Skocz do zawartości
latinoo_80

Podłączenie rejestratora trasy pod oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kamerkę/rejestrator . Ciągle wisiał kabel od jej zasilania i bez przerwy otwarta była popielniczka co bardzo mnie irytowało no i nieestetycznie wyglądało . Postanowiłem zbadać sprawę z zasilaniem z oświetlenie sufitowego . No i dało radę .

 

1 - najpierw musimy odsłonić konstrukcję wewnętrzną , w tym celu zdejmujemy elementy w takiej kolejności jak na foto podważając w miejscach gdzie pokazują strzałki , im bardziej płaskie narzędzie tym lepiej np scyzoryk , jeśli chodzi o schowek na okulary to przy jego demontażu w miejscach strzałek trzeba wsunąć ewentualny scyzoryk i nacisnąć zatrzaski w środku jednocześnie drugą ręką odciągając schowek w dół

 

1.jpg

 

2 - po zdemontowaniu plastików mamy taki oto widok jak na fotce poniżej , odkręcamy zaznaczone śruby torksem , zdejmujemy element z żarówkami i wypinamy kostkę z przewodami

 

2.jpg

 

3 - po zdemontowaniu oświetlenia zabieramy się za kostkę z przewodami (żółta strzałka) , jednocześnie możemy odkręcić zaznaczone śruby , będzie to potrzebne do lekkiego odchylenia ramki od tapicerki i przełożenia przewodu zasilającego do kamerki

 

3.jpg

 

4 - tu mamy kostkę z przewodami , nas interesuje przewód drugi zaznaczony na fotce , jak kto woli wypinamy go bądź nacinamy (po partyzancku bo wyjąć pin jest ciężko) i dołączamy dodatkowy przewód który będzie PLUSEM , ten przewód jest pod stałym napięciem w chwili kiedy pracuje silnik , po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka napięcie na tym przewodzie jest do czasu uśpienia auta jeśli nie zostało zamknięte z kluczyka zaś zamknięcie auta z pilota wywołuje natychmiastowe zdjęcie napięcia z przewodu

 

4.jpg

 

5 - tu mamy oczywiście masę , dołączamy dodatkowy przewód i to będzie MASA , UWAGA !!! jeśli postanowicie odkręcać masę to jeśli jest podgrzewana przednia szyba należy uważać żeby nie ukręcić taśmy masowej od grzania szyby

 

5.jpg

 

6 - Do całej operacji WARTO użyć przekaźnika na 12 V (nie jest to konieczne) , przekaźnik eliminuje podtrzymanie zasilania w podsufitce przez przekaźnik zasilający główny auta , podłączenie zasilacza kamerki bezpośrednio do zasilania (bez przekaźnika) MOŻE powodować sytuację kiedy to przekaźnik auta nie rozłączać będzie zasilania po zamknięciu z pilota lecz za każdym razem dopiero po uśpieniu auta , nasz przekaźnik : 1 i 4 to cewka przekaźnika , 2 i 3 styki NO do załączania zasilania na kamerkę , na 1 i 3 podajemy zasilanie PLUS z kostki zasilającej , 4 to MASA cewki przekaźnika , 2 to PLUS za przekaźnikiem do plusa zasilacza kamerki , a MASĘ kamerki jak i z cewki przekaźnika podajemy bezpośrednio na karoserię (poprzednie foto)

 

6.jpg

 

7 - tu wyprowadzony przewód zasilający do kamerki pod ramką oświetlenia podsufitki

 

7.jpg

 

8 - a tu schowany zasilacz kamerki

 

8.jpg

 

Cenna rada : zasilacz kamerki ma boczne blaszki będące masą , TYLKO JEDNA Z NICH JEST PODŁĄCZONA WEWNĄTRZ ZASILACZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniesione do działu warsztat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie do tego samego sie przymierzalem, bo rejestrator w schowku lezy :P

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerke juz zamowilem, dzieki za instrukcje kolego bardzo fajny rozpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, polecam się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich uwag.

 

Przejściówkę można zrobić vel adapter z kostki z ASO + starej lampki. Nic nie tniemy.

Ładowarki z wyjściem na USB: Fajna sprawa są i mniejsze, ale sprawiają duże problemy. U mnie taka ładowarka powodowała szumienie radia poza miastem i gubienie zasięgu FM. Polecam dobrej jakości ładowarkę, którą można rozebrać i zamontować bardziej estetycznie. Taka partyzantka raczej niewskazana. Dojdzie do zwarcia i może być tragedia. Ew sami budujemy przetwornik z dobrych elementów z odpowiednimi filtrami.

 

Co do przekaźnika:

Może być jeśli kamerka nie ma akumulatora ew nie interesuje nas ciągłe nagrywanie.

Jeśli mamy uśpienie kamerki to po 30 min sama się wyłączy a będzie zapisywać co się dzieje przy aucie jak np. pójdziemy do sklepu.

Mi dobra bateria w kamerce pozwoliła w ASO zarobić za pewien film prawie 3tyś zł. :) Więc warto aby chodziła jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka moich uwag.

 

Tttaaaaaaaaaaaaaaaa ... lepiej skrytykować czyjeś niż samemu ruszyć d...ę i pokazać , że jest się prawdopodobnie lepszym .

 

Wiem jedno. U mnie nic radia nie zakłóca , żadnych dodatkowych pierdół w postaci filtrów i innych zbędnych śmieci nie musiałem montować , a skoro Tobie zakłóca tzn , że Ty masz jakąś PARTYZANTKĘ odstawioną , to wszystko to kwestia dobrania ekranowanych przewodów i ich względnego separowania . Dodatkowo mam własnoręcznie montowany zestaw do odbioru DVB-T kupiony na allego (nie fabryczny) , a jakby tego było mało mam jeszcze własnoręcznie rozciągniętą , podłączoną i gotową do użycia instalację pod tubę i kamerkę cofania , tylko zakupić i zamontować . I jakimś cudem nic nie zakłóca ani radia ani navi i to bez filtrów . A jeśli w menu kamerki wyłączę opcję wyłączania po zaniku zasilania to też będzie nagrywać pracując na baterii czyli jakieś dobre 20 minut .

 

Jakieś jeszcze uwagi ? Chętnie poczytam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence. Zbytnio sie przejoles tym co napisalem. Male ladowarki potrafia narobic szumu. Dlatego do takich montazy warto kupic firmowke. To jest forum i dzielimy sie spostrzeżeniami i uwagami aby bylo jak najlepiej. Ja podlaczylem troche inaczej bo czekalem na kostki. Zrobi sie cieplo to zrobie i opisze. Cieszy mnie ze masz dvbt. Ciekaw jestem czy bedziesz mial i kamerke i dvbt w aucie razem chyba ze masz modul za 700 euro. Szkoda ze tego moda nie opisales i jakos nie udzielales sie w temacie dvbt. Ogolnie zbytnio bierzesz uwagi do siebie. Gratki pomyslu i wykonania ale jak mozna zrobic lepiej to czemu innym nie poradzic.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kam i też jeździ w schowku większość czasu, bo mnie kabel wkurzał, ale teraz to napewno będzie sobie śmigać na szybie, bo mam zamiar skorzystać z pomysłu latinoo_80.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pomysł bardzo dobry, i sprawdzony w wielu autach, jeśli masz dostęp do lampki to zrób sobie przejściówkę i tyle. No i zakup dobrej jakości ładowarkę USB. Najlepiej ją rozebrać, wyjąć płytkę i dokonać małego lutowania. Potem albo obudowa albo izolacja, ew jak ktoś ma pojęcie to może zalać w żywicy lub siliconie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie zbytnio bierzesz uwagi do siebie.

 

Jeżeli kolego byś napisał , że masz ... kilka propozycji ... , a nie ... kilka uwag ... to i podejście byłoby inne . Jeśli uraziłem to przepraszam . Ale wolę propozycje od uwag , no chyba że ewidentnie zrobiłem coś ŹLE . A tak raczej nie jest . Mniejsza o to . Cieszę się oczywiście , że temat wzbudza zainteresowanie Pzdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne zeby sobie pomagac. Chcialem tylko sprecyzowac Twoje dzialania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym przewód zasilania wideorejestratora ukryć w schowku nad radiem(szufladka obok włącznika świateł awaryjnych),skąd lepiej wziąć zasilanie z radia czy z zapalniczki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd lepiej wziąć zasilanie z radia czy z zapalniczki.

 

Zależy co chcesz uzyskać? Jeśli chcesz żeby kamerka pracowała na okrągło 24/7 to pod zapalniczkę.

 

Jeśli chcesz żeby pracowała w wybranych przez Ciebie momentach to pod radio. Ale i tu zasilanie dzieli się na dwa rodzaje. Zasilanie ciągłe i takie, które pokazuje się dopiero po włączeniu radia.

 

Wybór należy do Ciebie ;-) . Ja przedstawiłem wersję, w której kamerka działa według czasu pracy przekaźnika zasilającego auto po otwarciu auta. Czyli działanie kamerki uzależnione jest od pilota. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz żeby kamerka pracowała na okrągło 24/7 to pod zapalniczkę.

Z tym to różnie bywa, bo w B6 ciągłe napięcie w zapalniczkach było tylko do 2006. Od RM 2007 w zapalniczce jest "prąd" dopiero po zapłonie. Sam mam z 2007 i mnie to wkurzało, że nie mam w zapalniczce prądu non stop (tak jak to miałem w B5), ale i z tym można sobie poradzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od RM 2007 w zapalniczce jest "prąd" dopiero po zapłonie.

 

A no to o tym nie wiedziałem. Ale człowiek uczy się całe życie i teraz już będę wiedział ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no to o tym nie wiedziałem

No widzisz... Było o tym już w innych wątkach, ale teraz już Ci nie napisze w których. Krótko mówiąc - prąd w zapalniczce nie zawsze jest bez zapłonu. Zależy od rocznika. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, zrobiłem wszystko według Twojego opisu, tylko bez przekaźnika, a więc plus do drugiego, niebiesko-czerwonego kabelka, a minus pod masę i... działa, ale nie rozłącza zasilania WCALE! Ani po uśpieniu, ani po zamknięciu z kluczyka, ani nawet po kilkunastu minutach. Prąd ciągle jest. Co radzisz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prąd ciągle jest. Co radzisz???

 

No i właśnie po to jest przekaźnik ;-) . Miałem autentycznie to samo . Bez przekaźnika auto w ogóle nie przechodziło w stan uśpienia . Dziwne dla mnie to zachowanie i niezbyt to rozumiem ale po wstawieniu przekaźnika wszystko działa . Czasem tylko jest tak , że jak nie wyłączy się zasilanie po zamknięciu z kluczyka to i tak przejdzie w stan uśpienia po po zaprogramowanym czasie czyli jak mierzyłem to jakieś 10 minut . Jedyny powód dla jakiego nie rozłącza zasilania i przychodzi mi do głowy to taki , że kamerka wraz z zasilaczem pobiera na tyle dużo prądu , że układ fury odczytuje jakieś poszczególne układy elektryczne w stanie pracy , a kiedy wstawimy przekaźnik to ów przekaźnik pobiera , jak to się mówi , prawie zero nic i układ jakby go nie widzi i normalnie rozłącza . Jeśli będziesz chciał to daj znać , a prześlę Ci taki przekaźnik już gotowy do wlutowania bo mam jeszcze na zbyciu . Pzdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...daj znać...

Poszła PW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności