Skocz do zawartości
zdun_VW

podgrzewane lusterka B3

Rekomendowane odpowiedzi

To, że całej nie grzeje to ujdzie

no właśnie mnie to nie zadowala... jak mi tylko środek wysycha to mnie to wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam odniesienia do oryginałów gdyż u mnie wogóle nie grzały. Jedyne co to ścieżki w oryginale były cosyć gęsto a w tym zamienniku z rzadka.

Fakt faktem że po 30 sekundach od odpalenia jest wyczuwalne cieplo palcami. Zobaczymy jak sobie w praktyce poradzą.

Rozmiar faktycznie mogłby być większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam elektryczne lusterka jak sprawdzić czy mam ogrzewanie tych lusterek?? , bo może mam padnięte już jak kupiłem. A może nie mam ogrzewania.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam elektryczne lusterka jak sprawdzić czy mam ogrzewanie tych lusterek?? , bo może mam padnięte już jak kupiłem. A może nie mam ogrzewania.?

ściągasz szkło lusterka, odłączasz przewody i sprawdzasz miernikiem czy jest przejście. jak jest przejście to maty sprawne. jak nie ma to trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima się kończy a ja odkryłem że mam podgrzewane lusterka :D ale koledzy powiedzcie jakie powinno być napięcie na tych kabelkach od mat grzewczych lusterka? u mnie pokazało maks 7V (na wyłączonym silniku), przejście przez maty jest, a szkiełko nie robi się ciepłe. Czy to już maty się skończyły po 20 latach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że mierzyłeś na włączonym ogrzewaniu tylnej szyby.

Napięcie powinno być równe napięciu akumulatora czyli coś w okolicy 12V, pod obciążeniem może 11V. Na pewno 7V to za mało.

Może styki zaśniedziały. Przeczyść i zmierz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mierzyłem przy włączonym ogrzewaniu szyby. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a szkiełko nie robi się ciepłe

Ciężko jest wyczuć ciepło. Ja u siebie dokładałem maty i ciepło jest ledwo wyczuwalne, ale grzeje super i odmraża lusterka w mgnieniu oka. Tak samo szybko je osusza z kropel wody.

Sprawdź styki, być może masz zaśniedziałe. Sprawdź włącznik ogrzewania tylnej szyny, może ma wypalone styki przez do masz tylko 7V na wyjściu.

Mierzyłeś napięcie przy uruchomionym silniku? Może mata ma gdzieś zwarcie i stawia taki opór, że napięcie spada do 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko jest wyczuć ciepło. Ja u siebie dokładałem maty i ciepło jest ledwo wyczuwalne, ale grzeje super i odmraża lusterka w mgnieniu oka

na ori macie ciepło jest wyczuwalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczyszczeniu styków napięcie skoczyło do 11,5 V. W lewym lusterku wymieniłem wkład ( ze względu na lipne szkiełko) na zamiennik i grzeje. Prawe nie grzeje w dalszym ciągu a prąd dochodzi i przejście jest. I tak teraz dla porównania podczas jazdy w deszczu na lewym lusterku są małe kropelki wody i po jakimś czasie znikają a prawe lusterko jest całe mokre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymień też prawe i będzie po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności