Skocz do zawartości
Bart-S

[B6] Montaż ogrzewanej przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiada ktoś może rozpiskę ale do Passata B7 ?

 

Rozpiskę czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmian/różnic między b6 a B7 ewentualnie gdzie wpinamy sie w bcm-a w B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry raport! Czy są jakieś różnice ĐĄĐĄ 2010? HW: 3AA937087A OK?

Różnica taka ze do bcm-a podpinany sie pod biała wtyczkę pin 23. oraz sterowanie jest masa czyli pin 1 idzie do +12v skrzynka bezpiecznikow kolo kierowcy

Edytowane przez jajo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 22:56, Bimbasz napisał:

VW nic nie daje w gratisie, jak nie masz grzanej szyby to wszystko musisz zamontować od zera

Wiązka z przekaźnikiem, bezpiecznikiem to rozumiem. A co jeszcze musiałbym dokładać?

Jakbyś mógł @Bimbasz rozwinąć myśl dla przyszłych pokoleń ;)

 

Bo i u mnie natrafiła się okazja to wrzucenia przedniej szyby grzanej dzięki nie udolności pracownika ASO :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel z obsługa szyby, i bcm który to obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, majkel napisał:

panel z obsługa szyby, i bcm który to obsługuje

A możesz napisać który BCM nie obsługuje ogrzewania przedniej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem , ja mam b6 więc u mnie jest bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie panelu klimy z przyciskiem DUAL a więc niejako nie ma miejsca na dodatkowy przycisk. Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam wtedy tego przycisku. Jego funkcję przejmuje przycisk "AUTO" - przytrzymanie przez 3 sek wyrównuje temperatury (działa również w panelach z przyciskiem "DUAL"). Tak działa to w panelach z grzaniem szyby i webasto o  ile mówimy o panelach z wyświetlaczami. Panele jak z Passata CC lub Golfa VI mają chyba dodatkowe przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś może zdjęcie z podszybia podczas montażu. Chodzi dokładnie o zdjęcie mocowania tąśmy od szyby od strony pasażera. Kupiłem mocowanie ale coś mi to tam nie pasuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestes po zmianie bordnetza na 3c8 ver S. Ciekawy temat gdyz niezaleznie od tego czy mam uruchomione na panelu klimy grzanie przedniej szyby to w bloku pomiarowym 022 mam informacje "not oper." Przechodze do bledow i nie mam informacji o zwarciu do masy, szyba grzeje i po kilku minutach grzanie szyby sie wylacza, szyba jest ciepla. W zadnym momencie na bloku 022 nie widniala informacja "activate".

Takze dobrze wiedziec ze wszystko moze grzac i nie ma co sie stresowac ze caly czas mamy informacje "not oper".

 

Wszystko dziala jak nalezy, dzieki za instrukcje : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2018 o 12:50, rideman napisał:

Witam,

Jestes po zmianie bordnetza na 3c8 ver S. Ciekawy temat gdyz niezaleznie od tego czy mam uruchomione na panelu klimy grzanie przedniej szyby to w bloku pomiarowym 022 mam informacje "not oper." Przechodze do bledow i nie mam informacji o zwarciu do masy, szyba grzeje i po kilku minutach grzanie szyby sie wylacza, szyba jest ciepla. W zadnym momencie na bloku 022 nie widniala informacja "activate".

Takze dobrze wiedziec ze wszystko moze grzac i nie ma co sie stresowac ze caly czas mamy informacje "not oper".

 

Wszystko dziala jak nalezy, dzieki za instrukcje : )

U mnie tez tak jest a zmieniałem na sterownik 3c0 AL, activate pokazuje się tylko i wyłącznie w momencie wciśnięcia przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat trochę odbiega od wątku (ale poprzez szybę z nim związany) chciałbym sie zapytać czy komuś udało się zamontować czujnik zmierzchu/deszczu? Jeśli tak, i znalazła by sie jakaś intstrukcja, ew. ktos kto by wsparł mnie w tym swoja wiedzą, to bym sie pokusił o wymianę szyby na grzaną (oczywiście po zebraniu gratów). Koszt nowej szyby z miejscem na czujnik duży nie jest (znalazłem nową za niecałe 300 zł) a że czeka mnie wymiana Bordnez-a na wyższy (mam 3c0 J a myślę o takim 3C8 AB) w związku na inne modyfikacje to była by juz jakas podstawa. 

Wiem, że można nabyć taki pomocnik automatycznego włączania świateł: Czujnik zmierzchu ale wtedy przestanie mi działać poprawnie (w pewnych momentach ) C&L. 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Podany w linku czujnik zakupiony, zamontowany, działa ale niestety po zamknięciu samochodu światła nie świecą (po mimo ustawiania przełącznika na auto). Na razie tak pozostanie ale oryginalny czujnik trza będzie zamontować...

Edytowane przez hippi
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj maila to ci wyślę schematy podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2018 o 20:30, hippi napisał:

....Koszt nowej szyby z miejscem na czujnik duży nie jest (znalazłem nową za niecałe 300 zł)...

 

Nowa,grzane szyba za niecałe 300 zł  to pewnie jakaś badziewna chińszczyzna która  nie pasuje do nadwozia (historia zna takie przypadki kiedy chińszczyzna nie pasowała do Polo mk 3 - pękła  dołem podczas montażu ).Oryginał SaintGobain bez znaczka VW w cenie 1050 zł z montażem (zielona, ogrzewana, dzwiekochlonna z  sensorem).

 

Edytowane przez JurekW
Producent szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

590zł z montażem szyba Pilkingtona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grzaną? Ale chyba nie nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi coś nie pasuje. Jak się kilka lat temu dowiadywałem to szyba pod czujnik i grzana kosztowała coś koło 750 + 100 montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba Pilkingtona pod czujnik to tak jak piszesz okolice 700-800 zł brutto. Saint-Gobain pod kamerę LA (dźwiękochłonna) 790 netto. Ceny bez montażu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, majkel napisał:

590zł z montażem szyba Pilkingtona

Jeśli można sie zapytać - gdzie i czy jest to szyba podgrzewana oraz z miejscem na czujnik?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności