącznika ogrzewania szyby, nie będę mógł jej podłączyć?

 

Pozdrawiam.

cekja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mógł podłączyć jak fabryka. Panel od klimy komunikuje się poprzez can z bordnetz i dopiero bordnetz daje sygnał na przekaźnik. Zakładając osobny guzik mógłbyś to ominąć ale wg mnie mija sie to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, czy będzie działał taki układ:

1. Pobieram napięcie 12V z bezpiecznika 60A i kieruję je na przekaźnik grzania przedniej szyby.

2. Sterowanie przekaźnika odbywa się nie z panelu klimatyzacji, tylko za pomocą dodatkowego włącznika, np. klawiszowego.

3. Wyjście z przekaźnika (pin 5) kieruję na szybę.

4. Jeżeli taki układ zadziała, montuję w układ jakiś wyłącznik czasowy, który zwalnia mnie z czuwania nad czasem grzania.

 

Pytanie zasadnicze: który element przekształca zwykłe 12V na jakieś "zmodyfikowane", podawane na szybę?

Czy czyni to przekaźnik 3Bo 951 253, czy Bordnetz? A może do tego zadania niezbędne są oba?

Powoli zaczynam mieć dość ogrzewanej szyby :cool

 

Pozdrawiam.

cekja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przekształca - jest zwykłe 12V. Bordnetz steruję włączeniem przekaźnika i tyle. Przekaźnik jest zwykły - tylko ma wystarczającą obciążalność min 60A. Popatrz na schemat na 1 stronie - na 3 wchodzi +12V (60A) a po uruchomieniu przekaźnika z 5 wychodzi +12V (60A). Na 2 wchodzi +12V sterujące cewką przekaźnika z boardnetza - tutaj możesz ten swój przełącznik ręczny podłączyć. 1 to minus cewki sterującej przekaźnika.

 

Czyli wygląda to tak:

1.png

Edytowane przez no_where

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę podbudowałeś.

Dopytuję tak dokładnie, bo kolega parman w 2008r pisał:

"Instalacja będzie niezależna , ze skrzynki na czasowym przekaźniku i oddzielnym włączniku.

Może ma ktoś schemat serwisowy takiej szyby ? ".

następnie:

"Wszystko jasne mam już podłączoną i grzeje super. Jak ktoś by potrzebował to listwa miedziana to masa , a dwa boczne to plusy , można ję złączyć w jeden i działa".

 

Kiedy jednak nie mogłem doczekać się pomocy na Forum, zacząłem z nim korespondować na priv.

I tam uzyskałem już niezbyt ciekawe wieści.

Myślę. że kolega parman się nie pogniewa.

Cytuję naszą korespondencję:

"Dzień dobry.

Na forum przeczytałem Twój post, w którym

piszesz, że podłączyłeś ogrzewaną przednią szybę na oddzielnym, niezależnym obwodzie.

Interesuje mnie ten temat, bo mam taki sam

problem/przypadek.

Czy mógłbyś przesłać mi bardziej dokładny

opis, jak to wykonałeś i jakich elementów użyłeś.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Mam już zamontowaną szybę ogrzewaną, teraz tylko pozostało podłączyć. Nie mogę skorzystać z porad zamieszczonych na Forum VW, bo mam inną instalację, niż tam przedstawiona.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Cekja

 

odp.parman-a:

"Witam

Podłączyłem to ze skrzynki bezpieczników, przez przekaźnik z czasowym wyłącznikiem i JEST TO ZŁY POMYSŁ.

Masa jest mocowana przy lusterku i dwa zasilenia na dole szyby, ale tak jak koledzy opisywali trzeba przez jakiś generator, lub coś podobnego. U mnie druciki wypaliły się momentalnie i teraz mam nieogrzewaną szybę z drutami w środku.

Przykro mi, ale nie pomogę w tym temacie."

 

I dalej:

"Witam ponownie.

Za szybką odpowiedź bardzo dziękuję.

Jednak jej treść mnie załamała. Jestem zdołowany [smutny]. Oczywiście żartuję.

Dopytam jeszcze:

1. Czy stosowałeś w układzie przekaźnik ogrzewania przedniej szyby (3B0 951 253).

2. Rozumiem, że Twój włącznik czasowy podawał na szybę pełne 12V.Czy tak?

 

Przepraszam za zabrany czas.

Pozdrawiam, cekja".

 

parman:

"Odp 1 Nie

Odp 2 Tak

 

No i życzę powodzenia i udanego podłączenia. Ja obecnie oddał bym to fachowcowi.

Pozdrawiam"

 

Dlatego też chciałby, aby ktoś autorytatywnie stwierdził, że proponowany przeze mnie układ będzie działał.

 

Pozdrawiam.

cekja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu takim jak na schemacie - na wyprowadzenie nr 2 przekaźnika podasz napięcie +12V to będzie grzała szyba. Jaki układ zastosujesz do realizacji tego zadania to już nie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał Bordnetz do grzanej szyby to 3C8937049E wersja 30bit high nie obsługuje grzanej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla autora, super instrukcja. Tylko jak miałbym wydać ok 3tys na taki bajer to wolę zamontować webasto lub Defa. Wtedy będę miał ogrzane wszystkie szyby, kabinę i motor za jednym razem. Ja we wszystkich 3 moich autach posiadam takie systemy. Można zaprogramować czas pracy w aucie lub za pomocą pilota. Rewelacja na zimowe dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu zamiennika szyby np. Pilkington - cena modu zamyka się w +/- 1200. Więc gra jest warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene to się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności