Skocz do zawartości
blur

Schemat podłączenia zestawu głośnomówiącego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam w passacie b5FL fabrycznie zamontowany zestaw głośnomówiący dla NOKIA 6310, teraz zastępuję go zestawem BURY 9048, chciałem wykorzystać zabudowany w podsufitce mikrofon ale nie posiadam rozpiski wtyczek do modułu 8D0 862 335 B zamontowanym w podłokietniku. Jeśli ktoś posiada ten opis to poproszę.

 

ok znalazłem, jutro działam :)

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blur, zrób jakieś foty i może opisz co i jak zrobiłeś bo to ciekawy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już cały post o montażu burego pod oryginalny zestaw...Wiem bo dokładnie wczoraj się orientowałem w temacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx,rozpoczynam poszukiwania i przystępuje do moda :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thx,rozpoczynam poszukiwania i przystępuje do moda :marecek

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/16330-Zmiana-fabrycznego-zestawu-glosnomowiacego-na-blutooth?highlight=bury

 

Tutaj lookałem...;)

Z ciekawości ile dałeś za burego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kupiłem inny model niż opisywany w postach, długo myślałem co i jak, lubię oryginalny wygląd sprzętu audio a i pod względem jakości dźwięku jak dla mnie jest ok. Brakowało mi bardzo możliwości rozmowy przez telefon na głośnikach samochodowych oraz brak odtwarzacza MP3/FLAC. Można to rozwiązać na kilaka sposobów: kupując radioodtwarzacz z MP3 oraz BT co ze względu na szpecenie deski odpadało, podłączenie emulatora zmieniarki z odtwarzaczem MP3 + trudno dostępny moduł BT wychodzi koszmarnie drogo, można też podłączyć pod line in, ale za każdym razem trzeba wsadzać wtyczkę do telefonu i aktywować a SGS2 jest ona u góry, po za tym jak słuchamy radia to przychodząca rozmowa nie przerwie odsłuchu radia. Można też kupić najtańszy BT ale wtedy tracimy stereo. Tak więc wybór padł na http://www.bury.com/cms/pl/produkty/kategorie/z-technologia-bluetooth-i-bez-ekranu/produkt/cc-9048-7.html - wbrew pozorom jest to bardzo zaawansowane urządzenie dające bardzo duże możliwości. Rozwiązało to masę problemów, po pierwsze - mega prosta instalacja, wpinamy zestaw między fabryczne radio, w zestawie jest wiązka ISO więc klik klik i zestaw zainstalowany, urządzenie posiada wbudowany 30W wzmacniacz w klasy T, do tego jest malutki manipulator z 3 przyciskami, głośniej ciszej i słuchawka. Transmisja A2DP to jest to, jakość dźwięku jest rewelacyjna, mogę sobie puścić FLAC i każdy inny format. dodatkowo urządzenie ma wtyczkę micro USB do ładowania telefonu, wejście AUX możemy podpiąć dowolny odtwarzacz, jest też liniowe wyjście AUDIO czyli możemy podpiąć audio pod oryginalne radio lub do wzmacniacza, jest wyprowadzony sygnał MUTE, pewnie można to też podać jako TEL. Są wbudowane komunikaty w języku polskim, wczoraj robiłem update firmware. Zestaw znakomicie działa z fabrycznym mikrofonem zabudowanym w passacie. Można też kupić dedykowany uchwyt pod telefon ale jego cena powala, zastosowałem tani uchwyt, trochę pracy i do uchwytu zamocowałem wtyk microUSB oraz pilocik do operowania zestawem, całość zamontowałem na fabrycznym culmanowskim uchwycie. Lubię głośno słuchać muzyki i czasami okazywało się że mam kilka nieodebranych rozmów, teraz już nie ma tego problemu, komunikaty z nawi też są transmitowane. Jest tylko jedna niedogodność albo mój telefon po zakończeniu komunikatu podtrzymuje albo zestaw ma takie coś że po zakończeniu transmisji mija 5sec aż ponownie włączy się radio, muszę to wybadać bo trochę wkurza szczególnie przy nawigacji. Kupiłem zestaw na Allegro za 300zł z 2 letnią gwarancją, czyli ok 100zł taniej niż w sklepie. Urządzenie jest produkowane w polsce a nie w chinach, jest wsparcie. Produkują urządzenia zabudowane fabrycznie w Porsche, BMW, Mercedes i wiele innych. Jeszcze jedno - nie trzeba pruć wtyczki od culmana żeby podpiąć zabudowany mikrofon, wystarczą podwójne rzędowe goldpiny dostępne w każdym sklepie elektronicznym.

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blur, czy to oznacza że nie kupowałeś przejściówki? Mógłbyś dokładniej opisać jak to podłączyłeś?

Jestem zainteresowany tematem dlatego dopytuję:) Wrzucisz jakies fotki jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, sory że piszę tak późno ale czasu coś ostatnio mało, przejściówka jest w zestawie, zestaw wpinasz między radio a głośniki i zasilanie, bez lutowania, jedyne co zrobiłem to podłączyłem oryginalny mikrofon zabudowany w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a jak wejsc na strone BURY, bo jak tam wchodze to wyrzuca LOGON i HASLO jak do jakiegos serwera FTP???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak by ich strona padła, odczekaj trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności