Skocz do zawartości
latinoo_80

Podłączenie rejestratora trasy pod oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem rejestrator w sposób opisany w pierwszym poście, ale nie użyłem przekaźnika. Rejestrator nie zawsze dostaje zasilanie. Kiedy otwieram samochód i zacznie już działać, to pozostaje uruchomiony bez żadnych problemów przez kilka godzin. Wyłącza się też prawidłowo po zamknięciu. Natomiast czasem w ogóle nie dostaje zasilania. Rano zawsze nie działa, po południu zawsze działa bez problemów, wieczorem działa w kratkę. Próbuje ustalić jakąś zależność tego co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem rejestrator w sposób opisany w pierwszym poście, ale nie użyłem przekaźnika. Rejestrator nie zawsze dostaje zasilanie. Kiedy otwieram samochód i zacznie już działać, to pozostaje uruchomiony bez żadnych problemów przez kilka godzin. Wyłącza się też prawidłowo po zamknięciu. Natomiast czasem w ogóle nie dostaje zasilania. Rano zawsze nie działa, po południu zawsze działa bez problemów, wieczorem działa w kratkę. Próbuje ustalić jakąś zależność tego co może być przyczyną.

 

Mam podobne objawy, ale zauważyłem ze to spowodowane jest porą dnia, w nocy wykrywanie ruchu nie działa tak jak w dzień, i rejestrator sie wyłącza, nie ładuje itp W dzień śmiga cały czas, nie mam takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "sianie" związane z używaniem kiepskiej jakości ładowarek typu USB np. Griffin czy Blow.

Najniższych lotów jakościowych chińszczyzna za 4-10 zł robi w FM takie spustoszenie, że szkoda tracić nerwów.

 

Posiadam w aucie zestaw Android 8" oparty na Lollipop 5.1.1 z kamerą dołączoną do zestawu (tylko 360P) - niestety jej jakość jest tak marna, że zastąpię ją rejestratorem XIAOYI YI, który pożyczę od żony.

Pomysł z wykorzystaniem zasilania od lampki jest rewelacyjny, jednak ja pójdę dalej i spróbuję wcisnąć pojedyncze gniazdo zapalniczki profil podsufitki i tak samo schowam oryginalny zasilacz od rejestratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak ja pójdę dalej i spróbuję wcisnąć pojedyncze gniazdo zapalniczki profil podsufitki i tak samo schowam oryginalny zasilacz od rejestratora.
A po co się tak męczyć? Kabel z kamery jest długi. A za schowkiem kierowcy jest masa miejsca. Moim zdaniem najlepiej pociągnąć zasilanie po stacyjce pod jakieś wolne miejsce w skrzynce bezpieczników, i gniazdo zapalniczki puścić po bezpieczniku. No i zawsze łatwiejszy dostęp jakby trzeba było odpiąć kamerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mkpol.

 

Edit.

 

Zrobiłem jednak zgodnie z poradnikiem - zasilanie z ośw. lampki.

Nie chciałem robić dłubaniny z dodatkowym gniazdem w schowku lub gdzieś w jego okolicy + ciągnięcie kabla słupkiem, aż do szyby. Nie użyłem przekaźnika, gdyż nie widzę takiej potrzeby.

Działa i jestem zadowolony.

 

W moim przypadku zasilanie mam za każdym razem po otwarciu auta i gaśnie po pewnym czasie zgodnie z progresywnym wyłączeniem lampki po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (również w nocy pomimo sensora światła). Działa rewelacyjnie!

 

Pierwotnie chciałem kabel do kamery przeciągnąć przez podsufitkę pomiędzy szczeliną szyby, a rantem podsufitki - finalnie cały nadmiar kabla ładnie zwinięty i spięty trytką schowałem w podsufitce tak samo jak to zrobił autora poradnika.

Początkowo sposób wyprowadzenia kabla bezpośrednio z lampki dociśnięty obudową oświetlenia nie za bardzo mi odpowiadał, jednak po kilku nieudanych próbach przeciśnięcia w miarę sporej grubości końcówki microUSB pomiędzy szybą a krawędzią podsufitki - poddałem się, nie ma innego wyjścia. Nawet używając plastikowych narzędzi do podważania tapicerki to misja typu "niemożliwa". Mocniejsze podważenie tapicerki groziło jej załamaniem na rancie.

 

W moim przypadku kamera zastosowana w aucie to Yi Dashcam 2K (obok jest druga kamera 360P podłączona bezpośrednio do multimediów 8" Android zamontowana przez poprzedniego właściciela, której to marne parametry techniczne nie pozwalają na używanie jej jako rejestratora jazdy - jak będę mieć chwilę to ją zdemontuję).

 

Poradnik bardzo się przydał - świetna robota i dziękuję za jego publikację.

 

Oto sposób mojej instalacji.

- gniazdo zapalniczki przymocowane taśmą 3M do dachu (od spodu),

- kabel zasilania zwinięty w kłębek i przytwierdzony "trytkami", aby nie stukał podczas jazdy,

- połączenie równoległe z "plusem" od lampki i masą ze śruby fabyrcznej widoczna na fotce,

- demontaż plastików przy użyciu narzędzi do tapicerki, które nie niszczą rantów.

 

PS. Apropo's kamer Yi Dashcam ... rewelacyjny stosunek ceny do jakości, jakość w rozdzielczości 2K powala na kolana, możliwość komunikowania sie poprzez WIFI (smartphone, stacja multimedialna w aucie) w przypadku chęci odtworzenia nagrania bez konieczności ruszania kamery. Przystępna cena i rewelacyjna jakość wykonania - szczerze polecam!

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomy uważaj na wysuwanie się ładowarki z gniazda zapalniczki. Mój problem opisany kilka postów wyżej wynikał właśnie z tego. Gdy było ciepło wszystko działało. Ale rano i wieczorem gdy temperatura spadała ładowarka wysuwała się jakoś z gniazda. Pasowałoby jakoś przymocować ją taśmą. Ja też nie używam żadnych przekaźników i wszystko działa już perfekcyjnie. A jeśli chodzi Yi Dashcam to potwierdzam i polecam. Świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomy uważaj na wysuwanie się ładowarki z gniazda zapalniczki. Mój problem opisany kilka postów wyżej wynikał właśnie z tego.

 

Czytałem Twój post i specjalnie zakupiłem "pancerne" gniazdo przystosowane nawet do instalacji 24V, gdzie takie używane są głównie w sam. ciężarowych z uwagi na bardzo ciasne wejście w gniazdo zasilania. Oryginalna ładowarka Yi weszła dosyć ciasno .. nic się nie powinno stać, od czasu mojej instalacji działa to bardzo znakomicie. Zastanawiam się nad dodatkowym bezpiecznikiem i w wolnej chwili zrobię po drodze 10A zabezpieczenie - przezorny śpi spokojniej :)

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po montażu wideorejetratora G1W-BC u siebie w pasku 2006r. Zamontowałem gniazdo zapalniczki nad lampką w podsufitce. Zasilanie do przewodu niebiesko-czerwonego, masa do śrubki w dachu. Wideorejestrator włącza się w momencie otwarcia auta z pilota, wyłącza się ok 10sekund po zamknięciu auta. Bez żadnych przekaźników. U mnie gniazdo zapalniczki ma napięcie tylko podczas włączonego zapłonu.

Aktualizacja: jednak przy takim podłączeniu po zamknięciu auta kamerka wyłączała się, po minucie z powrotem się uruchamiała. Spróbuję podłączyć przez przekaźnik.

Edytowane przez prezesik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skleciłem sobie przejściówkę na oryginalnych wtyczkach jak na wcześniejszym opisie, ale niestety - powodowało to albo nie przechodzenie samochodu w tryb "stand-by" albo wybudzanie go gdzieś tam po jakimś czasie. Efekt to drenaż akumulatora. Po całej dobie wyraźnie słabszy rozruch, nie włączał się leaving home. 3 dniowy postój uniemożliwił rozruch. Spodziewałem się tego i byłem przygotowany, ale to tylko mnie w utwierdziło w przekonaniu, że to rozwiązanie nie działa u mnie tak jak powinno. Demontaż przejściówki - powrót do normalnego stanu. 

 

Więc póki co rezygnuję z tego rozwiązania i zamówiłem sobie adapter do gniazda bezpiecznika co umożliwi mi podłączenie się pod bezpiecznik zapalniczki i tutaj po wyłączeniu zapłonu nie będzie już wątpliwości bo po prostu odetnie zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez zarzutu bez przekaźnika. Mio Mivue C508 podłączone na oryginalnej ładowarce (rozbebeszyłem obudowę żeby nie bawić się w gniazda zapalniczki, czyli została płytka pcb zaizolowana całkowicie i kable) i na tyle na ile sprawdzałem, kamera gaśnie po chwili (ok 10s) od zamknięcia auta i zgaszenia oświetlenia wnętrza.

Nie odnotowałem problemów z włączeniem się kamery, czy wariowaniem oświetlenia wnętrza po zamknięciu auta.

Możliwe, że model 2010 ma coś poprawione w sterowaniu oświetleniem ?

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zapomnieć, bo przymierzam się do nowego samochodu,

po wielu próbach docelowo zdecydowałem się na podpięcie pod plus czujnika zmierzchu.

Wiem że tylko dla posiadaczy wersji z takim doposażeniem będzie to użyteczne,

ale jest to rozwiązanie dużo bezpieczniejsze bo siedzi na odrębnym bezpieczniku za stacyjką,

no i jest bardziej funkcjonalne: po wyprowadzeniu kabelka podłączam się tam nie tylko rejestratorem,

ale również nawigacją jak również smartfonem przez chiński moduł ładowarki 12V/4A.

Przekaźnik przy płynnym gaszeniu lampki jest obowiązkowy!

 

!!! Płynne załączanie i wyłączenie lampki może ubić nie tylko moduł ładowarki ale również podłączone do ładowarki urządzenie. !!!

Edytowane przez fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fb3 napisał:

!!! Płynne załączanie i wyłączenie lampki może ubić nie tylko moduł ładowarki ale również podłączone urządzenie. !!!

Czy nie jest tak, że urządzenia o prądzie stałym DC wymagające stałych V po prostu się nie włączą z powodu niskiego napięcia prądu?

Myślę, że urządzenia pokroju kamerek, nawigacji czy ładowarek do telefonów mają stosowne zabezpieczenia przed "niedowoltowaniem" i krzywda im się nie stanie.

Opcja podłączenia pod progresywne oświetlenie lampki działa znakomicie.

Zaobserwowałem, że kamera się załącza dopiero po otwarciu centralnego zamka i w 100% rozżarzenia się żarówki oświetlenia w środkowym zestawie lampek podsufitki.

Proces pełnego zasilania 12V w chwili wyzwolenia zasilania przy otwarciu zamka drzwi trwa kilka setnych sekundy - podłączona kamera za każdym razem aktywuje się poprawnie.

Sytuacja ma się analogicznie do wyłączenia/zamykania pojazdu.

Edytowane przez Tomy
korekta literówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainstalowałem kamerkę zgodnie z opisem i użyłem przekaźnika.

Niby wszystko działa ale mam jedno ale.....

Jak przełącznik oświetlenia wnętrza mam wyłączony ( nie włącza się przy otwartych drzwiach) to raz na jakiś czas przekaźnik zaczyna wydawać dziwne dźwięki.

Przy przełączniku ustawionym na "płasko" wszystko jest OK.

Ktoś potrafi to wyjaśnić ??

Nurtuje mnie to dlatego że właśnie jeżdżę przy wyłączonym oświetleniu wnętrza.

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to i będę montował do Xiaomi 70mai

Screenshot_2019-02-12-12-05-33-572_com.ebay.mobile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułem uzupełnienia do poprzedniego urządzenia. Dziś zamontowałem wszystko pod kamerkę Xiaomi 70mai.

Zasilane kamerki pojawia się po wsadzeniu klucza w stacyjkę do końca, czyli działa już przed odpaleniem. Podpiąłem się pod F40 czyli bezpiecznik 20A dla wycieraczek i pompki. Kabel przeprowadziłem pod podsufitką potem wszedł w szczelinę gdzie zaczyna się słupek. Kabel ciągnąłem od skrzynki aby samą wtyczką microUSB móc przedostać się nad poduszką w słupku czyli kabel nie znajduje się pomiędzy poduszką a głową tylko między poduszką a słupkiem. Pobór ładowarki z poprzedniego postu, to tylko 250mA. 

 

IMG_20190309_150846-585x1040.jpg

IMG_20190309_122308-585x1040.jpg

IMG_20190309_120410-1040x585.jpg

IMG_20190309_120417-1040x585.jpg

IMG_20190309_115410-1040x585.jpg

IMG_20190309_115442-1040x585.jpg

IMG_20190309_115307-1040x585.jpg

IMG_20190309_115251-1040x585.jpg

IMG_20190309_150943-585x1040.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś rozdzielacz gniazda zapalniczki za kilka zł, obciąłem końcówkę, wpiąłem w bezpiecznik od zapalniczki, do tego podpiąłem oryginalną ładowarkę od kamery i telefonu i upchnąłem tak samo jak Ty.

Jednak takie rozwiązanie jest do dupy bo żeby kamera nagrywała musi być kluczyk jak pisałeś w ostatniej pozycji przed rozrusznikiem. Czyli kiedy stoję na przejeździe lub postoju i gaszę silnik żeby grało tylko radio, kamera się wyłącza. Idealnie byłoby gdyby kamera załączała się już w pierwszej pozycji kluczyka. Jest to do zrobienia tylko jakoś jeszcze nie miałem jeszcze natchnienia. Problemem jest brak łatwo dostępnego plusa po stacyjce (1 poz.) jak to było w starszych autach. Trzeba się chyba dobrać do stacyjki lub skorzystać z dekodera CAN (niefabryczne radio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie sprawdzałem wszystkich scenariuszy bo chciałem osiągnąć to co wyszło. A pierwsza pozycja nie odblokowuje czasem kierownicy tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowuje ale jednocześnie włącza radio. 2 pozycja o której piszemy to już pracuje pompa paliwa, wentylacja i wszystkie układy samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, czmiel_t napisał:

... Trzeba się chyba dobrać do stacyjki lub skorzystać z dekodera CAN (niefabryczne radio).

Ja nie wiem czy istnieje jakiś fizyczny odbiornik w tym położeniu.

Moim zdaniem jest to tylko flaga, taki wirtualny stan aby moduł komfortu nie zamknął auta z kluczykami w stacyjce jak wysiądziesz i zamkniesz  drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności