Skocz do zawartości
zdun_VW

podgrzewane lusterka B3

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Możecie napisać jakie są wymiary mat grzewczych z allegro pasujących do Passata B4 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na chorobę Ci sama mata TUTAJ masz już całe szkło podgrzewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wkład kosztuje 40 a mata 6 zł :P

mam przepaloną, kupiłem sobie 14x8 cm, niedługo wymienię to opowiem jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie. tylko czy do lewego i prawego podejdzie ten sam wymiar?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sam wymiar

 

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

 

Mogłaby być większa trochę ta mata.

im000076e.th.jpg

im000074.th.jpg

im000075.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Mam paska b3 92r kombi 1.8 benzyna z LPG Dokupiłem wkłady z ogrzewaniem i jakie było moje zdziwienie gdy uchwyty nie pasowały Podałem wszystkie dane samochodu sprzedawcy i na opakowaniu też się wszystko zgadza wiec dla czego nie pasują? Wygląda tak jakby pierścień mocujący w gnieźzie był przesunięty w dół o kilkanaście milimetrów i nie mieści się w starej obudowie Czy to możliwe że paski kombi miały lusterka nieogrzewane w innych obudowach? Kable podpięte, przeciągnięte a na końcu taka przygoda-czy ktoś miał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi ale nie pomyliłeś lewego z prawym...nawet nie wiem czy jest między nimi różnica, po prostu tylko to mi przyszło do głowy...szybko reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka razy przymierzałem do tego oryginalnego-na oko niby wszystko było ok-nie myslałem że te pare milimetrów robi róznice

pytam o róznice bo w niektórych sklepach internetowych do kombi b3 oddzielnie wystawiają lusterka

co do reklamacji to to co przymierzałem nie wytrzymało wszystkich prób i przy entym zdejmowaniu.....

Z tego co pamietam pomylić wkładów sie nie da-kształt zwierciadła nie pozwala, pozostaje mi oddzielenie zwierciadeł z matą i podklejenie na oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kombi czy sedan, B3 czy B4, grzane czy nie - mocowania z tyłu są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi-będę musiał pokombinować z tym co mam Odkleje zwierciadła i przykleje do starych uchwytów nowe z matami-bedzie musiało pasować

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokupiłem wkłady z ogrzewaniem

Napisz gdzie kupiłeś lub jakiej firmy, to się może już mniej osób "natnie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi-jakoś będę musiał sobie poradzić-pewnie rozdzielę mocowanie od zwierciadła i do orginalnych uchwytów wkleję zwierciadła z matami-poczekam niech pogoda sie poprawi

jestem iekawy czy długo trzeba grzać lusterka by żyłką je rozdzielic

jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

 

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

 

ok jak tylko dorwe opakowania to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyłką nie podejdziesz bo na szkło nachodzi rant i nie ma jej jak włożyć (chyba że w tym zamienniku tak nie ma). Ja rozklejałem podlewając benzyną wkład od tyłu, tylko wcześniej upewnij się że nie rozpuścisz tego mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocowania maja ranty i ciężko będzie żyłką podejść-choć zamienniki ale wizualnie dobrze zrobione

na razie benzynkę ekstrakcyjną sprawdziłem , nie uszkadza plastiku ani maty tylko piankę która je ze soba trzyma- będę musiał uzbroić się w cierpliwość i powolutku do przodu.....

o cierpliwości dla czego nie jesteś dana wszystkim.....

Ale satysfakcja z własnej pracy zawsze jest wielka co widać na naszym forum i tak trzymać-Ukłon dla wszystkich którzy dzielą się swą wiedzą

 

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

 

opis zamienników lusterek do b3 na które się naciołem

Firma View Max

Opis: REF:9546555M

ITEM NO VM-182GH R i VM-182GH L

EU NO 005061511

VW PASSAT 88-97 GLAS BASE

WIHEATED

Gniazdo wkładu nie pasuje do oryginalnego gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszze małe pytanko - mam dwa rodzaje taśmy dwustronnej

-jedna to cienka taka jak przykleja się wykładzinę szer 4 cm-nią chcę przymocować matę do lusterka

-druga to pianka dwustronna do mocowania luster szer 2 cm-nią chcę przykleić lusterko z mata do plastikowego mocowania

Czy rozgrzana mata utrzyma sie na takich taśmach-może ktoś na takie taśmy przyklejał-nie chcę dwa razy robić tej samej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj obie cienkie, albo klej epoksydowy i na pewno nie odpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymienić maty grzewcze w lusterkach. Zajęło mi to 1.5 godzinki i poszło bez większych trudności.

Do odklejenia maty od lusterka i plastikowej ramki użyłem dwóch niedużych płaskich śrubokrętów noża do papieru i profilaktycznie podmuchałem suszarką do włosów ;)

Mata posiadała swój klej i razem z klejem co pozostał na lusterku złączyły się nierozerwalnie :). Matę do obudowy przykleiłem za pomocą dwustronnej taśmy - trzyma pancernie ;)

 

Aby wyprowadzić koncówki maty do podpięcia do instalacji potrzebne było wywiercenie dwóch nowych dziurek w plastikowej obudowie.

 

Maty kupowałem po 5pln za sztukę BG-10 w Krakowie w Monster Elektroniku. Oto parę zdjęć z procesu wymiany:

IMG_3224.JPG

IMG_3226.JPG

IMG_3228.JPG

IMG_3229.JPG

IMG_3230.JPG

IMG_3239.JPG

IMG_3240.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszczolek, tez zauważyłeś, że maty po wymianie słabiej grzeją od starych oryginałów, może dlatego że są troche mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszczolek, tez zauważyłeś, że maty po wymianie słabiej grzeją od starych oryginałów, może dlatego że są troche mniejsze

ja to zauważyłem.. nie grzeje mi całej powierzchni lustra.. co ori to ori..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że całej nie grzeje to ujdzie, ale ogólnie ich wydajność grzewcza jest słabsza, na ori to przy mrozie lusterko było gorące dosłownie, a teraz jest takie lekko ciepłe, ale na zime i odmrożenie szronu wystarczy spokojnie i na to aby podczas deszczu suche było i dawało wyraźny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności