Skocz do zawartości
latinoo_80

Podłączenie rejestratora trasy pod oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbli -> tak patrzę na fotki i mam nadzieję, że kabel poprowadziłeś za kurtyną słupka (nie przed lub z boku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nad poduszką i przy słupku jak w opisie. Kabla nie ma na linii strzału :)

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jakbli napisał:

Tak nad poduszką i przy słupku jak w opisie. Kabla nie ma na linii strzału :)

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poprowadziłem kabel do zasilania koło lusterka (zaznaczone strzałką) . jest tam mały otwór z kratką, gdzie spokojnie się zmieści i nie wisi, i nie jest przyciśnięty

Capture.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

"4 - tu mamy kostkę z przewodami , nas interesuje przewód drugi zaznaczony na fotce , jak kto woli wypinamy go bądź nacinamy (po partyzancku bo wyjąć pin jest ciężko) i dołączamy dodatkowy przewód który będzie PLUSEM , ten przewód jest pod stałym napięciem w chwili kiedy pracuje silnik , po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka napięcie na tym przewodzie jest do czasu uśpienia auta jeśli nie zostało zamknięte z kluczyka zaś zamknięcie auta z pilota wywołuje natychmiastowe zdjęcie napięcia z przewodu"

 

Wpiąłem się zgodnie ze zdjęciem w drugi przewód i mam nieco inne obserwacje:

Podłączyłem zwykłe gniazdo zapalniczki (bez żadnych układów aktywnych, tylko dioda, która sygnalizuje obecność napięcia) i po zamknięciu samochodu z pilota deska rozdzielcza gaśnie, lampki na podsufitce też gasną, a na gnieździe dalej mam napięcie (na ułamek sekundy znika, ale od razu wraca). Jeśli rzekomo napięcie z przewodu zanika wraz z zamknięciem samochodu, to jakim cudem na gnieździe wciąż jest?

Mój wniosek jest taki, że zarówno lampki na podsufitce, jak i używane przez niektórych zasilacze po prostu mają układy, które to napięcie odcinają po krótkim zaniku napięcia, który istotnie się pojawia na ułamek sekundy po zamknięciu samochodu.

 

Jedna wątpliwość, którą mam, to że wpiąłem się w zły przewód. Czy mogłem się pomylić, czy w tej wiązce jest inny przewód, na którym jest 12V?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas podłączenia przekaźnika "zgodnie" z zaleceniami w pierwszym poście napotkałem problem otóż przy zamykaniu samochodu przekaźnik przełącza się na ułamek sekundy i ponownie napięcie jest na kamerce, jednak jeśli podczas zamykania kamerka jest odłączona napięcie zanika prawidłowo.. (po ponownym wpięciu jest wyłączona do czasu otwarcia samochodu). Początkowo zamontowałem bez przekaźnika jednak po upływie 1-2min. załączała się ponownie co doprowadziło do rozładowania akumulatora i kombinowania jak otworzyć samochód :D.

Sposób podłączenia:

  • 30, 86 - Plus z kostki (drugi przewód czerwono-niebieski)
  • 85- Masa 
  • 87- plus do kamerki 
  • 87a- nieużywany(przy podłączeniu do plusa kamerki zamiast 87, napięcie jest cały czas bez chwilowego zaniku)

 

Jakieś sugestie co mogło puść nie tak? Może winą jest rezystor widoczny na zdjęciu wpięty między styki 86-85?

20200516_173648.thumb.jpg.1f339bb5344fd60a245fb3d27ced361a.jpg20200516_173342.thumb.jpg.ca53be23b6a825a3d743c8000c10b120.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rezystor tylko dioda. Można ją wyjąć jednokierunkowa. Ale ogólnie cała ta instrukcja z przekaźnikiem mi osobiście się nie podoba. Wg. mnie przekaźnik, w którym zasilanie cewki i styków są fizycznie połączone (zasilane z tego samego źródła) nie mogą mieć żadnego wpływu na sposób działania kamery. Kamera z i bez przekaźnika powinna działać dokładnie tak samo czyli przekaźnik jest tutaj elementem zupełnie zbędnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie czy power bank o tych parametrach

pojemność: 50000 mAh

napięcie i prąd wyjściowy DC OUT: USB1: 5.0V 2,1A, USB2: 5.0V 1,0A

Po podłączeniu do kamerki o tych parametrach (co na zdjęciu) będzie podtrzymywał zasilanie kamerki w czasie postoju bez zapłonu

IMG_20201202_173359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będzie, też tak kiedyś kombinowałem, musisz jednak zwrócić uwagę jak to będzie działać. Jeśli wepniesz powerbank pomiędzy zapalniczkę a kamerę, po wyłączeniu zapłonu (brak napięcia w zapalniczce) rolę zasilania przejmie powerbank i będzie zasilał kamerę tak jakby zapłon był włączony czyli cały czas. Oznacza to, że przykładowo zostawiając samochód na noc, kamera będzie nagrywać cały czas aż wyczerpie się powerbank. Minusem takiego rozwiązania będzie fakt, że przykładowo przy małej karcie pamięci i długim postoju starsze nagrania będą zastępowane nowymi, oraz że przy krótkich trasach tak duży powerbank nie zdąży się naładować i już po pierwszym pełnym rozładowaniu wystarczy na kilka minut podtrzymania kamery i potem kamera i tak nie będzie nagrywać, dodatkowo ciągle pusty powerbank szybko umrze, akumulatory tego nie lubią. Więc należałoby się zastanowić co chcesz w ten sposób osiągnąć? Jeśli nagrywanie całonocne a wciągu dnia jeździsz niewiele to powerbank musisz doładowywać, ale jeśli chcesz mieć podtrzymanie na chwilę kiedy gasisz samochód idąc do sklepu wtedy mały powerbank żeby zdążył się podładować trochę w trakcie jazdy. Pojemność należałoby dopasować do dziennego czasu jazdy.

Aha i jeszcze jedno, sprawdź czy Twój powerbank po podłączeniu do ładowania (input) "wypuszcza" jednocześnie prąd na zewnątrz (output). Wiele powerbanków tego nie potrafi i uruchamiając zapłon powerbank przechodzi w tryb ładowania nie dając prądu do kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czmoel_t podpowiedziałeś mi inne rozwiazanie bo ja nie brałem pod uwagę tego żeby do ładowarki podłączyć power bank i potem kabel z power banku do kamerki, ja chciałem podłączyć ładowarkę do kamerki a jak by stało auto bez zapłonu odłączyć ładowarkę a podłączyć power bank ale to twoje rozwiązanie też jest dobre

Narazie mam taki power bank https://www.morele.net/powerbank-colorovo-powerbox-slim-5000mah-cvp-pb-slim-5000-wh-622773/

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 11:21, pawelvw napisał:

czmoel_t podpowiedziałeś mi inne rozwiazanie bo ja nie brałem pod uwagę tego żeby do ładowarki podłączyć power bank i potem kabel z power banku do kamerki, ja chciałem podłączyć ładowarkę do kamerki a jak by stało auto bez zapłonu odłączyć ładowarkę a podłączyć power bank ale to twoje rozwiązanie też jest dobre

Narazie mam taki power bank https://www.morele.net/powerbank-colorovo-powerbox-slim-5000mah-cvp-pb-slim-5000-wh-622773/

Biorąc pod uwagę, że powerbank to bateria-akumulator z tanim układem elektronicznym,  która często ulega uszkodzeniu osobiście bałbym się na takie rozwiązanie. Przyjdzie lato i temp. w aucie urosną do 50 stopni, zimą temp. ujemne i w tak skrajnych warunkach ogniwa szybko ulegają degradacji. Widziałem już kilka pożarów w życiu z powodu powerbanków i ładowarek pozostawionych na stałe w sieci (szczególnie najtańszych chińczyków). Zalecam daleko idącą ostrożność.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak podłączyć kamerkę by miała stałe zasilanie, również po zamknięciu auta? Który bezpiecznik ewentualnie daje takie zasilanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pytanie chciałem zadać, pod który bezpiecznik można podłączyć gdzie będzie stałe 12V nawet pomimo zamknięcia auta.

70mai-hardwire-kit-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale Poradniki i instrukcje są 2 tematy z rozpiską bezpieczników do B6 i B7. Wszystkie bezpieczniki, które są oznaczone jako "Zacisk 30" małą zasilanie ze stałego plusa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności