Skocz do zawartości
latinoo_80

[Instrukcja] Wymiana listwy pompowtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej i jak na razie pierwszej wymiany pompowtrysku niechcący uszkodziłem trzy wtyczki cewek pompowtrysków . Nie mogłem tak tego zostawić bo piny byłyby bez osłony i istniało ryzyko zetknięcia pinów ze sobą co mogłoby spowodować jakieś zwarciątko . Decyzja ? Wymiana listwy .

 

Zaczynamy oczywiście od niezbędnego demontażu elementów silnika . 1 - odkręcamy przepływomierz powietrza i zdejmujemy wężyk podciśnienia , 2 - zdejmujemy opaski i odsuwamy na bok , 3 - zdejmujemy rurę IC , 4 - zdejmujemy pokrywę filtra odkręcając kilka wkrętów dookoła tej obudowy , 5 - zdejmujemy rurkę odmy

 

1a.jpg

 

 

Po zdemontowaniu powyższych elementów mamy lepsze dojście do poszczególnych śrub itp. , 1 - odkręcamy mocowania przewodów paliwowych i chłodzenia , 2 - tu z tyłu jest śtuba mocująca rurę IC , odkręcamy ją gdyż po odchyleniu jej będzie łatwiej wyjąć pokrywę klawiatury , 3 - wyciągamy białą spinkę i odkręcamy śrubę znajdującą się pod spodem , umożliwi to wyjęcie tej podpórki osłony silnika i późniejszy lepszy dostęp do wtyki listwy pompowtrysków , 4 - zdejmujemy osłonę paska rozrządu , który zachodzi na pokrywę , 5 - odkręcamy śruby pokrywy po jej obwodzie , po odkręceniu śrub pokrywy odchylamy przewody paliwowe , rurę IC i unosząc prawą stronę pokrywy wusuwamy ją delikatnie w prawo (montaż pokrywy analogicznie)

 

2a.jpg

 

 

Tu zdjęta pokrywa

 

3.jpg

 

 

Zabieramy się za gniazdo listwy pompowtrysków od gniazda 1 odkręcamy ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wtykę 2

 

4a.jpg

 

 

NIESTETY nie udało mi się zakupić profesjonalnego klucza do demontażu gniazda listwy pompowtrysków (nawet w serwisie ciężko dostępne) i poradziłem sobie w inny sposób , wiertłem trójeczką zrobiłem otworki po przeciwnych stronach brzegów gniazda

 

5a.jpg

 

 

Następnie włożyłem imbus 2,5 mm i też przeciwnie do ruchu wskazówek zegara odkręciłem kołnierz mocujący gniazdo

 

6.jpg

 

 

Teraz odkręcamy śruby 1 mocujące listwę , 2 - wyciągamy wtyczki cewek pompowtrysków , 3 - wyciągamy wtyczki świec żarowych , 4 - zdejmujemy metalową zawleczkę , wyciągamy gniazdo ruchem do wewnątrz i wyjmujemy listwę

 

7a.jpg

 

 

Tu zdjęta listwa , mamy teraz dostęp do świec i pompowtrysków jeśli ktoś chce

 

8.jpg

 

 

Tu z bliska mocowanie pompowtrysku , odkręcając śruby 1 możemy go zdemontować , oczywiście po uprzednim demontażu wałka popychaczy

 

9a.jpg

 

 

Po zdemontowaniu listwy ale przed montażem nowej wycieramy do sucha gładź do której przylega uszczelka pokrywy klawiatury i miejsce osadzenia gniazda listwy pompowtrysków . Po wyczyszczeniu montujemy listwę i całą resztę .

Edytowane przez latinoo_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesione do działu Warsztat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę bezpiecznie zdjąć wtyczki z cewek pompowtrysków... Dzisiaj zabierałem się za wymianę świec żarowych i utknąłem przy wtyczkach od pompek. Próbowałem podważać, ciągnąć ale mocno siedzą, a nie chciałbym czegoś zepsuć... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w miarę bezpiecznie zdjąć wtyczki z cewek pompowtrysków... Dzisiaj zabierałem się za wymianę świec żarowych i utknąłem przy wtyczkach od pompek. Próbowałem podważać, ciągnąć ale mocno siedzą, a nie chciałbym czegoś zepsuć... :hmm

 

 

 

Witam ta wtyczkę wysuń do góry wyjdzie bez problemu i oporu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzą ciasno... To spróbuję mocniej ciągnąć, może pomogę sobie kombinerkami... Dzwoniłem do ASO to oni używają specjalnych szczypiec, które zwalniają blokadę... A nie chciałbym wymieniać całej wiązki jak autor tej instrukcji:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności