Skocz do zawartości
Gość AQUA

SOCZEWKA FRESNELA NA TYLNĄ SZYBĘ do kombiaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AQUA

Nie udalo mi sie nic znalesc w archiwum wiec stad ten temat.

interesuja mnie opinie czy warto sobie taka soczewke zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci ona :?:

Co prawda większe pole widzenia ale strasznie zniekształcone. Chyba że zależy Ci na tym, żeby widzieć swoją rufę podczas parkowania tyłem. Lecz w takim przypadku proponuję czujniki cofania :ok:

 

Sam przymierzam się do takich :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie przy kupowaniu czujnika cofania w przypadku Kombi. Ja kupiłem na allegro i czujnik łapie ziemie przez co warjuje że praktycznie nie da sie z niego korzystać szczególnie jak mam pełny bak. Przy montarzu dajcie go najwyżej jak sie da.

Pozdrowionka i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystacie w ogóle z tylnej szyby? :P Przecież ona non stop brudna jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu

Przy kupnie czujników warto poczytać informacje o nich, jak mają być zamontowane, w jakiej odległości od siebie itp, żeby później nie było rozczarowań. Firma Valeo np. pisze :

 

"Asystent parkowania Beep & Park przeznaczony jest do samochodów, w których czujniki mogą być zamontowane w zderzaku 45-65 cm nad ziemią. Spełnione muszą być następujące warunki: brak ochronnej belki metalowej na zderzaku, odległość pomiędzy czujnikami >45cm, kąt nachylenia zderzaka >5° , długość pojazdu >5m."

 

A więcej można znaleźć tu

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
długość pojazdu >5m

To z VW to chyba dopiero Phaeton Lang sie kwalifikuje? :) I dostawcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem w opise było od 42 do 60 cm ja mam o ile pamietam 47cm. Allegrowski szajs z Tajwanu.

 

Pozdrowionka :vw::hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Ja mam u siebie hak, więc jakby co, to on idzie na pierwszy ogień :P

 

A tak na poważnie, to kłopotów z parkowaniem dużych nie ma. Z czujnikami jest na pewno łatwiej, ale Pasek, to nie 8 metrowy Lincoln ;)

Soczewke mam w Fiacie Ducato i faktycznie pomaga. Widać wszystko jakieś 20cm od tylnego zderzaka, ale trzeba się nauczyć jej używać... Stosowanie jej w osobówce jak dla mnie jest zbędne.

 

Co do tylnej szyby, to jak ktoś nie ma wycieraczki, to jest brudna:P

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie udalo mi sie nic znalesc w archiwum wiec stad ten temat.

interesuja mnie opinie czy warto sobie taka soczewke zamontowac?

 

Na allegro można dostać za 20zł + 7zł przesyłka - to niewiele więc można spróbować.

Kupiłem, założyłem (mam kombi) i wreszcie mogę spokojnie cofać, bez zastanawiania się czy w coś przyłożę.

Tak jak ktoś napisał widać to co jest 20cm. za zderzakiem, lub jeszcze bliżej (zależy od umiejscowienia).

Tak jak wyżej też ktoś napisał pole jest zniekształcone, ale zadaniem soczewki nie jest wierne odwzorowanie obrazu (widok taki jak w lusterkach szerokokątnych) - dlatego trzeba umieć z tego korzystać.

Jeśli chodzi o pytanie czy warto - tak.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże autbusem w którym jest soczewka i przy 12 metrach dłogości i umiejscowieniu soczewki na wysokości ponad 2 metry widać wszysyko jakiś metr za autobusem. W pasku nie musze bo mam tak wyczutego że potrawie na żyletki parkować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kupowałem w opise było od 42 do 60 cm ja mam o ile pamietam 47cm. Allegrowski szajs z Tajwanu.

 

Pozdrowionka :vw::hurra::vw:

 

Fakt, czasami można trafić na jakieś chińskie podróbki.

Ja kupowałem niedawno tutaj->

http://http://pearl24.pl/pl/p/Naklejka-z-soczewka-Fresnela-na-tylna-szybe/307

i jestem w zasadzie zadowolony - na początku trzeba się przyzwyczaić, ale później już nie było problemów, w zasadzie teraz to nie wyobrażam sobie życia bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności