Skocz do zawartości
Bart-S

[B6] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gdańsk,montaż w zeszłym roku jesienią.  Nowa szyba

przepraszam panowie....mój błąd 690zł,sprawdziłem właśnie maile z ofertami jakie dostałem od firm.

Generalnie ta sama szyba wraz z montażem w różnych zakładach wahała się o tysiąca złotych do właśnie 690zł , miałem tez info o cenie 650zł od kogos z 3city ale nei wiem w którym miejscu a byłem już po wymianie

ja robiłem tutaj http://carg.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2017 o 20:58, jajo111 napisał:

Różnica taka ze do bcm-a podpinany sie pod biała wtyczkę pin 23. oraz sterowanie jest masa czyli pin 1 idzie do +12v skrzynka bezpiecznikow kolo kierowcy

czy to się tyczy wszystkich roczników b7 ? 

Mógłby ktoś w kilku myślnikach napisać różnice b6 - b7 lub może juz gdzieś jest kompletna instrukcja pod b7 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc co jest nie tak lub utwierdzenie w przekonaniu, że póki co tak ma być w co wątpię.

z uwagi na uszkodzenie szyby postanowiłem ją wymienić na podgrzewaną, obecnie ceny tych szyb są już bardzo, bardzo przystępne więc można przeboleć koszta panelu klimatyzacji oraz całej wiązki/instalacji bez problemu. Na chwilę obecną posiadam bordnetz 3C8937049E więc szyba nie ma prawa działać, zakodowałem ją przez VCDS, brak błedów, pojawia się ten, który ma się pojawić w momencie kiedy ją włączam, na panelu klimy szyba się świeci, w blokach pomiarowych przekaźnik się załącza na sekundę i rozłącza, wyskakuje błąd 01593 007 - zwarcie z masą, po wyłączeniu ogrzewania oraz wykasowaniu błędu nie pojawia się do ponownego włączenia grzania na panelu więc jest logika.

Moduł bordnetz obsługujący funkcję ogrzewanej szyby przedniej wymieniam i koduję w środę...

mój problem zaczyna się w momencie kiedy ogrzewanie jest wyłączone a włączę światła w samochodzie, tryb auto, pozycje lub mijania, powoduje to wygenerowanie błędu 01593 010 Przerwa / zwarcie z plusem, nie wiem kompletnie co mają światła do szyby (na panelu nie jest ona włączona) błędu nie da się skasować jeśli światła są włączone... co ciekawe jeśli włączę ogrzewanie szyby kiedy światła są włączone to ten błąd znika... proszę o pomoc co zrobiłem źle lub potwierdzenie, że po wymianie borda to wszystko pójdzie w zapomnienie :)

IMG_20190721_210226.jpg

IMG_20190721_210142.jpg

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć do kodowania jakie jest w stanie ogarnąć bord E. Wymienisz wszystko na kompatybilne to włącz grzanie szyby. Nie włączaj nie obsługiwanych funkcji bo ta komenda jest zupełnie inaczej wykonywana niż zakładasz, pół biedy jak uruchamia nieistniejące moduły, gorzej  jak kod szesnastkowy jednak "coś" uruchamia. Wersji oprogramowania modułów było wiele..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrad.p dobrze mówi. Zakodowałeś, sprawdziłeś, że działa, super. Teraz wykoduj, bo nigdy nie wiesz co jeazcze Twoja zabawa spowoduje. A ogniska z auta nikt nie chce mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykodowane, dam znać po wymianie bordu, pozdrawiam

 

bord zmieniony, zakodowany, szyba cieplutka błędów brak :-)

Edytowane przez kruszan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie jestem przy montażu grzanej szyby do passat b7, z tego co wyczytałem różnice są w sterowaniu ,wiec powinno wyglądać to tak :

przekaźnik pin 1- (+12)  z bezpieczników kabiny 

przekaźnik pin 2 - bortnez biała wtyczka pin 23

przekaźnik pin 3-bezpiecznik SB27/SB52(60A)

przekaźnik pin 5 - ogrzewanie przedniej szyby 

Proszę o potwierdzenie czy tak to właśnie ma wyglądać 

czy ten (+12 ) można gdzieś podpiąć pod maska ? żeby nie ciągnąc kabla do środka .Bo kabel do bortneza mam już dawno przeciągnięty a niechcianym znowu rozbierać wszystkiego 

Edytowane przez maciejka886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie tygodnie to pogodowy miszmasz, mieszkam w miejscu dość wilgotnym, mglistym - kilka razy miałem rano po 2-3 stopnie, zauważyłem, że moja szyba podczas jej używania nie okazuje mi oznak ogrzewania, nie czuć aby była jakkolwiek ciepła (choć kiedy ją podłączałem/montowałem/testowałem) czuć było, że robi się ciepła, nie gorąca ale jednak ciepła... cykl jej pracy to 4min, gdzieś czytałem/słyszałem, że powinna pracować 10min

vcds brak błędów, nie znalazłem nigdzie ale może ktoś wie czy da się sterować czasem jej działania tak jak jest to w przypadku szyby tylnej? czy szyba przednia działa w oparciu o jakieś zmienne, np temperaturę zewnętrzną? zarówno czy w ogóle zadziała jak i jak długo będzie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz zasilanie na podłączeniu szyby, może coś się wypieło, może padł przekaźnik... VCDS tego nie wykaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej +4 szyba się nie włączy, podczas jazdy szyba się nie włączy, jak auto nie jest odpalone szyba się nie włączy. Poczekaj aż zrobi się naprawdę zimno a potem panikuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mkpol napisał:

Powyżej +4 szyba się nie włączy, podczas jazdy szyba się nie włączy, jak auto nie jest odpalone szyba się nie włączy. Poczekaj aż zrobi się naprawdę zimno a potem panikuj :)

O konieczności odpalenia wiedziałem, zresztą bez tego nie reagował włącznik i vcds. O progu temperatury coś tam słyszałem ale że podczas jazdy się nie włączy? To jest coś nowego ? Ostatnie próby wszystkie miałem podczas jazdy i po nawet kilku cyklach po 4min nic się nie działo, ale skoro tak ma być to chyba wszystko już jest jasne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturą faktycznie coś jest na rzeczy, ale u mnie to raczej 10 stopni i łatwo to przetestować włączając dedykowany przycisk do intensywnego nawiewu. Jak jest chłodno to załączy jednocześnie grzanie, jak ciepłej to nie załączy grzania. Jeszcze uwaga o czasie elektrycznego grzania - tylna szyba wyłączy się automatycznie po 10 min, przednia max po 5 minutach. Wracając do twoich rozterek, jak kontrolka wskazuje grzanie to musi grzać, a jak się nie załącza... wiadomo. A jeżeli kontrolka jest ON a szyba mokra i zimną to coś nie działa. Ps. U mnie w czasie jazdy działa.

Edytowane przez konrad.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozczarowanie, pierwsze przymrozki a szyba nie załączyła się, błędów brak, przycisk na panelu podświetlony po około 4-5min się wyłącza. Szyba nie grzeje ;-/

do sprawdzenia przekaźnik? on nie wygeneruje błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przekaźnik i instalacja za nim nie wskaże błędu. Trzeba sprawdzić konwencjonalnie miernikiem lub żarówką.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Kabelek w łapę i w blokach pomiarowych panelu klimy będziesz mógł sprawdzić czy przekaźnik zadziałał. Szyba jest sterowana przez magistralę CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2019 o 11:08, mkpol napisał:

blokach pomiarowych panelu klimy

rozumiem, że miałeś na myśli bloki modułu bordnetz

bezpiecznik ok, włączam przycisk przy uruchomionym silniku na postoju, dioda się świeci, w bloku 22 "Heated Fron Windshield Relay" widać zmianę z off na on, po 4min dioda gaśnie, zmiana z on na off, sam moment włączenia przycisku powoduje zmianę stanu "Heated Front Windshield" z niazałączony na załączony i po sekundzie na niezałączony (czyli przycisk w samym panelu jest ok), błędów brak, szyba zimna...

w załączonym filmiku widać zmiany stanów w blokach, w 13 sekundzie włączam testowo ogrzewanie tylnej szyby, minimalnie słychać po silniku obciążenie jakie to wywołuje, podczas uruchamiania przedniej nic takiego się nie dzieje...
 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Szybę sprawdzasz w grupie 08 czyli w panelu klimatyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloki pomiarowe w grupie 08 są nieaktywne, spełniłem na pewno warunki poprawnego działania szyby mimo "prawidłowego działania przycisku i czasu cyklu" szyba nie grzeje, auto na postoju, silnik pracuje, temperatura 0/1 stopni

 

IMG_20191123_125629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś zasilanie przekaźnika? Tak, klasycznie.. miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podepnę się pod temat :)

Szyba nie grzeje, kontrolka na panelu zapala się. Słychać puknięcie przekaźnika. Co prawda tylko raz chciałem użyć grzanej szyby, była oblodzona ale niestety nie włączyła się. Teraz tak się zastanawiam czy na dworze nie było przypadkiem powyżej 4 stopni bo przymrozek był nad ranem a auto uruchomiłem ok 10'00 i mogło być już cieplej ( stał w cieniu )

Podpiąłem się vcds'em i tak jak widać na załączonym filmiku, wciskam przycisk i na chwilę pojawia się napis " activated" by po chwili przejść w " not operational " Temperatura na dworze 5 stopni.

 

Martwić się czy akurat tak trafiłem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności