Skocz do zawartości
latinoo_80

Podłączenie rejestratora trasy pod oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego? A nie lepiej było kupić lepsza kamerę? Teraz kombinujesz jak koń pod górę aby uzyskać efekt kamery za kilka set złotych. .. Przy okazji tracisz gwarancję. A dodatkowo co to za kamera która ma akumulatorek na 30s nagrania.

 

Cięzko jest trafić dobry sprzęt bo praktycznie z zewnątrz różnicy nie widać a to co jest w opisie jest mocno naginane. Zgodzę się z tobą że to jest kombinowanie, ale sporo tego typu kamerek poszło w ludzi co widać np na aukcjach, sprzedają się właśnie te po kilka dych.

Co do rozbierania, jeśli kamerka nie ma auto focusa to i tak musisz ją rozebrać i ustawić mechanicznie najlepszą ostrość, bo kalibrowane są na około 2-3 metry, szczególnie te które można używać jako kamerki internetowe, ja pierwsze co zrobiłem to przestawiłem jej ostrość na nieskończoność bo na filmie widać najwięcej szczegółów.

 

Fajnie jak kamerkę uda się skonfigurować tak że sama rozpoczyna nagrywanie i sama się wyłaczy, ale co jeśli nam coś pójdzie nie tak? bo takie szczegóły dopracowuje się na samym końcu, już po zamocowaniu i pociągnięciu kabli. Szkoda naszej roboty więc może ktoś inny również skorzysta z mojego pomysłu.

 

Niewielka modyfikacja tego układu pozwala również automatycznie właczyć nagrywanie jeśli nie da się tego ustawić w opcjach.

 

Dlaczego nie zdecydowałem się na lepszy sprzęt? z dwóch powodów: nie potrzebuję lepszej jakości, a drugi powód to nie chcę jej demontować z szyby a złodzieje doskonale wiedzą co ile jest warte i co łatwo potem opchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykład kamery bez kombinacji i chyba w znośnej cenie. Zamów przez internet, a zawsze możesz odesłać jak coś nie będzie OK http://www.hurt.com.pl/kamera-samochodowa-dvr-xblitz-black-bird,p13388.html?start=newsletter_04-07-2014&promocode=newsletter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kamerkę G1WH Jak podłącze do zapalniczki to troche sieje i szumi mi radio. Jestem ciekaw czy jak podłącze tym sposobem pod zasilanie oświetlenia to dalej będzie mi siało ?

 

g1wh%20car%20dvr_LRG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sprawka zasilacza. Wymień jak możesz na inny lepszej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak bym podłączył jak na instrukcji z tym zasilaczem to dalej będzie lipa. Jak bym podłączył bez zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zasilacza - spalisz kamerkę. Kamerka potrzebuje 5 V a Ty chcesz poczęstować ją 12 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sie zastanawiam koledzy czy nie dao by rady podłączyć pod lusterko bo przynajmniej u mnie jakieś zasilanie tam w środku jest !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jak obiecałem, w oczekiwaniu na odpowiedź na mój problem, przedstawiam sposób na podpięcie kamerki (albo czego chcecie) pod oświetlenie do czytania z przodu. Sposób jest trochę droższy niż ten, który mamy już na forum, ale za to nie ingeruje się w elektrykę samochodu.

Potrzebne części (wraz z numerami katalogowymi)

6Q0 972 706 wtyczka

6Q0 972 716 gniazdo

000 979 009 E przewody z wtykiem żeńskim (3)

000 979 012 E przewody z wtykiem męskim (3)

Przewody jak je kupujemy są z obu stron zakończone tym samym wtykiem, więc potrzeba nam na 1 auto po 3 (dokładnie 2 i pół).

Przewody przecinamy na pół i wkładamy do wtyczek.

I teraz krótko. Wymontowujemy moduł oświetlenia do czytania z przodu zgodnie z instrukcją (klapka z dziurkami, 2 wkręty torx, zatrzaski, które widać).

Wtyczka, która jest weń wpięta, to na schematach T6b („Sam naprawiam Passata”, str. 319), są na niej cyferki, jak na schemacie. I te cyferki pasują!

Z obu zakończonych wtyczek łączymy przewody 1 – 1, 2 – 2 ... 5 – 5. Masę podpinamy do przewodu [4], a +12-14V mamy na [5]. Lutujemy to wszystko razem i izolujemy. Można dużo skrócić przewody, bo właściwie mogłyby tylko łączyć wtyczki ze sobą.

Przewód z mikro/miniUSB do zasilania kamery wyprowadzamy z przodu pod osłoną lusterka wstecznego. Trzeba uważać na zgrubienia na kablu zasilającym kamerę (np filtr antyprzepięciowy) bo nie przejdą. Osłone lusterka wstacznego zdejmuje się zależnie od tego czy jest czujnik deszczu i front assist trochę inaczej, ale generalnie i w B6 i w B7 praktycznie bez narzędzi – ściskając i delikatnie szarpiąc. Nadmiar kabli upychamy w podsufitce, lepiej z tyłu, żeby żarówki nie przepaliły niczego jak się nagrzeją.

Skręcamy wszystko. Gotowe!

20140408_135840.jpg20140408_135840.jpg

Edytowane przez kffiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas zwlekałem, ale w końcu zabrałem się do podłączenia.

Pierwsza próba udała się połowicznie, tzn podłączyłem wszystko tak jak w opisie w pierwszym poście. Niestety okazało się iż mimo podłączenia przekaźnika napięcie pozostawało i nie wyłączał się videorejestrator:niewiem. Na próbę podłączyłem zamiast wideorejestratora zwykłą żaróweczkę 5W. Razem z żarówką modyfikacja działała poprawnie. W takim razie postanowiłem wymienić przekaźnik na inny. Po wymianie przekaźnika wszystko działało prawidłowo ale tylko do następnego dnia.

Sprawdziłem - po zamknięciu auta z kluczyka - tylko przez ułamek sekundy znika napięcie na przekaźniku i działa dalej.

O co tu chodzi?

Edytowane przez deltasoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem rejestrator tak jak we wątku kolegi 'latinoo_80' lecz po wyjęciu kluczyka i zablokowaniu auta nadal zasilacz kamerki jest pod stałym prądem. Pytam czy można to jakoś obejść. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z zasileniem wideorejestratora.

Po wielu próbach stwierdziłem iż przyczyną stałego zasilania jest "zasilacz" (przetwornica) w/w urządzenia. Próbowałem podłączyć inny, ale niestety na innym było to samo. Doszedłem do wniosku że winny jest właśnie "zasilacz" (przetwornica) urządzenia (zbyt duży zakres napięcia wejściowego lub mały pobór prądu - dla mojego wideorejestratora to ok 350mA).

Zamiast przetwornicy zastosowałem prosty stabilizator 5V (pobór prądu przez stabilizator to około 700mA) i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiadam Kamerkę G1WH chcę ją tak podpiąć kupiłem przekaźnik 12V

2015-10-22%2012.58.30.jpg

przeniosłem schemat z instrukcji na ten mój nie jestem peny czy dobrze.

2015-10-22%2012.58.38.jpg

i nie działa jak zamknę auto to nie wyłącza do końca kamerki tylko robi zwarcie i tylna klapa na FIS ie mruga.

Jak tylko podepnę masę do tej śrubki to pokazuje mi klapę bagażnika otwartą. Podpowie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz plusa a skąd minusa do zasilania?

d03940ccfcf558e2e7d46a12094b21d2.jpg

Edytowane przez Zetec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 połączyłem razem i + wziąłem z tego pina z podświetlania a - z tej śrubki to źle zrobiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zrobić jakiś schemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ma być plus wtedy kiedy chcesz aby kamera działała

4 masa zawsze i do przekaźnika i do kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra inaczej mam takie wtyczki:

85

86

87a

87

30

 

i do czego je podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85 +12V kiedy kamara ma działać, czyli po kluczyku.

86 masa

87 +12V do kamery czyli tu podłączasz styk zasilający kamery

30 +12V które jest non stop.

Czy +12V pojawiające się po przekrecenia stacyjki w lampce oświetlenia jest to nie mam bladego pojęcia. Co do masy to pamiętaj ze od drzwi leci masa która steruje oświetleniem po ich otwarciu a Tobie potrzebna jest "czysta" masa np . gdzieś z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kie ta kamera ma zasilanie? 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności